آشنایی با گل و گیاه, نگهداری از گل و گیاه

گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ و فوق العاده جذاب

گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ
4.3/5 - (9 امتیاز)

گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ چه گیاهانی هستن؟ یکی از ویژگی های بارز گیاهان در کنار فواید بیشمار اونا، قدرت اضافه کردن حس نمایشی به فضا و دکوراتیو کردنه. در رأس گیاهان آپارتمانی و دکوراتیو، گیاهانی که کمی طیف رنگی سیاه و تیره دارن از محبوبیت بسیاری بالایی برخوردارن. این گیاهان دارای رنگ خاص و ظاهری جالب و عجیب هستن که برای افراد خیلی جذابه و قادر هستن هر فضایی رو تغییر بدن. اگه شما هم علاقه‌مند به داشتن دکوراسیونی خاص همراه با گیاهان عجیب و مشکی هستین، در این مقاله با رزفارست همراه ما باشید.

گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ

1. آئونیوم (Aeonium)

آئونیوم یکی از زیباترین ساکولنت های برگ گوشتیه که به دلیل گل های قرمز، برگ های تیره و فرم زیبای هندسیش محبوبیت زیادی داره. آئونیوم به نور زیاد خورشید نیاز داره و در صورتی که نور کمی دریافت کنه، برگ هاش رنگ زیباشون رو از دست میدن و روشن میشن.

1. آئونیوم (Aeonium)

2. گل بنفشه (Viola tricolor)

بنفشه از زیباترین گیاهان گلداره که گل های رنگارنگی ازش شکوفا میشن. نوعی از بنفشه، گل هایی به رنگ سیاه خیلی خاصی تولید میکنه که نظر هر شخصی رو به خودش جلب میکنه. این گل زیبا باید در کنار پنجره نگهداری بشه تا نور خورشید رو به صورت کامل جذب کنه.

2. گل بنفشه (Viola tricolor)

3. پپرومیا کاپراتا (Peperomia caperata)

پپرومیا کاپراتا گیاهی زیبا و منحصر به فرده که با برگ های سبز تیره به شکل قلب و رگه های بنفش مایل به قرمز محبوبیت زیادی داره. گل های زیبا و ظریفی از این گیاه رشد میکنن که در ساقه های بلند از مرکز گیاه شکوفا میشن. این گیاه رشد کندی داره و به نور و آبیاری متوسط نیاز داره.

3. پپرومیا کاپراتا (Peperomia caperata)

4. فیکوس الاستیکا (Ficus elastica)

خانواده فیکوس از گیاهان محبوب آپارتمانی هستن که نگهداری آسون و مقاومت بالایی دارن. انواع سبز رنگ فیکوس هم رنگ های تیره دارن که شبیه به رنگ سیاهه. نوع burgundy و یا شاهزاده سیاه این خانواده دارای رنگ های خیلی تیره هستن که زیبایی اونا رو بیشتر میکنه. اگه تو خونتون از این گیاه زیبا نگهداری میکنید مطالعه مقاله نگهداری فیکوس الاستیکا رزفارست میتونه کمک زیادی بهتون بکنه.

4. فیکوس الاستیکا (Ficus elastica)

5. سینو کراسولا (Sinocrassula yunnanensis)

یکی دیگه از گیاهان زیبای مشکی، کراسولای چینی یا سینو کراسولاست. فرم برگ های این گیاه از نزدیک شبیه به گل رزه و با گذشت زمان و رشد پاجوش ها توده های گل سرخ رو تشکیل میدن. سینو کراسولا دوست دار نور زیاده و در آپارتمان در صورتی به رشدش ادامه میده که نور خوبی دریافت کنه.

5. سینو کراسولا (Sinocrassula yunnanensis)

6. آلوکازیا (Alocasia reginula)

آلوکازیا یکی از بهترین گیاهان سیاه سفید لیسته که نگهداری نسبتا آسونی داره و برای داخل آپارتمان گزینه مناسبی محسوب میشه. برگ های مخملی سیاه و زیبای این گیاه به همراه طرح و نقش های خاص، شما رو وسوسه میکنه که بهشون دست بزنید.

بیشتر بخوانید: راز های نگفته خرید گل و گیاه اپارتمانی | آموزش نگهداری از گل و گیاه بعد از خرید

6. آلوکازیا (Alocasia reginula)

7. اشوریا مشکی (Echeveria“Black Prince”)

این ساکولنت دارای قدی کوتاه اما فرمی خیلی زیا و رنگ منحصر به فردیه. گل های این گیاه زیبا از اواخر پاییز تا زمستان روی ساقه های بلند رشد میکنن. ساکولنت اشوریا رو در نزدیکی پنجره غربی قرارش بدید و رطوبتش رو هم فراموش نکنید.

7. اشوریا مشکی (Echeveria“Black Prince”)

8. لیپتوس (Lithops)

لیپتوس یا سنگرخ ساکولنتی عجیب با ظاهر سنگیه. این سنگ های زنده خیلی عجیب هستن و بهترین رشد رو در نور کامل آفتاب و یا سایه کم دارن. نقش های جالب روی این ساکولنت به همراه رنگ تیرش، لیپتوس رو به بهترین گزینه برای داشتن یک دیش گاردن خونگی تبدیل کرده.

8. لیپتوس (Lithops)

9. تارو (Colocasia esculenta)

برگ های تیره و قلبی شکل تارو شبیه به گیاه آلوکازیاست و هیچ نقش و نگاری روش وجود نداره. تارو در طبیعت گیاه عظیم الجثه ایه و برگ هاش میتونه تا 80 سانتی متر هم گسترش پیدا کنه. بودنش در خونه به تنهایی کافیه و یک دکوراسیون مدرن و عجیب برای شما فراهم میکنه.

9. تارو (Colocasia esculenta)

10. هاورتیا (Haworthiopsis nigra)

هاورتیای سیاه عضوی زیبا از خانواده بزرگ هاورتیاهاست که رشد آهسته ای داره و میتونه تنها تا 25 سانتی متر رشد کنه. اما این گیاه با وجود قامت کوتاه، محبوبیت زیادی داره و با فرم جالب و برگ های تیره و نوک تیزش نظر هر بیننده ای رو به خودش جلب میکنه.

10. هاورتیا (Haworthiopsis nigra)

11. سمپریوم (Sempervivum ‘Black’)

نام انگلیسی این گیاه مرغ و جوجه  ( Hens and Chicks ) هست و حاکی از گیاه مادر Hen و پاجوش Chicks هست که به راحتی تکثیر میشن و یک باغ کوچیک سیاه به شما هدیه میدن. این ساکولنت در رنگ های مختلفی وجود داره که نوع سیاه و لب ماتیکیش از محبوبیت بالایی برخورداره.

11. سمپریوم (Sempervivum ‘Black’)

12. زاموفیلیا بلک (Raven)

زاموفیلیا بلک یا Zz از بهترین گیاهان آپارتمانی با برگ های سیاهه چون به نور خیلی کمی نیاز داره و به گیاه کمدی معروفه. این گیاه رشد کندی داره و به صورت طولی بلند میشه و در شرایط ایده آل میتونه تا 1 متر هم رشد کنه. اگه از این گیاه زیبا تو خونتون نگهداری میکنید مقاله نگهداری از گیاه زاموفیلیا رزفارست رو حتما بخونید.

12. زاموفیلیا بلک (Raven)

13. حسن یوسف (Coleus)

حسن یوسف گیاهی قدیمیه که از دیرباز در ایران وجود داشته و در رنگ های متنوعی یافت میشه. در کنار رنگ های مختلف حسن یوسف رنگ سیاه هم وجود داره که اون رو به گیاهی دکوراتیو و خاص تبدیل میکنه. حسن یوسف به نور زیادی نیاز داره و در هوای گرم و مرطوب بهترین رشدش رو داره.

13. حسن یوسف (Coleus)

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

چرا قلمه هام در اب ریشه نمیده | نکات مهم ریشه دادن قلمه در اب

سبد گل برای تبریک | سبد گل لاکچری برای تبریک تولد و عروسی

آشنایی با انواع فیلودندرون

سوالات متداول درباره گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ

گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ چه گیاهانی هستن؟

گیاهان آپارتمانی سیاه گیاهانی هستن که کمی طیف رنگی سیاه و تیره دارن از محبوبیت بسیاری بالایی برخوردارن. این گیاهان دارای رنگ خاص و ظاهری جالب و عجیب هستن که برای افراد خیلی جذابه و قادر هستن هر فضایی رو تغییر بدن.

شرایط نوری مورد نیاز حسن یوسف چیه؟

حسن یوسف به نور زیادی نیاز داره و در هوای گرم و مرطوب بهترین رشدش رو داره.

گیاه زاموفیلیا تا چه حدی میتونه رشد کنه؟

زاموفیلیا بلک یا Zz از بهترین گیاهان آپارتمانی با برگ های سیاهه چون به نور خیلی کمی نیاز داره و به گیاه کمدی معروفه. این گیاه رشد کندی داره و به صورت طولی بلند میشه و در شرایط ایده آل میتونه تا 1 متر هم رشد کنه.

گیاه تارو تا چه اندازه ای رشد میکنه؟

برگ های تیره و قلبی شکل تارو شبیه به گیاه آلوکازیاست و هیچ نقش و نگاری روش وجود نداره. تارو در طبیعت گیاه عظیم الجثه ایه و برگ هاش میتونه تا 80 سانتی متر هم گسترش پیدا کنه. بودنش در خونه به تنهایی کافیه و یک دکوراسیون مدرن و عجیب برای شما فراهم میکنه.

خلاصه نکات مقاله گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ

یکی از ویژگی های بارز گیاهان در کنار فواید بیشمار اونا، قدرت اضافه کردن حس نمایشی به فضا و دکوراتیو کردنه. در رأس گیاهان دکوراتیو، گیاهانی که کمی طیف رنگی سیاه و تیره دارن از محبوبیت بسیاری بالایی برخوردارن. این گیاهان دارای رنگ خاص و ظاهری جالب و عجیب هستن که برای افراد خیلی جذابه و قادر هستن هر فضایی رو تغییر بدن.

2 دیدگاه در “گیاهان آپارتمانی سیاه رنگ و فوق العاده جذاب

 1. پرستو دادمان گفت:

  چقدر گل بنفشه مشکی زیباست. شرایط نگهداری این گیاه به چه شکله میشه تو آپارتمان هم ازش نگهداری کرد؟

  1. کارشناس رزفارست گفت:

   سلام پرستو عزیز!
   بله ما یک مقاله برای آشنایی با گل بنفشه و نگهداری ازش آماده کردیم که میتونید مطالعه کنید.
   https://roseforest.ir/maintenance-of-african-violets/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *