ویژگی های دسته گل خواستگاری

ویژگی های دسته گل خواستگاری

در این مقاله از مجله گل و گیاه رزفارست میخوانید: یکی از مهم ترین اتفاق هایی که در زندگی هر پسری رخ می دهد، رفتن به خواستگاری می باشد. از جمله مواردی که برای حضور در جلسه خواستگاری باید به آن توجه داشت، دسته گل زیبا و مناسب است. برخی در جلسات اولیه خواستگاری دسته گل نمی برند. اما در نظر داشته باشید، که ممکن است خانواده دختر انتظار دسته گل داشته باشند. از طرفی ورود خانواده پسر همراه با گل، تاثیر روانی مثبتی بر روی دختر و خانواده اش می گذارد. برای اطلاع از ویژگی های دسته گل خواستگاری در ادامه با ما همراه باشید.

 فلسفه گل خواستگاری

 فلسفه گل خواستگاری

یکی از رسومی که در حال حاضر تغییرات بسیاری کرده است، خواستگاری می باشد. اما با این حال رسم رفتن به خواستگاری همچنان پابرجاست. درست است، که امروزه اغلب دختران و پسران قبل از برگزاری مراسم خواستگاری با یکدیگر آشنایی دارند، اما برای شناخت کامل خانواده ها و قطعی شدن ازدواج لازم است تا مراسم خواستگاری برگزار شود.

از آن جایی که خواستگاری اولین قدم برای شروع زندگی مشترک می باشد، لازم است تا با گل و شیرینی آغاز شود. گل یکی از زیباترین نعمت های الهی است، که تاثیر به سزایی بر روح و روان افراد دارد. پس توصیه می شود، تا برای تلطیف مراسم خواستگاری از دسته گل استفاده کنید.

دسته گل نمادی از محبت و توجه داماد به عروس می باشد. به همین خاطر زیبایی دسته گل خواستگاری فاکتور مهمی است و بهتر است، که قیمت را ملاک قرار ندهید.

توجه داشته باشید، که هر نوع گلی برای مراسم خواستگاری مناسب نیست و بهتر است، که از گل هایی با رنگ های شاداب و زندگی بخش استفاده شود.

گل مناسب دسته گل خواستگاری

مراسم خواستگاری از جمله اتفاقاتی است، که در ذهن عروس و داماد ماندگار می شود و بار ها خاطرات آن را برای یکدیگر مرور می کنند. اولین موردی که با مرور کردن خاطرات جلسه خواستگاری در ذهن طرفین نقش می بندد، دسته گل مراسم می باشد. به همین خاطر لازم است، ویژگی های دسته گل خواستگاری مناسب را بدانید، تا بهترین خاطرات را برای همسر آینده خود رقم بزنید.

اندازه دسته گل خواستگاری

اندازه دسته گل خواستگاری

از آن جایی که در جلسه های اول خواستگاری نتیجه نهایی مشخص نیست و ممکن است تعداد دفعات زیادی جلسات خواستگاری برگزار شود، بهتر است از دسته گل هایی کوچک و متوسط استفاده کنید.

اما در روز بله برون اندازه دسته گل و یا سبد گل باید بزرگ باشد.

انتخاب دسته گل بر اساس شناخت از دختر

در دنیای امروز که رسم و رسومات گذشته کم رنگ شده و خواستگاری از حالت سنتی خود خارج شده است. دختر و پسر قبل از برگزاری مراسم خواستگاری با یکدیگر آشنایی کافی داشته و از علایق هم باخبر هستند. به همین خاطر لازم است، تا پسر سلیقه به خرج دهد و با خرید دسته گلی نزدیک به سلیقه همسر آینده اش شبی خاطره ساز را برای او رقم بزند.

اگر از قطعی بودن جواب خانواده دختر مطمئن هستید، بهتر است که با سخاوت مندی بیشتری دسته گل را انتخاب کنید. اما اگر نتیجه نهایی خواستگاری مشخص نیست، بهتر است با حداقل هزینه لازم دسته گل زیبا و ظریفی را انتخاب کنید.

دسته گل بهتر یا سبد گل؟

بیشتر بخونید!

دسته گل بهتر یا سبد گل؟

با توجه به بودجه خود و شناختی که از خانواده دختر دارید، از میان دسته گل و یا سبد گل یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید، که سبد گل حالتی رسمی تر و مجلل تر دارد. اگر اولین باری است، که با خانواده دختر مورد نظر خود روبرو می شوید، سبد گل گزینه بهتری است.

برای آن که هزینه سبد گل زیاد نشود، می توان از سایز های کوچکتر آن استفاده کرد. در نظر داشته باشید، که سبد گل ماندگاری بیشتری دارد و تا سال های سال می توان آن را نگه داشت.

استفاده از گل تازه یکی از ویژگی های دسته گل خواستگاری!

استفاده از گل تازه یکی از ویژگی های دسته گل خواستگاری!

یکی از ویژگی های دسته خواستگاری که بسیار مهم می باشد، استفاده از گل تازه است. توجه داشته باشید، که تمام گل های به کار رفته در دسته گل باید شاداب و تازه باشند. اگر در میان گل های موجود در دسته گل، گل های پژمرده و یا بیحال دیده شود، از لوکس بودن آن می کاهد.

از چه رنگ گل هایی استفاده کنیم؟

از جمله ویژگی های دسته گل خواستگاری که باید به آن توجه کرد، رنگ گل می باشد. اگر به طور قطعی در جلسه خواستگاری قرار است، که جواب مثبت بگیرید، گل های قرمز رنگ مناسب هستند. اما اگر هم چنان در جلسات اولیه خواستگاری هستید، بهتر است که از رنگ های صورتی، سفید و بنفش استفاده کنید. رنگ سفید نشان پاکی و صداقت است، رنگ بنفش نمایش گر احترام می باشد و رنگ صورتی نیز معنای زندگی بخشی می دهد.

توجه داشته باشید، که گل های زرد یا نارنجی رنگ در مراسم خواستگاری محبوب نیستند.

استفاده از گل های فصلی

استفاده از گل های فصلی

بهتر است، گل های موجود در دسته گل خواستگاری بر اساس فصل سال انتخاب شوند. هر فصل از سال دارای گل های مخصوص به خود می باشد. به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

 • فصل زمستان: نیلوفر
 • فصل بهار: لاله و نرگس
 • فصل پاییز: زنبق
 • فصل تابستان: رز

البته در دسته گل مراسم خواستگاری نباید تنها از یک نوع گل استفاده شود و لازم است تا ترکیبی از گل های آن فصل کنار هم قرار گیرند. چرا که شیک و رسمی بودن دسته گل فاکتور مهمی است.

در گل آرایی دسته گل به رنگ های مخصوص هر فصل نیز توجه داشته باشید.

 • رنگ سفید: زمستان
 • رنگ زرد: پاییز
 • رنگ سبز: بهار
 • رنگ نارنجی: تابستان
بهترین گل برای مراسم خواستگاری

مقالات کاربردی:

بهترین گل برای مراسم خواستگاری

گل هایی که برای مراسم خواستگاری استفاده می شوند، باید خاص و زیبا باشد. به تعدادی از گل هایی که ویژگی های دسته گل خواستگاری مناسب را دارا می باشند، اشاره شده است:

 1. گل رز: از جمله زیباترین و پرطرفدار ترین گل های مراسم خواستگاری، گل رز می باشد. رز دارای رنگ های متنوع است و به دسته گل زیبایی خیره کننده ای را می بخشد. اگر قصد دارید تا از رز قرمز استفاده کنید، ترکیب گل های سفید رنگ در کنار آن بی نظیر است.
 2. آفتابگردان: اگر دختری که به خواستگاری او می روید، خاص پسند است. استفاده از گل های آفتابگردان در دسته گل خواستگاری گزینه خوبی است. گل آفتابگردان ماندگاری بالایی دارد و تا مدت ها دوام خود را حفظ می کند.
 3. ارکیده: یکی از محبوب ترین گل های دسته گل خواستگاری، ارکیده می باشد. گل ارکیده لطیف و حساس است و رنگ بندی متنوعی دارد. به همین خاطر به دسته گل زیبایی دو چندان می بخشد. اگر از این گل به خوبی مراقبت شود، تا مدت ها شاداب و تازه می ماند.
 4. گل آنتوریوم: این گل را با نام فلامینگو نیز می شناسند. استفاده از گل آنتوریوم در دسته گل خواستگاری نشان دهنده سلیقه شماست. استفاده از این گل مقاوم و ماندگار، باعث می شود تا جذابیت دسته گل شما بیشتر شود. اگر دوست دارید، تا دسته گل خواستگاری در ذهن همسر آینده شما ماندگار شود، از آنتوریوم استفاده کنید.
 5. گل زنبق: گل زنبق به دلیل تنوع رنگی که دارد، گزینه مناسبی برای استفاده در دسته گل خواستگاری می باشد.

از چه ترکیب گل هایی استفاده شود؟

یکی از ویژگی های دسته گل خواستگاری، ترکیب گل های زیبا و متناسب است. در ادامه به تعدادی از آن ها پرداخته شده است:

 1. زنبق بنفش و رز سفید
 2. شیپوری سفید و رز صورتی
 3. رز نارنجی و داوودی سفید
 4. میخک و داوودی

به هیچ وجه از گل های گلایول و تاج خروسی در دسته گل خواستگاری استفاده نکنید، چرا که مناسب عزاداری بوده و نوعی بی احترامی به خانواده عروس محسوب می شود.

خلاصه نکات مقاله

به یاد ماندنی ترین دسته گل در تمام دوران زندگی هر فرد، دسته گل خواستگاری او می باشد. به همین دلیل لازم است تا فاکتور های مختلفی را در انتخاب آن لحاظ کرد. از ویژگی های دسته گل خواستگاری می توان به رنگ و نوع گل، تازه بودن آن و فصل برگزاری مراسم اشاره کرد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید