نگهداری از گل و گیاه

زیباترین گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما را بشناسید + عکس

گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما
3.9/5 - (7 امتیاز)

گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما چه گیاهانی هستن؟ با فرا رسیدن فصل زمستان و کاهش شدید دما که از فصل پاییز آغاز و در فصل زمستان به اوجش میرسه بسیاری از دوست داران گیاهان آپارتمانی تمایل دارن تا گیاهی رو خریداری کنن که با شرایط فصلی وفق پیدا کنه و مقاوم باشه و از طرفی بتونه در محیط های سرد و تاریک و خشک رشد کنه. از این رو بسیاری از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما وجود دارن که حتی افراد مبتدی به سادگی میتونن اونا رو پرورش بدن و از دیدنشون در فضای خونشون لذت ببرن.

گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما درست مثل هر گل و گیاه دیگه ایی باعث شادابی ما میشن و در عین حال رنگ فرح بخش سبز رو به خونمون میارن. خیلی از مردم فقط بخاطر زیبایی گیاهان نیست که ازشون در خونه استفاده میکنن. در فصل سرما هم با کاشت گیاهان گل دار زمستانی میشه از داشتن گل های زیبا در خونه لذت برد. گیاهان زیادی وجود دارن که میتونن در فصل سرما رشد کنن و گل های رنگارنگ و زیبایی بدن. ما در این مقاله شما رو با انواع گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما آشنا میکنیم پس در این مقاله با رزفارست همراه باشید.

گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما

انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما و همچنین گل های مقاوم به سرما از جمله عناصر زینتی و طبیعی مهمی هستن که ما ایرانی ها علاقه زیادی به حضور همیشگشون در خونمون داریم. حتی اون هایی هم که از گل های فصلی زمستانی دوست داشتنی و فرح بخش در دکوراسیون داخلی خونه خود استفاده نمیکنن، به زیبایی و تاثیر گذاری زیادشون در جسم و روح انسان واقف هستن.

زاموفیلیا

گیاه زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی با نور کمه که در خارج از کشور به نام سرخس Arum هم شناخته میشه و به علت داشتن شاخه و برگ ها سبز درخشان، از محبوبیت بسیار زیادی در بین دوست داران گل و گیاه برخورداره. گیاه زاموفیلیا دارای زیبایی منحصر به فردیه و اغلب ازش برای زیباسازی دکوراسیون خونه استفاده میشه. زاموفیلیا از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما توانایی اون رو داره که در هر نقطه ای از خونه قرار بگیره و به رشد و نموش ادامه بده.

زاموفیلیا در شرایط نوری کم زنده میمونه و به آسونی میتونه محیط های سرد و بیش از حد مرطوب رو تحمل کنه. البته ناگفته نمونه که نور ناچیز، سبب میشه گیاه فقط زنده بمونه و از رشد زیادی برخوردار نباشه. از طرف دیگه گیاه آپارتمانی زاموفیلیا هرگز نباید در معرض مستقیم نور خورشید باشه چون این امر سبب میشه شاخه و برگ های درخشان گیاه کمی حالت سوختگی پیدا کنن و حتی گاهی اوقات شما شاهد زردی برگ زاموفیلیاتون باشید.

زاموفیلیا

پر سیاوشان

گیاه آپارتمانی پر سیاوشان به آسونی و با توجه به حالتی که در شاخه و برگ هاش وجود داره، برای همه قابل تشخیص. اگه به دنبال این هستید که یک نوع از گیاهان آپارتمانی مقاوم رو خریداری کنید که بتونه شرایط نوری کم رو تحمل و با درجه حرارت پایین و رطوبت نامناسب سازگاری داشته باشه، گیاه پر سیاوشان انتخاب مناسبی برای شماست چون این گیاه آپارتمانی حتی با نور کم هم میتونه به رشدش ادامه بده.

تابش مستقیم نور خورشید به گیاه در فصل زمستان موجب سوختن شاخه و برگ های گیاه میشه در نتیجه محل نگهداری گیاه پر سیاوشان در خونه، نقطه اییه که نور در اونجا باید بسیار کم باشه. گیاه آپارتمانی پر سیاوشان این توانایی رو داره که خاک خشک رو تحمل کنه اما برای رشد بهتر گیاه باید خاک گیاه مرتبا مرطوب و آبیاری بشه. بنابراین پیشنهاد میکنیم برای گیاه، خاک مناسب گیاهان آپارتمانی با قدرت زهشکی بالا رو خریداری کنید تا با یک برنامه ریزی منظم آبیاری بتونید برای سال ها از گیاهتون مراقبت کنید و از پرورشس نهایت لذت رو ببرید.

پر سیاوشان

گیاه آپارتمانی خورشیدی

گیاه آپارتمانی خورشیدی گیاهیه که هم در داخل خونه و هم در فضای بیرون از خونه قابلیت رشد و پرورش رو داره. این گیاه به دلیل غنچه های بسیار زیبایی که داره بسیار محبوبه به طوری که طیف رنگی غنچه هاش از قرمز تا نارنجی متغیره. گیاه خورشیدی به این دلیل زبان زده که در تمام طول سال توانایی حفظ کردن شاخه و برگ هاش رو داره و این موضوع هم در فصل زمستان صدق میکنه.

گیاه آپارتمانی خورشیدی از گیاهان آپارتمانی مقاومه و نیاز چندانی به آبیاری مکرر نداره و میتونه به آسونی با محیط های سرد و خشک سازگاری پیدا کنه با این حال باید خاک گیاه دارای قدرت زهشکی بالا و همچنین در فصل رشد گیاه توسط کود گیاهان آپارتمانی کامل مثل کود سه بیست مایع تغذیه بشه.

گیاه آپارتمانی خورشیدی

آگلونما

گیاه آپارتمانی آگلونما، گیاهی همیشه سبزه و برگ هاش آن دارای جلوه ی بسیار زیبایی هستن. آگلونما از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما به لحاظ ژنتیک، و مناسب آب و هوای گرمه با این حال گیاه این قابلیت رو داره که در محیط خونه به سرعت رشد کنه و با شرایطی مثل نور کم و همچنین محیط های سرد و خشک سازگاری داشته باشه.

آگلونما

گیاه آپارتمانی یشم

گیاه آپارتمانی یشم دارای برگ های برجسته، گوشتی و ساقه ی چوبیه. با گذشت زمان و افزایش سن گیاه، از این گیاه یک درختچه ی کوچیک شکل میگیره. گیاه یشم از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرماست که در هر گونه شرایط محیطی قابلیت رشد رو داره و با توجه به برگ های گوشتی ای که داره میتونه آب رو ذخیره کنه و در تنش خشکی ازش استفاده بشه.

در حالت ایده ال و یا نرمال، گیاه آپارتمانی یشم نور غیر مستقیم خورشید رو نیاز داره و با توجه به این موضوع، گیاه هم در شرایط نوری کم به رشدش ادامه میده. مخلوط خاک گیاه باید دارای ذرات درشت و ریز جهت زهشکی بهتر خاک باشه و تنها باید در زمانی خاک گیاه آبیاری بشه که 5 سانتی متر بالای مخلوط خاک دارای رطوبت نباشه. برای اینکه بتونید همواره شاخه و برگ های گیاه آپارتمانی یشم رو سبز نگه دارید باید از کودهای مناسب مثل کود مایع گیاهان آپارتمانی با رعایت دز مناسب برای تغذیه ی گیاه استفاده کنید.

گیاه آپارتمانی یشم

کاکتوس کریسمس

گیاه کاکتوس کریسمس به لحاظ ژنتیک تمایل داره که در آب و هوای گرم به ویژه محیط هایی که در اونا رطوبت بالاست، رشد و نمو کنه. با این حال گیاه آپارتمانی کاکتوس کریسمس از گیاهان آپارتمانی مقاومه و میتونه در شرایط دشوار هم، به رشد و نموش ادامه بده.

کاکتوس کریسمس، عاشق نور کم به ویژه حالت سایست و در حوزه آبیاری گیاه میشه گفت بالعکس گیاه از آبیاری بیش از حد تنفر داهد، در نتیجه شما باید تنها در حالتی که خاک گلدونش خشک شده آبیاریش رو انجام بدید. لازم به ذکره که هرگز و هرگز گیاه رو در فضایی که نور خورشید مثل پشت پنجره های خونه زیاده قرار ندید چون انجام این کار سبب آسیب به کاکتوس کریسمس میشه و حتی ممکنه گیاه از بین بره.

کاکتوس کریسمس

فیلودندرون

گیاه آپارتمانی فیلودندرون از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما بسیار انعطاف پذیره به طوری که این گیاه به خشک بودن خاک و یا کم آبی، شرایط نوری نامناسب و درجه حرارت نامتعادل مقاومه و همچنین گیاه در مقابل هجوم آفات و بیماری گیاهان آپارتمانی هم از خود واکنش مناسبی نشون میده.

برای نگهداری هر چه بهتر گیاه فیلودندرون باید خاک گیاه همواره دارای رطوبت باشه و آبیاری گیاه به گونه ای نباشه که آب آبیاری به حالت راکد روی خاک باقی بمونه. لازم به ذکره نیاز آبی گیاه فلیودندرون، هر دو هفته یکباره و در صورت آبیاری بیش از حد شما شاهد زردی برگ فیلودندرونتون هستید.

فیلودندرون

فیکوس لیراتا

گیاه آپارتمانی فیکوس لیراتا به دلیل داشتن برگ هایی براق و چرم مانند از محبوبیت بسیار زیادی برخورداره. این گیاه نه تنها برای زیباسازی دکوراسیون خونه مناسبه بلکه با تصفیه هوای داخل خونه سبب بهبود شرایط تنفسی میشه و به عبارتی گیاه مذکور از گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا محسوب میشه. این گیاه دارای ارتفاع مناسبی از رشده و این قابلیت رو داره که در هر نقطه ای از خونه نگهداری بشه.

فیکوس لیراتا از گیاهان آپارتمانی مقاومه و نیازهایش بسته به بالغ بودن گیاه متغیره. در حالت ایده آل، این گیاه باید در طول فصل رشد هر دو هفته یک بار آبیاری بشه و با فرا رسیدن فصل زمستان باید آبیاری گیاه رو کاهش بدید و ماهانه یک بار آبیاریش کنید. گیاه آپارتمانی فیکوس لیراتا همونطور که گفتیم گیاهی مقاومه اما همواره در فصل تابستون باید به این نکته توجه داشته باشید که با افزایش دما، میزان تبخیر افزایش یافته و خاک گیاه با سرعت بیشتری رطوبتش رو از دست میده و همواره بهتره در این مقطع زمانی خاک گیاه دارای مقداری رطوبت باشه.

فیکوس لیراتا

سانسوریا 

همونطور که از نام انگلیسی گیاه سانسوریا (Snake plant) پیداست گیاه دارای برگ های ضخیمه که به شکل قائم رشد میکنن. گیاه آپارتمانی سانسوریا از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرماست در صورتی که در شرایط مناسب پرورش و نگهداری بشه غنچه هایی با گل هایی سفید با کمی رنگ سبز تولید میکنه و غنچه هاش، دارای رایحه ی دلنشینیه. گیاه سانسوریا از گیاهان اکسیژن ساز آپارتمانیه که میتونه به آسونی محیط های کم نور رو تحمل کنه و همچنین نسبت به خشکی و یا کم آبی، فوق العاده مقاومه.

بهترین نور برای گیاه آپارتمانی سانسوریا، نور ملایمه یعنی نوری که نه کمه و نه زیاد، اما نکته ایی که در پرورش این گیاه آپارتمانی اهمیت زیادی داره، آبیاری گیاهه چون این گیاه از آب راکد مونده بر سطح خاک بیزاره و تنها باید در زمان خشک بودن خاک، گیاه آبیاری بشه و در غیر این صورت، شما شاهد زرد شدن و لوله شدن برگ سانسوریا هستید. برای تخلیه ی بهتر آب از انتهای گلدون گیاه آپارتمانی سانسوریا میتونید مقداری شن و ماسه به انتهای مخلوط خاک برای زهکشی بهتر اضافه کنید.

سانسوریا 

هویا

نام دیگر گیاه آپارتمانی هویا از گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما، پیچ مومی مینیاتوریه. گیاه هویا یک گیاه بالاروندس و اغلب در جنگل های گرمسیری پیدا میشه. با توجه به برگ های زیبا و مومی گیاه، هویا این قابلیت رو داره در انواع مختلفی از شرایط محیطی و دمایی رشد میکنه.

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد دیگر گیاه میشه به این نکته اشاره داشت که گیاه آپارتمانی هویا میتونه در هر گونه طیف نوری اعم از زیاد و یا کم، به توسعه ی بافت رویشیش ادامه بده. هویا با توجه به برگ های مومی شکلی که داره میتونه آب زیادی رو در خودش ذخیره کنه بنابراین میشه نتیجه گرفت که گیاه به هیچ وجه نیاز به آبیاری مکرر نداره.

هویا

آلوئه ورا

گرچه گیاه آلوئه ورا بیشتر به دلیل خواص دارویی موضعیش شناخته میشه اما این گیاه در حالت پرورش و نگهداری در آپارتمان هم دارای خواص ضد آلودگی و یا به عبارتی تصفیه کننده هواست. گیاه آلوئه ورا در دماهای نزدیک به صفر زنده میمونه اما رشد حداکثری گیاه در دماهای خنک و همچنین نور غیر مستقیم خورشیده.

آبیاری گیاه تنها باید در زمانی انجام بشه که خاک در حال خشک شدنه و گیاه نیاز به آبیاری مجدد داره. آلوئه ورا با توجه به زیبایی مینیمالیستی ایی که داره برای زیباسازی فضای داخل آپارتمان یک انتخاب مناسب و خرید مطمئنه.

آلوئه ورا

نخل شامادورا

نخل شامادورا نوعی دیگه ایی از گیاهان آپارتمانی مقاومه که نسبت به نور کم، آبیاری کم و همچنین عدم تغذیه ی مناسب مقاومه و به رشد و حیاتش ادامه میده. در صورتی که نخل شامادورا رو در کنار بقیه گیاهان آپارتمانی در خونه قرار بدید، فضای خونه بسیار آرامش بخش و دلپذیر میشه.

نخل شامادورا

شفلرا

گیاه شفلرا از دیگر گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرماست. شفلرا همواره دارای برگ های براق سبزه و با رشد مناسب گیاه به لحاظ بافت رویشی، ظاهر گیاه مثل یک چتر به نظر میرسه. مراقبت و نگهداری از گیاه زیبای شفلرا خیلی آسونه چون گیاه این توانایی رو داره که در هر شرایط نوری سازگاری مناسب رو داشته باشه. لازم به ذکره که گیاه مذکور در حالتی که نور خورشید بسیار کم و محدود در دسترس باشه این قابلیت رو داره که توسط نور مصنوعی به حیاتش ادامه بده.

دیگر مقالات: ترفندهای محافظت از گیاهان در برابر سرما | علائم سرمازدگی در گیاهان چیست؟

شفلرا

گیاهان رونده همیشه سبز مقاوم به سرما

گیاهان بالارونده رشد طولی خوبی دارن و ارتفاعشون به سرعت زیاد میشه. گیاهان بالارونده در انواع مختلفی وجود دارن و به کمکشون میشه یک نمای متفاوت و منحصر به فرد ایجاد کرد. اما گیاهان بالارونده همیشه سبز در چهار فصل زیبایی و طراوت رو به همراه دارن و به همین دلیل طرفداران زیادی دارن.

این گیاهان، جوانه انتهایی پر رشدی دارن که عامل رشد خطی یا طولی گیاهه و بالاروندگیشون بدون اتکا به پایه و قیم امکان پذیر نیست. این گیاهان به شکل درختچه رشد نمیکنن و به خاطر اینکه انعطاف پذیر هستن میشه طوری گیاه رو هدایت کرد که نرده، داربست، دیوار یا حتی تنه درختان رو بپوشونه. گیاهان زیر یکسری از گیاهان بالا رونده هستن.

 • پتوس
 •  پاپیتال 
 • انجیر چسب
 • گل ساعتی
 • گیاه سیسوس
 • پیچ امین الدوله 
 • پیچک ناقوس ارغوانی
گیاهان رونده همیشه سبز مقاوم به سرما

گیاهان سایه دوست مقاوم به سرما

اصطلاح گیاهان سایه دوست به اون دسته از گیاهان اطلاق میشه که زادگاه و خاستگاه اصلیشون مناطق جنگلی و کم نوره. این گیاهان به واسطه مطابقتی که با سایه و محیط کم نور دارن به گیاهان سایه دوست معروف هستن و البته دارای مقاومت بالایی هم هستن. با شروع شدن فصل سرما دوست داران گل و گیاه تمایل جدی پیدا میکنن به تهیه گل هایی با مقاومت بالا در برابر نور کم و سرمای بیشتر. از دیگر ویژگی های این نوع گیاهان اینه که افراد مبتدی هم میتونن به سادگی اونا رو پرورش بدن و از زیبایی این گیاهان در محیط خونه و محل کارشون لذت ببرن.

گیاهان سایه دوست مقاوم به سرما

گیاهان مقاوم به سرما برای راه پله

زمانی که فردی به داخل خونتون میاد، اولین قسمتی که از خونتون رو میبینه، راه پله هست، چه خوبه که با یک برنامه ریزی درست به بهترین شکل ممکن زیبایی راه پلمون رو بیشتر کنیم و این کار غیر ممکنه مگه اینکه گل مناسب برای راه پلتون رو انتخاب کنید. در این مقاله ما به گل هایی که شما میتونید ازشون در راه پله خنتون استفاده کنید اشاره میکنیم. شما میتونید با توجه به سلیقه شخصی خودتون هر کدوم از این گل ها رو استفاده کنید.

 • بنفشه آفریقایی
 • هیبیسکوس
 • برگ عبایی
 • گیاه گندمی
 • فیتونیا
 • گیاه آگلونما
گیاهان مقاوم به سرما برای راه پله

کاکتوس مقاوم به سرما

قبل از اینکه انواع کاکتوس مقاوم رو بررسی کنیم، لازمه بدونید که خود کاکتوس چیه؟ در مجموع به گیاهانی خاردار و گوشتی که دو لپه‌ای و با گل برگ‌های جدا هستن، کاکتوس میگن. در کاکتوس، ساقه تغییر شکل میده و بسیار بزرگ‌تر از حد معمول بقیه گیاهان میشه. از طرف دیگه، تیغ‌‌ها، حکم برگ‌های گیاه رو دارن و به جاشون اونا رشد میکنن. اکثر کاکتوس‌ها مقاومت زیادی در برابر خشکی و بی آبی دارن. همه کاکتوس‌ها بافت گوشتی دارن اما تمام گیاهان گوشتی کاکتوس نیستن و میتونن در دسته دیگه ایی جا بگیرن.

انواع کاکتوس های مقاوم به سرما

اپونتیا

اپونتیا که به عنوان کاکتوس گلابی خاردار (prickly pear) یا پدل (paddle) هم شناخته میشه، یکی از کاکتوس های مقاوم در زمستانه که به راحتی در خاک با کیفیت رشد میکنه. بسیاری از اپونتیاها مثل اپونتیای انجیری مقاوم در زمستان، با اضافه کردن کمی پرلیت به خاکشون، بهترین رشد رو دارن. آبیاری گیاه اپونتیا به طور منظم از اواسط فروردین تا اواخر شهریور انجام میشه و از ماه مهر تا اواسط فروردین کاملاً خشک نگه داشته میشه. این کاکتوس رو از سرمای زمستان محافظت کنید.

کوریفانتا

نام کوریفانتا دو کلمه یونانی “koryphe” و “anthos” به معنی “قله” و “گل” مشتق شده. این نوع کاکتوس شامل تقریباً ۶۰ کاکتوسه. ویژگی بسیاری از کوریفانتاهای مقاوم در زمستان یک گل زرد رنگ در قسمت بالاشونه، گرچه بعضی از اونا گل قرمز یا صورتی هم دارن. بعضی از کوریفانتاها میتونن رسیدن به متوسط دمای انجماد رو هم تحمل کنن. بنابراین توصیه میکنیم از این نوع کاکتوس در مناطقی که انجماد شدید اتفاق میوفته محافظت بشه.

اچینوسرئوس

نام اچینوسرئوس اشاره به “شمع مومی خاردار بزرگ”داره. کلمه یونانی “echinos” اشاره به خار دارد و “cereus” به معنی شمع مومی بزرگه. بلندی ساقه این نوع کاکتوس معمولاً کمتر از ۳۰ سانته و ۵ تا ۷٫۵ سانت قطر داره. ویژگی اچینوسرئوس، گل های رنگارنگش از قرمز مایل به زرد گرفته تا زرد روشن و صورتیه. زیستگاهشون طیف گسترده ای از زیستگاه ها، از جنگل گرفته تا دشت های ساحلی و از ارتفاعات کوهستان تا بیابان های پست رو شامل میشه. با وجود مقاوم بودن در زمستان، اچینوسرئوس نیاز به زهکشی مناسب داره. این نوع کاکتوس رو در بستری از خاک شنی زهکشی شده روی شیب بکارید. این کاکتوس در زمستان آسیب نمیبینه و نیاز به هیچ گونه محافظتی در برف نداره.

نئوبسیا

کاکتوس نئوبسیا (Neobesseya) به مقاومت در یخبندون حتی در سردترین دماها معروفه. نام های متداولش کاکتوس توپی، بالشتک میسوری و کاکتوس خامه ایه. وقتی نئوبسیا رو میکارید، فقط از یک خاک سست و شنی با کیفیت استفاده کنید. معمولاً ارتفاعشون ۳۰ سانت و قطرشون هم ۳۰ سانته. ویژگی این کاکتوس خارهای سفید یا خاکستریشه. شکوفه کاکتوس از اواسط فروردین تا اواسط خرداد، گل هایی به رنگ های زرد تا سبز میده. معمولاً باید تا اواسط شهریور بهش آب داد. از آب دادن بهش تا هفته اول اسفند خودداری کنید.

کاکتوس مقاوم به سرما

بیشتر بخوانید:

نگهداری از گیاهان در پاییز و زمستان چگونه است؟

سبز خشکی چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟ | درمان سبز خشکی شامادورا

9 ترفند فوق العاده و آسان برای محافظت از گیاهان در زمستان

سوالات متداول درباره گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما

گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما کدوم گیاهان هستن؟

گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما و همچنین گل های مقاوم به سرما از جمله عناصر زینتی هستن که در برابر سرما مقاومن. این گیاهان به شرح زیر هستن:
زاموفیلی
نخل شامادورا
پر سیاوشان
آگلونما
گیاه آپارتمانی خورشیدی
هویا
گیاه آپارتمانی یشم
کاکتوس کریسمس
فیلودندرون
سانسوریا 
فیکوس لیراتا
آلوئه ورا
شفلرا …

کدوم گیاهان برای راه پله خونمون مناسبن؟

بنفشه آفریقایی
هیبیسکوس
برگ عبایی
گیاه گندمی
فیتونیا
گیاه آگلونما …

گیاهان سایه دوست چه گیاهانی هستن؟

اصطلاح گیاهان سایه دوست به اون دسته از گیاهان اطلاق میشه که زادگاه و خاستگاه اصلیشون مناطق جنگلی و کم نوره. این گیاهان به واسطه مطابقتی که با سایه و محیط کم نور دارن به گیاهان سایه دوست معروف هستن و البته دارای مقاومت بالایی هم هستن …

گیاهان رونده همیشه سبز مقاوم به سرما چه گیاهانی هستن؟

از جمله محبوب ترین این گیاهان میشه به پتوس و پاپیتال اشاره کرد …

خلاصه نکات مقاله گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما

گیاهان بالارونده رشد طولی خوبی دارن و ارتفاعشون به سرعت زیاد میشه. گیاهان بالارونده در انواع مختلفی وجود دارن و به کمکشون میشه یک نمای متفاوت و منحصر به فرد ایجاد کرد. اما گیاهان بالارونده همیشه سبز در چهار فصل زیبایی و طراوت رو به همراه دارن و به همین دلیل طرفداران زیادی دارن.

در مجموع به گیاهانی خاردار و گوشتی که دو لپه‌ای و با گل برگ‌های جدا هستن، کاکتوس میگن. در کاکتوس، ساقه تغییر شکل میده و بسیار بزرگ‌تر از حد معمول بقیه گیاهان میشه. از طرف دیگه، تیغ‌‌ها، حکم برگ‌های گیاه رو دارن و به جاشون اونا رشد میکنن. اکثر کاکتوس‌ها مقاومت زیادی در برابر خشکی و بی آبی دارن. همه کاکتوس‌ها بافت گوشتی دارن اما تمام گیاهان گوشتی کاکتوس نیستن و میتونن در دسته دیگه ایی جا بگیرن

انواع کاکتوس

 • کوریفانتا
 • نئوبسیا
 • اچینوسرئوس
 • اپونتیا

3 دیدگاه در “زیباترین گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما را بشناسید + عکس

 1. leila گفت:

  پتوس مقاوم به سرما نیست برای راه پله؟

  1. کارشناس رزفارست گفت:

   برای سرمای خیلی زیاد نه مقاوم نیست.

  2. کارشناس رزفارست گفت:

   سلام و درود
   پتوس گیاهی است که با توجه به زادگاه اصلی‌اش که یک منطقه گرمسیری است، تمایل بیشتری به دمای بالا و گرما دارد. بنابراین دمای پایین محیط و سرما برای او مناسب نیست و طراوت و تازگی را از این گیاه دور می‌کند. طبق نظر کارشناسان گل و گیاه آپارتمانی دمای مناسب برای نگهداری از پتوس، دمای بین 15 تا 30 درجه سانتی‌گراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *