آشنایی با گل و گیاه

انواع گیاهان پوششی مناسب برای فضاهای خالی!

گیاهان پوششی
5/5 - (1 امتیاز)

گیاهان پوششی گیاهانی هستن که معمولا سرعت رشد کمی دارن و بیشتر از اینکه عمودی رشد کنن، افقی رشد میکنن و مثل فرش روی زمین پخش میشن. این دسته از گیاهان معمولا نگهداری آسونی هم دارن و ماه‌های زیادی از سال سرسبزن. گیاهان پوششی کاربردهای مختلفی دارن به‌ طوری‌ که این گیاهان گاهی برای پر کردن فصاهای خالی، گاهی برای ایجاد پس زمینه در پشت گل‌های دیگه و گاهی هم برای پوشاندن خرابی‌ها یا نقص‌های باغچه و باغ استفاده میشن.  یکی دیگه از کاربردهای اساسی این نوع گیاهان حفظ استقامت خاک و جلوگیری از رشد علف‌های هرزه.

از اونجایی که این گیاهان همه سطح خاک رو پوشش میدن، باعث میشن تا خاک محکم‌ تر و متراکم‌ تر بمونه و اجازه‌ای به رشد علف‌های هرز نده. در واقع در این مورد گیاهان پوششی مثل مالچ عمل میکنن و میتونن رطوبت و مواد غذایی رو درون خاک حفظ کن که این کار کمک زیادی به تقویت خاک باغچه یا باغ میکنه. ما دراین مقاله انواع گیاهان پوششی رو بهتون معرفی میکنیم پس تا پایان این مقاله با رزفارست همراه باشید.

گیاهان پوششی چه گیاهانی هستند

گیاهان پوششی، گیاهانی کوتاه و اغلب سریع الرشد هستن که حداکثر رشد طولیشون یک متره. هر چی گیاه کوتاه تر باشه به عنوان گیاه پوششی کاربرد بیشتری داره. این گیاهان نسبت به مواد غذایی پرتوقع، آب زیادی نیاز ندارن و در عین حال به مراقبت کمی نیاز دارن. عده ای این گیاهان نسبت به شوری خاک مقاوم هستن و بقیشون در خاک های شنی و ضعیف به خوبی رشد و نمو میکنن. گیاهان پوششی روی خاک سایه میندازن و از خشک شدن سریعش جلوگیری میکنن.

همچنین از ریشه درختانی که ریشه سطحی دارن حفاظت میکنن. زمانی که گیاهان پوششی به صورت انبوه و متراکم در بیان مانع از رشد علف های هرز میشن، بنابراین بعد از کاشت گیاهان پوششی مبارزه با علف های هرز به حداقل میرسه. اغلب گیاهان پوششی در طول دوران رشدشون گل های زیبا و رنگارنگی ایجاد میکنن و بسیاری از اونا دائمین و با بذر افشانی طبیعی و یا با گسترش رویشی همه ساله رشد میکنن.

گیاهان پوششی چه گیاهانی هستند

معرفی انواع گیاهان پوششی

وقتی میخواید به‌ سراغ انتخاب گیاه پوششی مناسب برید، سعی کنید گیاهی رو انتخاب کنید که با شرایط محیطی و باغچتون تطابق داشته باشه. همچنین بهتره قبل از کاشت گیاهتون از شر علف‌های هرز خلاص بشید، چون بعد از کاشت سخته که علف‌های هرز رو پیدا کنید و از بین ببریدشون. گیاهان پوششی زیادی وجود دارن که برخی از اونا به‌ خاطر همیشه سبز بودنشون، برخی دیگه به‌ خاطر گل‌های زیباشون و برخی هم به‌ خاطر هر دوی این‌ها محبوب شدن. در ادامه این مقاله به معرفی انواع گیاهان پوششی میپردازیم.

رز زمینی

این گیاه یکی از گونه‌های گل زیبای رز و همونطور که از اسمش مشخصه روی زمین گسترده میشه. رز زمینی مثل فرشی از گل‌های رز باغچه شما رو آراسته میکنه. این گیاه پوششی زیبا، گل‌هایی نیمه دوتایی و برگ‌های تقریبا همیشه سبز داره. رنگ‌بندی این گیاه پوششی خیلی متنوعه و شامل سفید، مرجانی، صورتی و قرمز میشه. این گیاه برای رشد نیاز به محافظت دربرابر باد داره و ترجیح میده در خاکی زهکشی شده با نور آفتاب زندگی کنه. این رو هم بدونید رز زمینی تقریبا نیم متر قد میکشه و تا یک متر هم گسترده میشه.

رز زمینی

شمعدانی

یکی از بهترین انواع گیاهان پوششی که میتونه در شرایط نوری و رطوبتی مختلف زندگی کنه، شمعدانیه. این گیاه رو میشه تقریبا در هر ترکیب و سبکی ازش استفاده کرد. از شمعدانی معمولا در جلوی نوار مرزی باغچه یا در زیر بوته‌ها و رزها استفاده میشه. رنگ بندی این گیاه خیلی متنوعه و از صورتی تا آبی رو شامل میشه. این گیاه همیشه سبز نیست و در زمستان برگ‌هاش میمیره. گل‌هاش هم تقریبا از اواخر بهار تا اوایل پاییز موندگارن. شمعدونی میتونه تا 60 سانتی‌متر قد بکشه و تا 90 سانتی‌متر روی زمین گسترده بشه.

شمعدانی

پریوش

این گیاه که با نام پیچ تلگرافی هم شناخته میشه به مقاومتش مشهوره. اگه جای خالی در باغچتون دارید که معمولا خشک‌ تر و سایه‌ داره میتونید از این گیاه استفاده کنید. پریوش گیاه پوششی همیشه سبز با رشدی سریعه که گل‌هایی آبی یا بنفش در بهار و تابستون میده. این گیاه میتونه تقریبا در هر خاک و شرایطی زنده بمونه و به قد 20 سانتی‌متری و گستردگی 50 سانتی‌متر تا 10 متری برسه.

گل استکانی

گل‌های زنگوله‌ای شکل و کند رشد این گیاه باعث میشه تا برای قرار گرفتن در باغچه‌ها خیلی مناسب باشن. این گیاه برای باغچه‌های نورگیر، صخره‌ای یا سنگی خیلی عالیه. استکانی در حوالی شهریور گل‌هایی آبی زنگ شبیه به یک استکان یا زنگوله میده که در بالای برگ‌های سبز رنگش قرار میگیرن. این گیاه همیشه سبز نیست و در زمستان برگ‌هاش میمیره. گل استکانی میتونه تا 60 سانتی‌متر قد بکشه و 20 سانتی‌متر گسترده بشه.

بیشتر بخوانید: انواع گیاهان مقاوم به گرما + عکس

گل استکانی

موگه

یکی از بهترین گیاهان پوششی برای مناطقی که بیشتر در سایه یا جنگلی هستن، گیاه موگست. ضمن اینکه این گیاه در زیر سایه بوته‌های دیگه هم به‌ خوبی رشد میکنه. این گیاه گل‌هایی سفید رنگ، زنگوله‌ای و معطر داره که در اواخر بهار شکوفا میشن. جالبه که بدونید گل‌های موگه به‌عنوان گل شاخه ای هم محبوبیت خاصی دارن. موگه خاک مرطوب رو دوست داره و گیاهی همیشه سبز نیست. به همین خاطر در زمستان برگ‌هاش میمیرن. این گیاه میتونه تا 20 سانتی‌متر ارتفاع و 30 سانتی‌ متر هم گستردگی داشته باشه.

موگه

اوبریتا

این گیاه از گیاهان پوششی قالبا در بازه رنگی آبی، بنفش، قرمز و صورتی رشد میکنه و نشونه‌ای از شروع بهاره. اوبریتا به خاکی با زهکشی خوب و نوری زیاد نیاز داره و بهترین مکان برای کاشتش، در بالای دیوار یا لبه‌هاییه که بتونه آویزان بشه. این گیاه هم مثل بیشتر گیاهان همیشه سبز نیست و در زمستان میمیره. قد اوبریتا به 20 سانتی‌متر میرسه و میتونه تا 40 سانتی‌ متر از عرض رشد کنه.

اوبریتا

برگ گیلاسی

برگ گیلاسی به‌ خاطر برگ‌های همیشه سبز، جذاب و خاصش محبوب شده. برگ‌های این گیاه رنگ‌ بندی مختلفی داره و شامل سبز، نارنجی کم‌ رنگ، قرمز، بنفش و حتی مشکی میشه. این برگ‌ها به‌ صورت چندتایی و در کنار هم رشد میکنن و برای پوشوندن محیط‌های سایه‌ دار عالی هستن. برگ گیلاسی در تابستون شکوفا میشه و قدش به 30 سانتی‌متر و پهناش هم به حدود 35 سانتی‌متر میرسه.

برگ گیلاسی

اسطخودوس

اسطخودوس گیاهی معروف با خواص داروییه که به‌ عنوان یک گیاه پوششی هم ازش یاد میشه. از این گیاه میتونید در لبه باغچه، زیر بوته‌های رز و همچنین به‌عنوان دیواره یا پوشش مناطق آفتابی باغچتون استفاده کنید. برخی از انواع اسطوخودوس همیشه سبزن و از سایر گونه‌هاش مقاومت بیشتری دارن.

برای استفاده از زیبایی اسطخودوس کافیه اون رو در خاکی با زهکشی خوب و در زیر نور آفتاب بکاریدش. بعد از پایان گل‌ دهی هم اون رو هرسش کنید و از حضور زیباش لذت ببرید. اسطوخودوس تا 40 سانتی‌متر قد میکشه و میتونه تا 50 سانتی‌متر هم گسترده شود.

اسطخودوس

علف جاروب

یکی دیگه از گیاهان پوششی همیشه سبز با سرعت رشد آهسته، علف جاروبه. این گیاه مناسب مناطق گرمسیریه و در خاک‌های اسیدی و مناطق آفتابی رشد بهتری داره. علف جاروب میتونه گل‌هایی سفید، صورتی، بنفش و قرمز بده. این گیاه دو مدل مختلف داره که یکی از تابستون تا زمستان و دیگریش از زمستان تا بهار گل میده. در بیشترین حالت قد این گیاه به 20 سانتی‌متر و عرضش به 40 سانتی‌ متر میرسه.

علف جاروب

گل آفتابی

گل آفتابی گیاهی همیشه سبزه که گل‌های زیبا و کاغذی در رنگ‌های مختلف شامل زرد، نارنجی، سفید و صورتی داره. گل‌های این گیاه زیبا معمولا در اوایل یا اواسط تابستون شکوفا میشن و باغچتون رو رنگی میکنن. بهترین مکان برای کاشت این گیاه، باغچه‌های سنگی و صخره‌ایه. به همین خاطر رز صخره‌ای هم به‌عنوان نام دوم این گیاه بهش اختصاص داده شده.

اگه قصد خرید گیاهان آپارتمانی پوششی رو دارید و این گل رو انتخاب کردید، در فصل زمستان یک پوشش براش در نظر بگیرید و روی خاکش مالچ بریزید تا دچار یخ‌ زدگی و سرمازدگی نشه. گل آفتابی میتونه تا 30 سانتی‌متر ارتفاع و تا 50 سانتی‌متر گستردگی داشته باشه.

زنبق زعفرانی

رنبق زعفرانی اسامی مختلفی داره. این گیاه در تابستون میتونه باغچه شما رو با گل‌هایی به رنگ زرد، نارنجی یا قرمز فرش کنه. بهتره این گیاه رو در زیر یک سرپناه و در محیطی آفتابی بکارید و اگه در منطقه‌ای سردسیر زندگی میکنید، در فصل زمستان روی خاکش مالج بپاشید تا یخ نزنه. زنبق زعفرانی گیاهی بلند قد در بین گیاهان پوششیه و تا 80 سانتی‌متر هم رشد قدی داره. ضمن اینکه میتونه تا 60 سانتی‌متر هم از پهنا رشد کنه و اطرافش رو بپوشونه.

زنبق زعفرانی

مینای مکزیکی

این گیاه که با نام پیر بهار هم شناخته میشه عاشق آفتابه و بهتره در جلوی باغچه، کنار سنگ‌ها یا کنار پله‌ها کاشته بشه. مینای مکزیکی با سرعت کمی گسترده میشه و نگهداری زیادی نمیخواد. این گیاه گل‌هاش رو حوالی پاییز شکوفا میکنه. گل‌ مینای مکزیکی شبیه گل مینای معمولیه، با این‌تفاوت که گل‌هاش هر چقدر پیر تر میشن به‌ رنگ صورتی در میان. نکته جالبی که درباره این گیاه وجود داره، اینه که یک بوته از این گیاه میتونه گل‌هایی با رنگ‌های مختلف داشته باشه. مینای مکزیکی از نظر ارتفاع و عرض تقریبا به یک اندازه رشد میکنه و قد و پهناش به 40 سانتی‌متر میرسه.

مینای مکزیکی

پاکی ساندرا ژاپنی

پاکی ساندرا ژاپنی از گیاهان دیگه پوششی همیشه سبزه که برگ‌های درخشان و جذاب داره. این گیاه برای قرار گرفتن در زیر درختان و بوته‌ ها انتخابی عالیه. پاکی ساندرا ژاپنی گل‌های سفید و کوچیکی داره که در اوایل پاییز شکوفا میشن. این گیاه میتونه خاک خشک و سایه رو تحمل کنه و ترجیح میده در خاکی اسیدی زندگی کنه. پاکی ساندرا تا 25 سانتی‌متر قد میکشه و تا حدود 60 سانتی‌متر هم گسترده میشه.

پاکی ساندرا ژاپنی

سرخس‌

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای گیاهان پوششی سرخس‌ها هستن. گیاهانی که تنوع زیادی دارن و میتونن شرایط نوری مختلف از آفتاب کامل تا سایه کامل رو تحمل کنن. تنوع بالای این گیاهان باعث میشه در هر اندازه و ظاهری که مد نظرتونه حداقل یک گزینه برای انتخاب داشته باشید. برخی از انواع این گیاه همیشه سبزن و البته طاقت خشکی بیشتری هم دارن. ضمن اینکه این گیاهان در برابر بیماری‌ها و آفات بشدت مقاومن.

سرخس‌

برونرا

برونرا گیاه پوششی همیشه سبزه که برگ‌هایی چشم‌گیر به شکل قلب و به رنگ نقره‌ای داره. در بین این برگ‌های زیبا رگ‌ برگ‌هایی به رنگ سبز تیره هم وجود داره که زیباییش رو بیشتر میکنه. گل‌های آبی این گیاه برای زنبورها بسیار جذاب هستن. برونرا به خاکی مرطوب و محیطی با نور غیرمستقیم نیاز داره و میتونه تا 40 سانتی‌متر قد بکشه و تا 60 سانتی‌متر هم گسترده بشه.

برونرا

گیاهان پوششی دیوار

دیوار سبز یا گرین وال زیبایی وصف ناشدنی رو به ساختمون ها هدیه میده و میتونه علاوه بر ایجاد آرامش در فضا، محیطی لوکس و زیبا رو برای فضای مورد نظر شما ایجاد کنه. استفاده از گیاهان گیاهان پوششی دیوار در ساخت دیوار سبز از مهم ترین نکاتیه که باید بهش توجه کنید. در این بین شناخت گیاهان پوششی مناسب دیوار میتونه کمک زیادی بهتون بکنه. ساخت دیوار سبز یکی از ایده های جذابه. شما برای ساخت یک دیوار سبز نیاز دارید تا با گیاهان پوششی دیوار آشنا بشید. ما در ادامه مقاله شما رو با این گیاهان آشنا میکنیم. موارد زیر لیست گیاهان پوششی مناسب دیوار هستن.

 • سنجد تلخ
 • چمن شبدری
 • برگ نو
 • آویشن زینتی
 • پریوش
 • لپتینلا
 • گل مرواریدی عطری
 • لامیوم
گیاهان پوششی دیوار

گیاهان پوششی مقاوم به سرما

گیاهان زیر از سری گیاهان پوششی هستن که شما میتونید در فصول سرد سال مثل زمستان و پاییز ازشون استفاده کنید. اگه دوست دارید مطالعه بیشتری درباره گیاهان مقاوم به سرما داشته باشید بهتون پیشنهاد میکنیم مقاله گیاهان اپارتمانی مقاوم به سرما رزفارست رو مطالعه کنید.

 • فستوکا
 • آلیسوم
 • سراستیوم
 • وینکا مینور
گیاهان پوششی مقاوم به سرما

گیاهان پوششی مقاوم به خشکی

گیاهان زیر هم جزو گیاهان پوششی هستن که در مقابل خشکی بسیار مقاومن.

 • آلوئه‌ورا
 • ناز یخی
 • علف چشمه (Pennisetum setaceum Rubrum)
 • درمنه (Artemisia spp)
 • پنجه کانگورو (Anigozanthos spp)
 • اچیوم (Echium candicans)
گیاهان پوششی مقاوم به خشکی

بذر گیاهان پوششی

بذر گیاهان پوششی انواع مختلفی داره که البته با توجه نوع استفادشون قیمت های متفاوتی هم داره. نوع بذر های پوششی که در زمین های ورزشی استفاده میشه با نوع بذر های پوششی موجود در پارک ها متفاوته. همینطور برای استفاده در بام سبز هم بذرهای پوششی متفاوتی استفاده میشه. نکته مهم در خرید بذر های پوششی، تازه بودن بذرهاست.

گیاهان پوششی مقاوم به کم آبی

بحران کم آبی و خشک سالی گریبان گیر کشورمون شده و همونطور که میدونید کشور ما جزو کشورهای کم آبه و با بحران کم آبی هم مواجهه و این مساله فعالیت کشاورزی خیلی از مناطق ایران رو مختل کرده. وجود گیاهان و درختان برای زیبایی باغ ویلا ها الزامی هستن و به همین خاطر بهتره به سراغ گیاهانی بریم که در برابر کم آبی مقاومت بیشتری داشته باشن تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه و مصرف آب زیبایی باغ هم حفظ بشه. گیاهان زیر جزو گیاهان پوششی مقاوم به کم آبی هستن.

 • گیاه اکالیپتوس
 • گیاه اسطوخودوس
گیاهان پوششی مقاوم به کم آبی

گیاهان پوششی همیشه سبز

گیاهان همیشه سبز باغ شما رو سرزنده، سالم و زیبا نشون میدن. گیاهان پوششی، از رشد علف های هرز و فرسایش خاک ها جلوگیری میکنن. یکی از مزایای رشد گیاهان همیشه سبز پوششی زمین اینه که به راحتی ازشون مراقبت میشه. بنابراین، برخلاف چمن، هیچ نیازی به تراشیدنشون ندارید. گیاهان زیر از جمله گیاهان پوششی همیشه سبز هستن.

 • سرو سیبری
 • خزنده جنی
 • فلوکس خزنده
 • آویشن خزنده
 • آنجلینا استونکروپ
گیاهان پوششی همیشه سبز

انواع گیاهان پوششی و رونده

اکثر گیاهان پوششی در طول دوران رشدشون، گل های رنگارنگ و زیبایی ایجاد میکنن. خیلی از اونا دائمی هستن و یا با بذر افشانی طبیعی همه ساله رشد میکنن. از گیاهان پوششی برای طراحی باغ و پارک و …. میشه استفاده کرد و در انتخاب گیاهان بدین منظور باید خصوصیاتی از قبیل فرم و شکل، رنگ، نوع سازگاری با آب و هوای محیط و هماهنگی با گیاهان دیگه توجه زیادی کرد. گیاهان زیر از جمله انواع گیاهان پوششی و رونده هستن.

 • بابونه 
 • آلیسوم
 • مارگریت
 • سراستیوم
 • بومادران
 • فستوکا
 • شبدر آمریکایی
 •  وینکا
 • فرانکنیا
 •  آهار رونده
 • آویشن خزنده
انواع گیاهان پوششی و رونده

گیاه پوششی سایه دوست

گل و گیاه سایه پسند به گیاهانی گفته میشه که در مناطق دارای سایه رشد میکنن و نیاز به آفتاب کم دارن وعموما نیاز به آبیاری کم تا متوسط دارن و اشعه آفتاب مستقیم روی برگشون مضره و باعث سوختگی میشه و بیشتر شامل گیاهان باغچه ایه و گیاهان رونده رو هم شامل میشه و جاهایی با سایه متوسط تا سایه کامل برای این گیاهان مناسب تره. برای آشنایی بیشتر با گیاهان سایه دوست مقاله گیاهان آپارتمانی سایه دوست رزفارست رو مطالعه کنید.

 • گیاه آکوبا
 • گیاه سنجد زینتی
 • گیاه ماهونیا
 • گیاه شمشاد توپی و نعنایی
 • گیاه بداغ
 • گیاه آبشار طلا
 • گیاه یاس زرد
 • گیاه لگستروم یا برگ نو
 • گیاه لیریوپ
گیاه پوششی سایه دوست

انواع گیاهان پوششی جایگزین چمن

یکی از پوشش های طبیعی زیبا چمن طبیعیه. هزینه کارگر و آبیاری چمن دو عاملی هستن که اکثرا باغداران و شهرداری ها در سراسر دنیا رو به این کار وادار کرده که جایگزینی برای چمن پیدا کنن. علاوه بر دو عاملی که گفتیم زشت شدن چهره و سیمای چمن در صورتی بهش رسیدگی نشه هم وجود داره. در ادامه جایگزین های مناسب به عنوان پوشش گیاهی برای چمن طبیعی رو بهتون معرفی میکنیم.

 • لیزماکیا
 • دایکوندرا  
 • فرانکنیا
 •  کیاشیتو

گیاهان پوششی به انگلیسی

(Cover crop) این اصطلاح تخصصی مربوط به رشته مجموعه مهندسی کشاورزیه که به معنای گیاهان پوششی هست.

گیاهان پوششی به انگلیسی

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

معرفی انواع درختچه های همیشه سبز + عکس

گیاهان اپارتمانی سریع الرشد | 17 گیاه آپارتمانی سریع الرشد رو بشناسید + عکس

معرفی انواع گیاهان گلدار در تابستان + عکس

سوالات متداول درباره گیاهان پوششی

گیاهان پوششی چه گیاهانی هستن؟

این اسم به گیاهانی اطلاق میشه که میتونن علاوه بر رشد عمودی به‌ صورت افقی هم روی سطح زمین هم رشد کنن و گسترده بشن. در واقع این گیاهان مثل فرش روی زمین گسترده میشن.

بهترین گیاه پوششی کدوم گیاهه؟

هر گیاه از گیاهان پوششی ممکنه برای محیط‌های مختلف کارایی متفاوتی داشته باشه. درنتیجه نمیشه گفت که کدوم گیاه پوششی بهترین گیاهه. به همین خاطر شما باید گیاهتون رو براساس محیط و شرایطی که دارید انتخاب کنید. عواملی مثل نور، محل نگهداری و یا نوع خاک.

منظور از گیاهان همیشه سبز چیه؟

برخی از گیاهان در همه طول سال سرسبز و زنده هستن به این گیاهان، همیشه سبز میگن.

از چه گیاهانی میتونیم به عنوان جایگزین چمن استفاده کنیم؟

از جمله این گیاهان پوششی میشه به فرانکنیا، کیاشیتو و …. اشاره کرد.

خلاصه نکات مقاله گیاهان پوششی

گیاهان پوششی، گیاهانی کوتاه و اغلب سریع الرشد هستن که حداکثر رشد طولیشون یک متره. هر چی گیاه کوتاه تر باشه به عنوان گیاه پوششی کاربرد بیشتری داره. این گیاهان نسبت به مواد غذایی پرتوقع، آب زیادی نیاز ندارن و در عین حال به مراقبت کمی نیاز دارن. عده ای این گیاهان نسبت به شوری خاک مقاوم هستن و بقیشون در خاک های شنی و ضعیف به خوبی رشد و نمو میکنن. گیاهان پوششی روی خاک سایه میندازن و از خشک شدن سریعش جلوگیری میکنن.

همچنین از ریشه درختانی که ریشه سطحی دارن حفاظت میکنن. زمانی که گیاهان پوششی به صورت انبوه و متراکم در بیان مانع از رشد علف های هرز میشن، بنابراین بعد از کاشت گیاهان پوششی مبارزه با علف های هرز به حداقل میرسه. اغلب گیاهان پوششی در طول دوران رشدشون گل های زیبا و رنگارنگی ایجاد میکنن و بسیاری از اونا دائمین و با بذر افشانی طبیعی و یا با گسترش رویشی همه ساله رشد میکنن.

2 دیدگاه در “انواع گیاهان پوششی مناسب برای فضاهای خالی!

 1. لادن گفت:

  سلام به دنبال گیاه پوششی هستم که احتیاج خیلی کم به اب داشته باشه و در خک قلیایی رشد کنه.

  1. کارشناس رزفارست گفت:

   سلام و درود
   کیاشیتو یکی از گیاهان پوششی جدید با مقاومت پاخوری بالا و نیاز کم به آبیاری که جایگزین مناسبی برای چمن طبیعی محسوب می شود. یکی از مزایای مهم این گیاه این است که نیازی به کوتاه کردن ندارد و ارتفاع این گیاه به حدود 5 تا 10 سانت می رسد. کیاشیتو در برابر خاک های شور و اسیدی نیز مقاومت خوبی دارد و PH 4 تا 9 را تحمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *