همه چیز درباره گل دیفن باخیا

دیفن باخیا گیاهی است خانواده آراسه که در بیشترخانه ها وجود دارد همتنطور که میدونید نگهداری از گیاه مهمتر از داشتن آن است برای انکه بدونید نحوه نگهداری و رشد این گیاه به چه صورتی میباشد پیشنهاد میکنم با مطالعه همه چیز درباره گل دیفن باخیا با رزفارست همراه باشید.

همه چیز درباره گل دیفن باخیا

همه چیز درباره گل دیفن باخیا

این گیاهان تا شش فوت رشد میکنند و همه چیز درباره گل دیفن باخیا به برگ‌های پهن و بوته‌ای آن‌ها برمیگردد. دیفن باخیا به دلیل نگهداری ساده به‌عنوان یک گیاه خانگی بسیار محبوب شده. این گیاه بومی هند غربی در شرایط مناسب گل میده، اما این گل‌ها چشمگیر نیستند. زیبایی گیاه دیفن باخیا از الگوی منحصربه‌فرد موجود در هر برگ ناشی میشه.

همه چیز درباره شکل ظاهری گل دیفن باخیا؛ این گیاه دارای برگ‌هایی است که نزدیک رگه آن زرد بوده و به‌طور ناگهانی به سمت لبه برگ به سبز تیره تغییر رنگ میده. این تغییر، حتی در همان برگ، تصادفیه و باعث ایجاد نوارها و لکه‌های زرد و سبز در امتداد برگ میشه. این برگ‌ها متصل به ساقه مرکزی رشد میکنه. هر برگ در نهایت حدود 20 اینچ (47 سانتی‌متر) طول و 10 اینچ (25 سانتی‌متر) عرض دارد.

این گیاه سمیه و نباید در نزدیکی کودکان یا حیوانات خانگی (گربه و سگ) باشه. شیره گیاه ترش است و هنگام بلع میتونه گلو و تارهای صوتی را بی حس کند و قربانی را تا دو هفته لال کند تا اثر سم از بین بره. این شیره برای پوست بسیار تحریک کننده است و هرگونه تعامل با گیاه و قرار گرفتن در معرض شیره، باید کاملاً شسته بشه.

 برای نگهداری انواع گل دیفن باخیا باید چه شرایطی را اجرا کنیم؟

همه چیز درباره گل دیفن باخیا و شرایط نگهداری آن در درجه حرارت، نور و روشنایی، آبیاری، خاک، کود، رطوبت و تکثیر آن خلاصه میشه؛

دیفن باخیا زمانی رشد میکنه که دمای آن بین 65-75 ºF (18 تا 23 درجه سانتی‌گراد) باشه. در خارج از این محدوده دمایی، رشد با سرعت بسیار کمتری ادامه خواهد یافت، فراتر از این حد، گیاه رشد نمیکنه و ممکنه در طولانی مدت بمیره.

این گیاه نور روشن و غیر مستقیم خورشید را برای رشد مطلوب ترجیح میده. این شرایط نوری را تا سایه کامل می‌پذیرد و پس از آن متوقف میشه. آفتاب کامل باعث سوختن برگ‌ها میشه.

برای دستیابی به بهترین نتیجه، کل سطح خاک گیاه دیفن باخیا را مرطوب نگه دارید. دوره‌های طولانی غفلت از آبیاری را تحمل میکنه، اما برگ‌ها شروع به جمع شدن میکنه. آبیاری زیاد باعث سفتی برگ‌ها میشه. قبل از جابجایی گیاه اجازه دهید خاک خشک بشه.

بهتر است ابتدا سطح رطوبت خاک را بررسی کنید تا مطمئن بشید در زیر سطح آن مرطوب نیست. همچنین، قبل از آبیاری اولیه، هوادهی خاک گیاه خود را در نظر بگیرید. ما خاک را فشرده میکنیم تا در هنگام جابجایی، حرکت نکند، بنابراین هوادهی میتونه به نفس کشیدن خاک کمک کند و اجازه دهد رطوبت آزاد شود

هم چنین:

 برای نگهداری انواع گل دیفن باخیا باید چه شرایطی را اجرا کنیم؟

در مورد شرایط خاک دیفن باخیا، چندان انتخابی نیست. تقریباً در هر مخلوط خاک به جز مخلوط شن و گل ارکیده رشد خواهد کرد. برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید از مخلوط یک به یک خاک گلدان و پرلیت استفاده بشه. دیفن باخیا خاکی را ترجیح میده که به‌طور مداوم کمی مرطوب باشد، اما خیس نباشد.

عموماً، معیار آبیاری در هنگام خشک شدن سطح 2 الی 5 سانتیمتری بالای خاکه، اما اگر گیاه در نور کمتری قرار داشته باشد، میتونه راحت تر خشک شود. با این حال، بهتر است خاک کاملا خشک شود وگرنه به قهوه‌ای شدن، آویزان شدن و پژمردگی برگ‌ها میشه.

برای تشویق گیاه خود برای رشد سریع‌تر، ممکنه هر ماه یکبار مخلوط کاملی از کود استاندارد و متعادل را استفاده کنید. کوددهی بیش از حد باعث ریزش برگ گیاه میشه.

تراکم ریشه این گیاه باید هر ساله در بهار بررسی شود. اگر ریشه‌ها متراکم شده‌اند، گلدان را بزرگتر کنید. قبل از تغییر گلدان، یک هفته آبیاری را کاهش دهید.

رطوبت طبیعی اتاق خوب است.

این گیاه از طریق برش قلمه‌های ساقه جدید یا از پاجوش در کنار گیاه رشد میکنه. این قلمه‌ها را در ماسه مرطوب قرار بدید تا ریشه‌ها جوانه بزنند، سپس به حالت ایستاده در خاک بکارید.

دیفن باخیا در برابر کنه‌های عنکبوتی حساسه، اما قرار دادن آن در خارج از جریان مستقیم دریچه‌های هوا و افزایش رطوبت اطراف گیاه با دستگاه رطوبت ساز، سینی سنگریزه به پیشگیری کمک میکنه.

درادامه:

همه چیز درباره مشکل مشترک گل دیفن باخیا فقط به نور شدید و غیرمستقیم خورشید بستگی دارد که شکوفه‌های خود را تولید میکنه. جوانه‌هایی که از انتها قهوه‌ای میشه و باید بلافاصله از گیاه خارج بشه.

نکته مثبت اینکه برگ‌های گیاه دیفن باخیا رسا هستند و معمولاً وضعیت گیاه را به شما اطلاع میده. برگ‌های گیاه تشنه، چروکیده و خشک شده و در نهایت میریزه، در حالی که برگ‌هایی که بیش از حد آبیاری شدند میشکنند و روی ساقه ماده ناخوشایندی به جای میگذارند.

گیاه خود را بطور دوره ای بچرخانید تا از همه طرف رشد یکنواخت داشته باشید و برگ‌ها را غبارپاشی کنید تا گیاه بتواند به‌طور موثر فتوسنتز کند. هنگام غبارپاشی برگ‌ها، از فرصت استفاده کرده و قسمتهای زیرین را بازرسی کرده و مراقب آفات باشید.

به یاد داشته باشید هر گیاه یک موجود زنده منحصربه‌فرده و ممکن است نیازهای مختلفی داشته باشد، به ویژه در مکان‌های جداگانه. به شرایط دیفن باخیا خود و نیازهای آبیاری آن توجه کنید و یک رابطه طولانی و شاد خواهید داشت.

آیا اطلاعاتی درباره نخل ماداگاسکار دارید؟ اگر شما هم مثل من اطلاعاتی در این باره ندارید بیاید باهم مقاله همه چیز درباره نخل ماداگاسکار را مطالعه کنیم.

 گل دادن دیفن باخیا نیاز به چه شرایطی دارد؟

گل دادن دیفن باخیا نیاز به چه شرایطی دارد؟

 همه چیز درباره گل دیفن باخیا منحصربه‌فرده، مخصوصا گل آن. spathe و spadix گل آذین را تشکیل میده (شکوفه ناقص). اسپات سبز است و غالباً شبیه برگ باز میشه و به مدت طولانی ادامه دارد. اسپادیکس به صورت ایستاده، سفید رنگ و اغلب پنهانه.

گل‌های نر نزدیک نوک اسپادیکس و گل‌های ماده در پایه شکوفا میشه. گل‌ها توسط حشرات گرده افشانی میشه. اگر میوه‌ای رشد کند، از نظر ظاهری مانند توته. دیفن باخیا به ندرت در داخل خانه گل میده و شکوفه‌ها نمایان نمیشه.

به منظور شکوفایی، گیاهان آپارتمانی دیفن باخیا به نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارند. با این حال، آن‌ها تابش مستقیم خورشید را تحمل نخواهند کرد. بنابراین می‌تواند تعادل سختی باشد که بتواند مقدار مناسبی از نور را برای شکوفایی دادن به آن‌ها ارائه بده.

برای خرید: به صفحه گیاهان آپارتمانی مراجعه کنید.

 روش نگهداری دیفن کاملیا

همه چیز درباره گل دیفن باخیا و مشکلات آن در اکثر شرایط به راحتی قابل رفع است. شایع ترین مشکل در حال رشد دیفن باخیا، رطوبت بیش از حده. آبیاری بیش از حد یک مشکل رایج در بسیاری از گیاهان خانگیه و دیفن باخیا نیز از این قاعده مستثنی نیست. دیفن باخیا را در خاک خوب زهکشی کنید و به آرامی آب دهید، خاک را مرطوب نگه دارید، اما خیس نباشد

مشکلات دیگر گیاه دیفن باخیا ممکنه در اثر روشنایی نامناسب ایجاد شود. جایی که نور روشن تا متوسط ​​از طریق پرده یا سایر پوشش پنجره فیلتر ‌شود، بهترین عملکرد را دارند. نور فیلتر شده به ویژه در بهار و تابستان، هنگام تولید برگ‌های جدید و لطیف مناسبه که اگر نور بسیار روشن باشد یا مستقیم به گیاه بتابد، به آفتاب سوختگی دچار میشه.

گیاه آپارتمانی دیفن باخیا را مرتباً بچرخانید تا نور کافی به همه طرف گیاه فراهم شود و از رسیدن آن به سمت نور یک طرف جلوگیری کند. برخی از گونه های دیفن باخیا به نور فیلتر شده کمتری نیاز دارند. در محیط کم نور یا رشد کندتر است یا متوقف میشه، اما گیاه سالم و جذاب خواهد ماند. هنگام پرورش دیفن باخیا، ماهی دو بار کود دهید تا رشد گیاه سالم را تضمین کند.

رزفارست فروشگاه آنلابن گل و گیاه میتواند شمارا در زمینه تمام گیاهان آپارتمانی راهنمایی کند.

 آفات دیفن باخیا چه چیز‌هایی است؟

همه چیز درباره این گل مربوط به آفات به ندرت اتفاق میافته. یک گیاه خانگی دیفن باخیا سالم معمولاً با اشکال روبرو نمیشه، اما گاهی اوقات آفات حشرات مانند کنه‌های عنکبوت، تریپس یا خستر آردپوش میتونند به گیاه حمله کنند.

اگر در برگ‌ها یا درزهای برگ‌ها مشاهده کردید، آن عنکبوتیه. شپشک‌های پوستی مانند پنبه سفید روی گیاه به نظر میرسه و تریپس‌ها آفات ریزی با بدن سیاه و سفید به شکل تیر هستند.

هرگز از سموم دفع آفات شیمیایی در اشکالات گیاهان داخل منزل استفاده نکنید زیرا آن‌هامیتوننددر برابر مواد شیمیایی مقاومت ایجاد کنند و مشکلات را حتی بیشتر کنند.

دقت کنید که گیاهان دیفن باخیا واقعاً رطوبت هوا را دوست دارند اما در شرایط مختلف با آن سازگار میشه. با این حال، اگر شما به‌طور مداوم دارای برگ‌ها، نوک‌ها یا لبه‌های قهوه‌ای میبینید، سعی کنید یک دستگاه مرطوب کننده را در همان نزدیکی بگذارید تا ببینید آیا این مشکل را برطرف میکنه. بهرحال به دنبال آفاتی مانند تریپس در شکل زیر نباشید.

در بخش علت رشد نکردن و بیماری‌های دیفن باخیا چیست؟ توضیحات بیشتر در مورد شپشک‌های پوستی و مورچه‌ها نیز به‌عنوان آفات احتمالی گفته شده.

میدونستی رزفارست ی سری دسته گل داره که هیچ جایی پیداش نمیکنی؟

 پهن شدن برگ گل دیفن باخیا نیاز به چه شرایطی دارد؟

 پهن شدن برگ گل دیفن باخیا نیاز به چه شرایطی دارد؟

 همه چیز درباره گل دیفن باخیا و اندازه آن به گونه گیاه بستگی داره، گونه‌های بزرگتر مانند دیفن باخیا قد 10 تا 13 سانتیمتر رشد میکنند و عرض آن‌ها به راحتی تا 120 سانتیمتر میرسه. برای این کار گیاه باید در گلدان‌های بزرگتر (14 اینچ یا بیشتر) کاشته شود تا گیاه خیلی سنگین نشود.

انواع بزرگ دیفن باخیا، فضاهای آپارتمانی با سالن بزرگ را به‌خوبی طراحی میکنه. انواع کوچک‌تر دیفن باخیا مانند “Compacta” همان‌طور که از نام آن پیداست فقط تا 60 الی 70 سانتیمتری در زمان بلوغ رشد میکنه.

تفاوت این است که ارقام کوچک‌تر دیفن باخیا تمایل به حالت بوته‌ای دارند. آن‌ها همچنین دارای نقش و نگارهای بسیار طبیعی تری از رنگ‌های سفید یا زرد موجود در برگ‌ها هستند.

 مسمومیت با دیفن باخیا ممکن است؟

همه چیز درباره گل دیفن باخیا و ماده سمی آن به دو نوع تقسیم میشه؛

 • اسید اگزالیک
 • آسپاراژین (پروتئینی است که در این گیاه یافت می شود)

دیفن باخیا به‌عنوان یکی از رایج ترین گیاهان در خانه و اداره مورد مراقبت قرار میگیره و در سراسر جهان به‌عنوان گیاه خانه زینتی رشد میکنه. این گیاه بسیار جذابه، برگ‌های سفید و بزرگ پوسته ای روی یک ساقه مستقیم رشد میکنه.

درادامه:

با این حال میتونید سمی باشد بنابراین شرایطی وجود دارد که ممکن است برای آن مناسب نباشه. اما واقعاً چقدر این گیاه برای گربه‌ها، سگها و کودکان شما سمیه؟ ببینید گیاه چقدر سمی است و علائم و روش‌های درمانی چیست.

متأسفانه، همه چیز درباره گل دیفن باخیا خوب پیش نمی‌روه، مانند بسیاری از گیاهان آپارتمانی محبوب برای انسان و حیوانات خانگی سمی هستند، بنابراین باید در هنگام رشد احتیاط کرد. ( نخل ساگو گیاه دیگری است که تمام قسمتهای گیاه برای انسان سمی است). یکی دیگر از گیاهان بسیار سمی که اغلب در باغها رشد مبکنه گیاه brugmansia است که به آن شیپور آنجل نیز میگویند. علائم مسمومیت به شرح زیره:

 • سوزش در دهان یا گلو
 • آسیب به قرنیه چشم
 • اسهال
 • چشم درد
 • صدای خشن
 • حالت تهوع یا استفراغ
 • تورم در دهان یا زبان

نام رایج دیفن باخیا dumbcane. این نام به اثر سمی آن اشاره دارد، به‌طور عمده هنگام بلع. سم میتونه به‌طور موقت باعث ناتوانی در گفتار شود. البته نام رایج دیگر آن “زبان مادر شوهر” است. اثر سمی گیاه دیفن باخیا به این دلیل اتفاق می‌افتد که گیاه حاوی بلورهای اگزالات سوزنی شکل، (اسید اگزالیک) و همچنین آسپاراژین، پروتئین موجود در گیاه است. هنگامی‌که برگ جویده میشه، این کریستال‌ها احساس سوزش میکنند.

اگر گیاه در اطراف کودکان یا حیوانات خانگی رشد کند، این میتونه مشکل ساز شود. به‌طور کلی وضعیت خفیف و موقتیه. سم از طریق آب میوه موجود در گیاه منتقل میشه، در ساقه‌ها، برگ‌ها و به ندرت ریشه‌ها یافت میشه.

برای مطالعه: نگهداری از گیاه پتوس و روش های رشد و تکثیر این گیاه

 درمان مسمومیت با دیفن باخیا

درمان مسمومیت با دیفن باخیا

 در مواجهه با علائم شدید دهانی، درد و تورم می‌تواند منجر به درد بیش از حد، بلع سخت یا دردناک و از دست دادن گفتار میشه. قرار گرفتن در معرض پوست میتونه منجر به جوش، تورم، قرمزی و درماتیت (التهاب پوست) بشه. لمس شیره و سپس لمس چشم میتونه منجر به تحریک چشم، خراش قرنیه و به ندرت آسیب دائمی‌چشم بشه.

در صورت بلعیدن، با آب بشویید و تف کنید تا مواد گیاهی باقیمانده از دهان پاک شود. اگر دهان همچنان تحریک میشه، مکیدن تکه‌های یخ یا غذاهای منجمد میتونه درد را تسکین بده. اگر فرد بیش از حد آب میطلبد، تورم شدید دهان دارد، یا در بلع یا تنفس مشکل دارد، با شماره اورژانس تماس بگیرید.

در صورت تماس با شیره، باید بلافاصله ناحیه آسیب دیده را به مدت 15 دقیقه کاملاً با آب و صابون بشویید. اگر شیره با چشم شما تماس گرفت، بلافاصله حداقل برای 15 دقیقه با آب آبیاری کنید. در صورت تشدید یا عدم بهبود، به دنبال پزشک باشید.

 علت زرد شدن برگ دیفن باخیا

  چرا برگ‌های دیفن باخیا شما زرد میشه؟ می‌خواهید در این مورد همه چیز درباره گل دیفن باخیا را بدونید؟ برگ‌ها به دلیل آبیاری بیش از حد معمولاً زرد میشه اما دلایل دیگر شامل مشکلات روشنایی، شدت دما، رطوبت کم، آفات یا کمبود مواد مغذی هم محتمل هستند.

برای جلوگیری از زردی برگ‌ها، بهتر است دیفن باخیا را با مرطوب نمودن کامل خاک تا حدی آبیاری کنید که شروع به بیرون آمدن از سوراخ‌های گلدان به صورت قطره‌ای کند. بعد از اتمام کار، بگذارید چند دقیقه قبل از تخلیه آب اضافی از گلدان، آنچه مورد نیاز است را جذب کند.

 بعد از شکستن برگ دیفن باخیا چه کنیم؟

بعد از شکستن برگ دیفن باخیا چه کنیم؟

 با فرض شکسته شدن ساقه اصلی گیاه، جواب بسیار آسانه. برگ‌ها یا شاخه‌های جدید خود به خود و در زیر ناحیه شکستگی شروع به رشد میکنه. نیازی نیست کاری متفاوت، نسبت به آنچه قبلاً انجام داده اید، انجام بدید.

علاوه بر این، میتونید قسمت شکسته را برداشته و بکارید. اگر گیاه خوبی و کامل میخواهید، میتونید آن را در کنار قسمت پایین آن قلمه بزنید – کافی است به اندازه کافی در خاک قرار دهید که حداقل یک گره برگ داشته و (این مناطق مانند حلقه است که ساقه را محاصره میکنه و از آن برگ رشد میکنه) در خاک پوشانده شود.

ریشه‌ها و همچنین برگ‌ها از این گره‌ها رشد میکنه. اگر یک بخش طویل بدون گره در پایین وجود دارد، آن قسمت از ساقه را برش دهید، به‌طوری که پایین ترین گره نزدیک پایه گیاه باشه.

اگر میخوایید همه چیز درباره گل دیفن باخیای جدید خوب پیش رود، میتونید خاک گلدان را درون یک گلدانی کوچک قرار بدید، قلمه را در آن فشار دهید و فقط خاک را مرطوب نگه دارید. هنگامی‌که برگ‌ها شروع به ریشه دادن میکنه، آبیاری را قطع کنید تا خاک بتواند رطوبت بیشتری را در فاصله دو آبیاری از دست بدهد. ریشه‌زایی دیفن باخیا خیلی راحته ، بنابراین لازم نیست نگران رطوبت باشید.

 فیلم تکثیر گل دیفن باخیا

ساده ترین راه برای تکثیر دیفن باخیا ریشه زدن قلمه‌ها، قلمه‌های نوک یا قلمه‌های ساقه. این تکه‌های کوچک سبز را در محیط مناسب بکارید تا ریشه زده و در نهایت یک گیاه جدید تولید بشه.

با استفاده از چاقوی تیز قسمت‌هایی از گیاه را که برای تکثیر دیفن باخیا استفاده میشه بردارید و همیشه مطمئن بشه که پس از استفاده آن ​​را دور بریزید تا از انتشار مواد شیمیایی تحریک کننده جلوگیری بشه. نوک آن را از انتهای گیاه ببرید یا به دنبال شاخه‌هایی باشید که از ساقه اصلی بیرون زده‌اند.

اگر گیاه شما بیش از حد رشد کرده و برگ‌های زیادی از آن ریخته است که ساقه برهنه‌ای دارید، این ساقه را به قطعات 2 اینچی (5 سانتی‌متر) برش بدید و از آن‌ها برای تکثیر استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که ساقه‌ها را از سمت راست بالا نگه دارید، زیرا ریشه‌ها فقط در صورت رشد انتهای ساقه در محیط ریشه رشد میکنه.

هم چنین:

یک گلدان را با ماسه، خزه اسپاگنوم یا یک ماده ریشه دیگر پر کنید. قبل از کاشت قلمه‌ها، تمام محتوای آن را مرطوب کرده و اجازه بدید تا آب آن خارج بشه. انتهای برش یا انتهای پایین قطعه ساقه را مرطوب کرده و آن را در یک قاشق پودر هورمون ریشه قرار بدید.

به آرامی ضربه بزنید تا پودر اضافی ریخته بشه. با مداد یک سوراخ کوچک در محیط کاشت ایجاد کنید و انتهای ساقه پودر شده را در سوراخ قرار بدید. آن را به سمت بالا به سمت ساقه فشار بدید تا در جای خود قرار گیرد. این کار را با سایر تکه‌های ساقه دیگری که میخواهید بکارید، تکرار کنید.

قلمه‌ها را مرطوب نگه دارید، اما خیس نباشند و گیاهان را در یک مکان گرم و کم نور قرار بدید. بسته به تنوع گیاه دیفن باخیا که در اختیار دارید، باید شاهد ریشه‌های جدید در طی سه تا هشت هفته باشید. حالا که همه چیز درباره گل دیفن باخیا و قلمه زدن را میدونید تنها لازم است صبور باشید.

 سوالات متداول

 سوالات متداول

 سوال- هیچ علائمی از رشد جدید در دیفن باخیای من وجود ندارد، من چند وقت پیش دیفن باخیا را برش زدم، اما به نظر نمی‌رسد که برگ جدیدی در حال رشد باشد. چه میتونم بکنم؟ من قبلا چندین بار این گیاه را برش زده بودم.

پاسخ=شرایط نوری و آبیاری را بررسی کنید. عموما نیاز به تغذیه سبک کود دارد تا کمی باعث تقویت آن شود. مخلوط جدید گلدان با کیفیت خوب میتونید باعث تقویت گیاهان آپارتمانی شود.

سوال-نوک برخی از برگ‌ها قهوه‌ای شده. آیا این نشانه آبیاری بیش از حده؟

پاسخ=اگر خاک مرطوب باشد، بله. 3 سانت اول این خاک باید قبل از آبیاری مجدد خشک بشه. اطمینان حاصل کنید که گلدان دارای زهکشی مناسبه. همچنین میتونید از آب مقطر استفاده کنید یا قبل از آبیاری گیاه اجازه بدید آب به مدت 48 ساعت بیرون بمونه. نمک‌های حاصل از آب مصرفی می‌توانند در خاک جمع شده و باعث سیاهی نوک برگ‌های گیاه بشه.

 علت رشد نکردن و بیماری‌های دیفن باخیا چیست؟

همه چیز درباره گل دیفن باخیا و نشانه‌هایی که در صورت عدم رشد یا کندی رشد آن میبینید؛

 • زرد شدن و پایین آمدن برگ‌های پایین —- آبیاری بیش از حد
 • گیاه در پایه پوسیده می‌شود —- آبیاری بیش از حد.
 • پوسیدگی و زخم باکتریایی (Dickeya dieffenbachiae) —- یک پاتوژن باکتریایی که باعث پوسیدگی نرم میشه.
 • برگ‌ها خشک میشه —- رطوبت کم در اتاق. موقعیت خود را از رادیاتورها، گیاهان گروهی قرار دهید، از سینی‌های سنگریزه استفاده کنید.
 • برگ‌های پایین میریزه و گیاه لخت میشه —- نور کافی نیست
 • لبه‌های برگ قهوه‌ای و / یا نوک برگ —- کود بیش از حد ؛ برای مدت کوتاه خیلی خشکه
 • قطره پایین تر برگ —- تغییرات ناگهانی دما، یا گیاه در یک مکان پیش بینی شده قرار دارد
 • زرد شدن برگ یا تغییر رنگ —- ناشی از قرار گرفتن گیاه در نور کامل خورشیده
 • نکته سوختگی: قطرات آب ممکنه در ساعات اولیه صبح روی نوک برگ‌ها ایجاد بشه. این “گوتاسیون” نامیده میشه. اگر نمک‌های کود بیش از حد در خاک وجود داشته باشد، این نمک‌ها در این قطره آب به صورت محلول در میایند. وقتی قطرات تبخیر میشه نمک‌ها در نوک برگ باقی مانده و باعث سوختگی نوک آن میشه.
 • مورچه‌ها میتوند صدمات قابل ملاحظه ای وارد کنند زیرا حامل شته‌های خاصی هستند که به نوبه خود عسلک ترشح میکنه. مورچه‌ها جمع میشه و از این عسلک تغذیه میکنه. قارچ نیز ممکن است ایجاد بشه.
 • شپشک‌های پوستی: این آفت با سوراخ کردن لایه بیرونی بافت گیاه از شیره گیاه تغذیه میکنه و عسلی را که برای مورچه‌ها جذاب است ترشح میکنه (به عکس زیر نگاه کنید). با پاک کردن ناحیه با یک پنبه آغشته به الکل مالش دهنده می‌توان آفات را کنترل کرد.

 گل دیفن باخیا چه ضرری دارد؟

 گل دیفن باخیا چه ضرری دارد؟

 دیفن باخیا یک گیاه تزئینیه که بسیاری از خانواده‌ها به دلیل زیبایی، پر جنب و جوشی و دلپذیری از آن نگهداری میکنند. اما حاوی کریستال‌های اگزالات است که در صورت بلع باعث تورم و احساس سوزش میشه. این فقط یکی از چندین گیاه است که اگر کسی آن را به‌طور تصادفی بخورد، عوارض جانبی مضر دارد. همیشه به دلیل خاصیت سمی بودن شیره، دستان خود را کاملاً بشویید.

البته این گیاه گاهاً جوانه‌هایی به طول 5 اینچ (12 سانتی‌متر) تولید میکنه که فقط در بهترین شرایط شکوفا میشه هرچند این شکوفه‌ها سبز بوده و خیلی چشمگیر نیستند. بیشتر باغبانان با رویت این شکوفه ها آن‌ها را از بین می‌برند، زیرا باعث هدر رفتن انرژی گیاه میشه.

 آیا دیفن باخیا گل میدهد؟

به منظور شکوفایی، گیاهان آپارتمانی دیفن باخیا به نور زیاد و غیر مستقیم نیاز دارند. قرار دادن آن‌ها در کنار پنجره آفتابی که در آن نور طبیعی زیادی دریافت میکنه (اما نه آفتاب مستقیم) مکان ایده آل برای آن‌هاست. اگر نمیتونید به آن‌ها نور طبیعی کافی بدهید، جای نگرانی دارد.

همه چیز درباره گل دیفن باخیا و گل آن با کوددهی دگرگون میشه. بنابراین، اگر واقعاً میخوایید ببینید آیا میتونید دیفن باخیای خود را شکوفا کنید، پس حتماً آن را با کود تغذیه کنید. خنگ نیشکر میکنه در داخل خانه هر از گاهی گل میده ولی انتظار زیبایی و شکوهی از آن نداشته باشد و البته اگر گونه شما گل نمی‌دهد جای نگرانی نیست.

 علت اب دادن برگ دیفن باخیا چیست؟

 همه چیز درباره گل دیفن باخیا جالب و قابل توجه مثلا اگر “ترشح براق” به گیاه چسبیده باشه، ممکن است دیفن باخیا (dumbcane) شما دارای آفت یا پولک قهوه‌ای باشه. با استفاده از یک پنبه آغشته به الکل، یا با اسپری سموم دفع آفات از گیاهان آپارتمانی مخصوص استفاده در برابر حشره، آن را پاک کنید.

همچنین قطرات آب در نوک برگ‌ها احتمالاً از فشار ریشه است که منجر به گتاسیون میشه (دیفن باخیا بیش از حد آب از طریق ریشه‌ها جذب کرده، بنابراین برخی از طریق روزنه‌های باز تخلیه میشه).

شکاف برگ‌های جوان در دیفن باخیا نیز نیاز به رطوبت بیشتر در جو را نشان میده. همچنین اگر محیط رشد را همیشه به‌خوبی مرطوب نگه دارید، به شما کمک میکنه. از افراط جلوگیری کنید، خواه طرفدار خاک مرطوب باشید یا خشک.

 چکار کنیم دیفن پاجوش بزنه؟

چکار کنیم دیفن پاجوش بزنه؟

همه چیز درباره این گل و تکثیر آن گفته شد، شما همچنین میتونید پاجوشی از ساقه اصلی تکثیر کنید. البته از گیاه مادری طولی حدود شش اینچ ببرید و تمام برگ‌های آن را بردارید. سپس میتونید این مورد را در محیط ریشه‌زایی مانند بالا ریشه دهید، یا میتونید آن را در آب تکثیر کنید.

اگر گیاه شما پاجوش نمیزند ممکن است به دلیل کمبود نور باشد، هم رشد آن کند میشه هم پاجوش نمیزند. دمای محیط نیز باید مناسب باشد که درباره آن صحبت بشه. از مهم‌ترین نکات دیفن باخیا آبیاری بیش از حد است که باعث پوسیدگی ریشه و در نتیجه پاجوش نزدن هم میشه. قطعاً آفات را چک کنید تا مواردی که پیش از این گفته شد روی برگ‌ها نباشد.

و اما ابعاد گلدان، گیاه شما تا زمانی که ریشه‌هایش گلدان را بگیرد شروع به تولید پاجوش میکنه. پس گلدان متناسب انتخاب کنید.

خلاصه نکات مقاله

 نام علمیDieffenbachia Amoena
نام متداولDumb cane
بومیاستوایی، غرب هند
دمای مناسب18 تا 23 درجه سانتی‌گراد
قرارگیری در معرض نور خورشیدروشن و غیر مستقیم خورشید
نوع خاکخاک گلدان و پرلیت
رنگ گلسفید، کرمی رنگ
نقطه ضعفآبیاری بیش از حد
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید