ویژگی های دسته گل خواستگاری

ویژگی های دسته گل خواستگاری

در این مقاله از مجله گل و گیاه رزفارست میخونید: یکی از مهم ترین اتفاق هایی که در زندگی هر پسری رخ میده، رفتن به خواستگاریه. از جمله مواردی که برای حضور در جلسه خواستگاری باید بهش توجه داشت، دسته گل زیبا و مناسبه. برخی در جلسات اولیه خواستگاری دسته گل نمیبرن.

اما در نظر داشته باشین، که ممکنه خانواده دختر انتظار دسته گل داشته باشن. از طرفی ورود خانواده پسر همراه با گل، تاثیر روانی مثبتی بر روی دختر و خانواده اش میذاره. برای اطلاع از ویژگی های دسته گل خواستگاری در ادامه با ما همراه باشین.

 فلسفه گل خواستگاری

فلسفه گل خواستگاری

یکی از رسومی که در حال حاضر تغییرات زیادی کرده، خواستگاریه. اما با این حال رسم رفتن به خواستگاری همچنان پابرجاست. درسته که امروزه اغلب دختران و پسران قبل از برگزاری مراسم خواستگاری با یکدیگر آشنایی دارن، اما برای شناخت کامل خانواده ها و قطعی شدن ازدواج لازمه تا مراسم خواستگاری برگزار بشه.

از اون جایی که خواستگاری اولین قدم برای شروع زندگی مشترک هست، لازمه تا با گل و شیرینی آغاز بسه. گل یکی از زیباترین نعمت های الهیه، که تاثیر به سزایی بر روح و روان افراد داره. پس توصیه میشه، تا برای تلطیف مراسم خواستگاری از دسته گل استفاده کنید.

دسته گل نمادی از محبت و توجه داماد به عروس هست. به همین خاطر زیبایی دسته گل خواستگاری فاکتور مهمیه و بهتره، که قیمت رو ملاک قرار ندید.

توجه داشته باشید، که هر نوع گلی برای مراسم خواستگاری مناسب نیست و بهتره، که از گل هایی با رنگ های شاداب و زندگی بخش استفاده بشه.

گل مناسب دسته گل خواستگاری

مراسم خواستگاری از جمله اتفاقاتیه، که در ذهن عروس و داماد ماندگار میشه و بار ها خاطرات اون رو برای یکدیگر مرور میکنند. اولین موردی که با مرور کردن خاطرات جلسه خواستگاری در ذهن طرفین نقش میبنده، دسته گل مراسم هست. به همین خاطر لازمه، ویژگی های دسته گل خواستگاری مناسب رو بدونید، تا بهترین خاطرات رو برای همسر آیندتون رقم بزنید.

اندازه دسته گل خواستگاری

بیشتر بخونید!

نگهداری و بیماری های گل سنگ

نگهداری و بیماری های سیکاس

نگهداری و بیماری های سینگونیوم

دسته گل بهتر یا سبد گل؟

با توجه به بودجه خود و شناختی که از خانواده دختر دارید، از میان دسته گل و یا سبد گل یکی رو انتخاب کنید. توجه داشته باشید، که سبد گل حالتی رسمی تر و مجلل تر داره. اگر اولین باریه، که با خانواده دختر مورد نظر خود روبرو میشید، سبد گل گزینه بهتریه.

برای آن که هزینه سبد گل زیاد نشه، میشه از سایز های کوچکتر اون استفاده کرد. در نظر داشته باشید، که سبد گل ماندگاری بیشتری داره و تا سال های سال میشه اونو نگه داشت.

استفاده از گل تازه یکی از ویژگی های دسته گل خواستگاری!

استفاده از گل تازه یکی از ویژگی های دسته گل خواستگاری!

یکی از ویژگی های دسته خواستگاری که بسیار مهمه، استفاده از گل تازست. توجه داشته باشید، که تمام گل های به کار رفته در دسته گل باید شاداب و تازه باشن. اگه در میان گل های موجود در دسته گل، گل های پژمرده و یا بیحال دیده بشه، از لوکس بودن میوفته.

اندازه دسته گل خواستگاری

از اون جایی که در جلسه های اول خواستگاری نتیجه نهایی مشخص نیست و ممکنه تعداد دفعات زیادی جلسات خواستگاری برگزار بشه، بهتره از دسته گل هایی کوچک و متوسط استفاده کنید.

اما در روز بله برون اندازه دسته گل و یا سبد گل باید بزرگ باشه.

انتخاب دسته گل بر اساس شناخت از دختر

در دنیای امروز که رسم و رسومات گذشته کم رنگ شده و خواستگاری از حالت سنتی خودش خارج شده. دختر و پسر قبل از برگزاری مراسم خواستگاری با یکدیگر آشنایی کافی داشته و از علایق هم باخبرن. به همین خاطر لازمه، تا پسر سلیقه به خرج بده و با خرید دسته گلی نزدیک به سلیقه همسر آینده اش شبی خاطره ساز رو براش رقم بزنه.

اگه از قطعی بودن جواب خانواده دختر مطمئن هستین، بهتره که با سخاوت مندی بیشتری دسته گل رو انتخاب کنین. اما اگه نتیجه نهایی خواستگاری مشخص نیست، بهترخ با حداقل هزینه لازم دسته گل زیبا و ظریفی رو انتخاب کنین.

دسته گل بهتر یا سبد گل؟

از چه رنگ گل هایی استفاده کنیم؟

از جمله ویژگی های دسته گل خواستگاری که باید بهش توجه کرد، رنگ گله. اگه به طور قطعی در جلسه خواستگاری قراره، که جواب مثبت بگیرید، گل های قرمز رنگ مناسب هستن. اما اگه هم چنان در جلسات اولیه خواستگاری هستید، بهتره که از رنگ های صورتی، سفید و بنفش استفاده کنید. رنگ سفید نشان پاکی و صداقته، رنگ بنفش نمایش گر احترام و رنگ صورتی نیز معنای زندگی بخشی میده.

توجه داشته باشید، که گل های زرد یا نارنجی رنگ اصلااااا در مراسم خواستگاری محبوب نیستن.

استفاده از گل های فصلی

استفاده از گل های فصلی

بهتره گل های موجود در دسته گل خواستگاری بر اساس فصل سال انتخاب بشن. هر فصل از سال دارای گل های مخصوص به خودشه. به تعدادی از اون ها اشاره شده:

 • فصل زمستان: نیلوفر
 • فصل بهار: لاله و نرگس
 • فصل پاییز: زنبق
 • فصل تابستان: رز

البته در دسته گل مراسم خواستگاری نباید تنها از یک نوع گل استفاده بشه و لازمه تا ترکیبی از گل های اون فصل کنار هم قرار بگیرن. چرا که شیک و رسمی بودن دسته گل فاکتور مهمیه.

در گل آرایی دسته گل به رنگ های مخصوص هر فصل نیز توجه داشته باشین.

 • رنگ سفید: زمستان
 • رنگ زرد: پاییز
 • رنگ سبز: بهار
 • رنگ نارنجی: تابستان
بهترین گل برای مراسم خواستگاری

مقالات کاربردی:

طرز درست کردن جزیره برای گلدان

نحوه نگهداری و تکثیر تکثیر گل شیپوری

بهترین گل برای مراسم خواستگاری

گل هایی که برای مراسم خواستگاری استفاده میشن، باید خاص و زیبا باشه. به تعدادی از گل هایی که ویژگی های دسته گل خواستگاری مناسب رو دارن، اشاره شده:

 1. گل رز: از جمله زیباترین و پرطرفدار ترین گل های مراسم خواستگاری، گل رز هست. رز دارای رنگ های متنوع است و به دسته گل زیبایی خیره کننده ای را میبخشه. اگه قصد دارید تا از رز قرمز استفاده کنید، ترکیب گل های سفید رنگ در کنارش بی نظیره.
 2. آفتابگردان: اگر دختری که به خواستگاری او میری، خاص پسنده. استفاده از گل های آفتابگردان در دسته گل خواستگاری گزینه خوبیه. گل آفتابگردان ماندگاری بالایی داره و تا مدت ها دوام خودش رو حفظ میکنه.
 3. ارکیده: یکی از محبوب ترین گل های دسته گل خواستگاری، ارکیدست. گل ارکیده لطیف و حساسه و رنگ بندی متنوعی داره. به همین خاطر به دسته گل زیبایی دو چندان میبخشه. اگه از این گل به خوبی مراقبت بشه، تا مدت ها شاداب و تازه میمونه.
 4. گل آنتوریوم: این گل رو با نام فلامینگو نیز میشناسند. استفاده از گل آنتوریوم در دسته گل خواستگاری نشان دهنده سلیقه شماست. استفاده از این گل مقاوم و ماندگار، باعث میشه تا جذابیت دسته گل شما بیشتر بشه. اگه دوست دارین، تا دسته گل خواستگاری در ذهن همسر آینده شما ماندگار بشه، از آنتوریوم استفاده کنید.
 5. گل زنبق: گل زنبق به دلیل تنوع رنگی که داره، گزینه مناسبی برای استفاده در دسته گل خواستگاری هست.

از چه ترکیب گل هایی استفاده شود؟

یکی از ویژگی های دسته گل خواستگاری، ترکیب گل های زیبا و متناسبه. در ادامه به تعدادی از آن ها پرداخته شده:

 1. زنبق بنفش و رز سفید
 2. شیپوری سفید و رز صورتی
 3. رز نارنجی و داوودی سفید
 4. میخک و داوودی

به هیچ وجه از گل های گلایول و تاج خروسی در دسته گل خواستگاری استفاده نکنید، چرا که مناسب عزاداری بوده و نوعی بی احترامی به خانواده عروس محسوب میشه.

خلاصه نکات مقاله

به یاد ماندنی ترین دسته گل در تمام دوران زندگی هر فرد، دسته گل خواستگاریشه. به همین دلیل لازمه تا فاکتور های مختلفی رو در انتخابش لحاظ کرد. از ویژگی های دسته گل خواستگاری میشه به رنگ و نوع گل، تازه بودن اون و فصل برگزاری مراسم اشاره کرد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید