آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی

آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی


امروزه آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی ، موضوع بسیار مهمی در هنگام خرید گیاهان آپارتمانیه. زیرا شما با شناخت بیشتر این گیاهان و آشنایی با خصوصیات آنها میتونید خرید مناسب تری داشته باشید. این مقاله قصد داره تا شما را با انواع گل های آپارتمانی و خصوصیات آنها برای مراقبت صحیح آشنا کنه.

آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی

آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی


آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی یکی از موضوع های مهم در نگهداری این گل هاست شما با انواع گیاهان آپارتمانی در گل فروشی آنلاین رزفارست آشنا خواهید شد. امروز قصد دارم درباره موضوع آشنایی با انواع گل های آپارتمانی صحبت کنم. گیاهان آپارتمانی دارای تنوع زیادی هستند و در دسته بندی های مختلف مانند:

گیاهان سایه دوست، گیاهان گلدانی، گیاهان آویز و … تقسیم میشن. از پرطرفدارترین گیاهان آپارتمانی میشه به زاموفیلیا، آگلونما، برگ انجیری، ارکیده، پپرومیا، آنتوریوم، پوتوس و … اشاره کرد. راز نگهداری و شادابی این گیاهان مراقبت صحیح میباشه. مهمترین نکاتی که باید در هنگام مراقبت از گیاهان آپارتمانی به آنها توجه کنید، عبارتند از:

 • آبیاری منظم
 • نور کافی
 • تکثیر با استفاده از قلمه گرفتن
 • دادن کود مکمل در زمان های مناسب یا به عبارت دیگر تغذیه کردن گیاه در زمان مناسب
 • استفاده از خاک مناسب برای گیاه


پیشنهاد ویژه: خرید گیاهان آپارتمانی با مناسب ترین قیمت فقط کافیه کلیلک کنید.

شما برای مراقبت بهتر از گیاهانتان باید آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی داشته باشید. حسن یوسف یکی از گیاهان پرطرفدار در بین خانم های ایرانیه. این گیاه دارای اشکال مختلف به همراه طرح و رنگ های گوناگون میباشه. این گیاه باید به صورت مداوم آبیاری شود زیرا تنش آبی سبب خشک شدن این گیاه خواهد شد.

هر چقدر که حسن یوسف شما در معرض نور قرار بگیره، گیاه شما شاداب تر خواهد بود. نکته مهمی که درباره حسن یوسف وجود داره اینه که باید به صورت منظم هرس بشه تا همیشه گیاه شما به صورت زیبا و شاداب باشه.

انواع گل های آویز آپارتمانی

انواع گل های آویز آپارتمانی


در آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی باید بیان کرد گیاهان آویز آپارتمانی به محیط خانه ها و محیط های کار زیبایی خاصی را هدیه میده به همین دلیل این گیاهان در بین افراد بسیار پرطرفداره. برای مراقبت از این گیاهان باید از گلدان های آویز مطمئن بشید که زهکش مناسبی داشته باشند و همچنین اگر گیاه شما به نور زیاد نیاز داشته باشه، بهتره که این گیاهان را نزدیک پنجره ها نصب کنید.

از گیاهان آویز آپارتمانی میشه به گیاه عنکبوتی، پتوس، ارکیده، عشقه، تیلاندزیا، مارانتا لوکونورا، سرخس آشیانه و … اشاره کرد. برخی از این گیاهان در زیر معرفی شده اند:

پتوس: نگهداری از گیاه پتوس گیاه پتوس یکی از گیاهان آویز سرسخت است و قادر است که تا هفته ها بدون آب و غذا دوام بیاورد.

عشقه: گیاه عشقه یکی از گیاه های آویز جذاب است که به نور کمی برای رشد احتیاج داره.

سرخس: سرخس آشیانه یکی دیگر از گیاهان سبز آویز می باشد که برگ های این گیاه بسیار پر پشته. گیاهان سرخس نیاز زیادی به آب و نور ندارند و اگر شما به صورت متوسط به آنها رسیدگی کنید قطعا رشد خوبی خواهند داشت.

ارکیده: مراقبت و نگهداری از گل ارکیده آسان است و اگر به صورت مداوم به آن رسیدگی شود تا مدتها گل خواهد و محیط شما را بسیار زیبا خواهد کرد.

تیلاندزیا: شما میتونید از گیاهان هوازی نیز به عنوان گیاهان آویز آپارتمانی استفاده کنید، به طور مثال گیاه تیلاندزیا گیاهیه که برای رشد نیاز به خاک نداره و البته ناگفته نماند این گیاه یکی از گیاهان آویز آپارتمانی جذابه. نگهداری از این گیاه مانند گیاه ارکیده بسیار آسانه.

اسامی گلهای آپارتمانی با عکس

 اسامی گلهای آپارتمانی با عکس

خرید با تخفیف: رز جاویدان

همانطور که گفته شد امروز میخوام درباره آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی صحبت کنم؛ اما ذکر نام این گیاهان به تنهایی کافی نخواهد بود به همین دلیل میخوام عکس آنها را نیز برای آشنایی بیشتر با انواع گیاهان آپارتمانی نشان بدم. برخی از گل های آپارتمانی معروف به همراه عکس های آنها به صورت زیر میباشد:

زاموفیلیا

زاموفیلیا
گیاه زاموفیلیا یکی از گیاهان مورد استفاده در دکوراسیون خانه می باشد. این گیاه یکی از گیاهان مقاوم آپارتمانیه.

البته ناگفته نماند از این گیاهان میتونه در هر مکان مانند: محیط های کاری، باغ ها، ویلا ها و … نیز استفاده کرد زیرا این گیاه نیاز به نور زیادی نداره و به راحتی رشد میکنه. از انواع این گیاه میتوان به زاموفیلیای بلک، زاموفیلیای ابلق، زاموفیلیای سبز و … اشاره کرد. عکس این گیاه را میتونید در زیر مشاهده کنید.

ارکیده

ارکیده:
یکی از گیاهان زیبای آپارتمانیه که به شما امکان میده، یک گیاه خاص در اتاق خود با مراقبت آسان داشته باشید.

حسن یوسف

حسن یوسف
در آشنایی با انواع گل های آپارتمانی، حسن یوسف را میشه یکی از زیباترین گل های آپارتمانی معرفی کرد زیرا دارای رنگ های گوناگون میباشد.

پوتوس

پوتوس:
در آشنایی با انواع گل های آپارتمانی، گیاه پوتوس اهمیت بسیار بالایی داره. این گیاه یکی از مقاوم ترین گیاه های آپارتمانیه.پوتوس یکی از گیاهان آپارتمانی سایه دوسته که زیبایی خاصی را به محیط های مختلف میده.

سرخس لانه ای (آشیانه)

سرخس لانه ای (آشیانه)
این نوع سرخس رشد بسیار خوبی داره البته مراقبت از گیاه سرخس آسانه زیرا این گیاهان به آب و نور زیادی نیاز نداره.

برگ های سرخس آشیانه بسیار زیبا و منحصر به فرد میباشه. بنابراین یکی از گیاهان مهم دیگر در آشنایی با انواع گل های آپارتمانی، سرخس ها هستند.

آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی و قیمت گل های آپارتمانی


حال که تا حدودی آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی پیدا کردید؛ میخوام شما را با قیمت های این گل ها نیز آشنا کنم. در حقیقت گیاهان موجودات زنده ای هستند و گذاشتن قیمت روی آنها کار اشتباهی میباشد.

اما برای خرید آنها شما نیاز به پرداخت هزینه های دارید. گل های آپارتمانی عمدتا هزینه بالایی ندارند و شما میتونید بر خلاف گل های دیگر مانند: رز و … با پرداخت هزینه ای بسیار کل گل های آپارتمانی زیبایی را تهیه کنید. برخی از قیمت های گل های آپارتمانی به صورت زیر میباشه:
• پتوس سفید گلدانی 156000 تومان
• زاموفیلیا متوسط 215000 تومان
• سانسوریا کرواتی بزرگ 185000 تومان
• سانسوریا هانی بزرگ 105000 تومان
• دیفن باخیا سفید بزرگ 556000 تومان
• کامپکت 335000 تومان

برای خرید گیاه سانسوریا با این قیمت های استثنایی فقط کافیه به صفحه خرید سانسوریا مراجعه کنید!

آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی : گل های آپارتمانی سایه دوست


آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی : از گل های سایه دوست در آشنایی با گل های آپارتمانی نمیشه صرف نظر کرد زیرا این گل ها زیبا و مراقبت از آنها بسیار آسانه. گل های سایه دوست نیازی به نور زیاد برای رشد کردن ندارند و میتونند با تابش های غیر مستقیم نیز رشد کنند.

البته ناگفته نمونه این گیاهان همچنین به آب زیادی نیاز ندارد چون این گیاهان به صورت مستقیم در معرض نور خورشید قرار نمیگیرند و گیاه نمیتونه آب اضافی خود را توسط تبخیر خارج کنه. ماندگاری ریشه در آب باعث میشه تا اکسیژن کافی به گیاه نرسه و گیاه پژمرده به نظر برسه. بنابراین توصیه میشه گیاهان سایه دوست را به صورت مداوم آب ندید. برخی از گیاهان سایه دوست عبارتند از:

 1. زامیفولیا
 2. گیاهان ماری شکل (Sansevieria)
 3. پوتوس
 4. آگلونما
 5. لیندا
 6. گندمی
 7. سایر گیاهان

پرفروش ترین گل های آپارتمانی

پرفروش ترین گل های آپارتمانی


آشنایی با انواع گل‌های آپارتمانی :

فروشگاه رز فارست یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه پرورش گل های آپارتمانیه. این فروشگاه با داشتن مدیریت صحیح قادره تا شما را در موضوع آشنایی با انواع گل های آپارتمانی راهنمایی کنه.

فروشگاه رز فارست با داشتن متخصصین با تجربه در زمینه پرورش گل های آپارتمانی، انواع گل های مختلف آپارتمانی را پرورش و به فروش میرسونه. از گل های آپارتمانی پرفروش و محبوب این فروشگاه میشه به گل های زیر اشاره کرد:

 1. پتوس سفید گلدان مربع
 2. زاموفیلیا متوسط
 3. سانسوریا کرواتی بزرگ
 4. بنجامین ابلق کوچک
 5. سینگونیوم
 6. سانسوریا کراواتی گرد
 7. دیفن باخیا سفید
 8. سانسوریا پایه بلند ابلق
 9. پپرومیا قاشقی ابلق
 10. سانسوریا پایه کوتاه سبز
 11. ماداگاسکار
 12. سایر گیاهان

خلاصه نکات مقاله

گل های آپارتمانی برخلاف گل های تزیینی مانند: رز و … قیمت بالایی ندارند اما این گیاهان به محیط های مختلف زیبایی منحصر به فردی را هدیه میده. از این گیاهان میشه در محیط های اداری، منازل و … استفاده کرد. شما میتونید با تهیه گل های آپارتمانی و مراقبت صحیح از آنها، مدت زمان بیشتری را در محیط های منحصر به فرد سپری کنید.

گیاهان سایه دوست یکی از انواع گل های آپارتمانی هستند که مراقبت از آنها بسیار آسانه و عمدتا ماندگاری بیشتری دارند. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با انواع گل های آپارتمانی آشنا کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید