گل و گیاه در زندگی

تاریخ دقیق روز دختر ۱۴۰۲ | روز جهانی دختر 2023

روز دختر ۱۴۰۲
3/5 - (28 امتیاز)

تاریخ دقیق روز دختر ۱۴۰۲ کیه؟ روز دختر یکی از مهم ترین روزها و مناسبت هایی هست که جشن گرفته میشه. دختران در آینده مادران فرزندان این سرزمین هستن. مادرانی که میتونن با تربیت فرزندانی متعهد باعث پیشرفت کشور و جامعه بشن. پس چه بهتر که با اختصاص فعالیت‌هایی بیش از نام گذاری یک روز به نام دختران، این بخش از جامعه رو فعال، پرنشاط و پویا پرورش داد. دختر موهبتیه از جانب خداوند که باید قدر این گل‌های بهشتی رو بیشتر بدونیم.

روز دختر ۱۴۰۲

سال روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم ایرانی با عنوان روز «دختران» نامگذاری شده‌. این نامگذاری‌ ظاهرا ریشه در ازدواج نکردن حضرت معصوعه (س) و تجرد ایشان داره و در باطن هم معرفی الگویی برجسته برای دختران مسلمان و به‌ ویژه شیعیان اهل بیت هست.

روز دختر در ایران، روز اول ماه ذی القعده زاد روز حضرت فاطمه معصومه (س) هست و به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت فاطمه معصومه (س) در ایران روز دختر تاریخ ثابتی نداره و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردشه.

این اتفاق به این خاطر اتفاق میوفته که تعداد روز های ماه قمری 354 روزه و تعداد روز های شمسی 365 روز که در سال کبیسه به 366 روز هم تغییر پیدا میکنه. به همین خاطر روز های ماه قمری با روزهای ماه شمسی و میلادی کاملا متفاوته و در هر سال 11 روز و یا بیشتر تغییر میکنه.

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم میلادی

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم میلادی مصادف هست با روز Monday, May 22, 2023

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم قمری

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم قمری مصادف هست با روز الأثنین، ۱ ذوالقعده ۱۴۴۴

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم شمسی

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم شمسی مصادف هست با روز دوشنبه، ۱ خرداد ۱۴۰۲

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم شمسی

روز جهانی دختر 2023

سازمان ملل متحد روز جهانی دختر رو به منظور گرامی داشت این قشر اثر گذار اعلام کرده. تاریخ 11 اکتبر به عنوان روز دختران و روز جهانی دختر نامگذاری شده. نخستین بار در تاریخ 11 ماه اکتبر سال 2011، این روز به عنوان گرامی داشت روز دختر جهانی دختر و با هدف ایجاد از فرصت های بیشتر برای حضور دختران و افزایش سطح آگاهی در مورد تبعیض های جنسیتی که تمامی دختران دنیا با آن روبه رو هستن، برگزار میشه.

از مهم ترین نابرابری های جنسیتی که برای برخی از دختران در برخی از نقاط دنیا وجود دارد می توان به حق دسترسی به آموزش، تغذیه، حقوق قانونی، مراقبت های پزشکیف خشونت علیه زنان، ازدواج اجباری و … اشاره کرد.

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

تاریخ دقیق روز پدر سال ۱۴۰۱

تاریخ روز جوان | روز جوان ۱۴۰۱

تاریخ روز جهانی زن در سال ۱۴۰۱

سوالات متداول درباره روز دختر ۱۴۰۲

روز دختر در تقویم شمسی چه روزیه؟

سال روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم ایرانی با عنوان روز «دختران» نامگذاری شده‌ …

تاریخ دقیق روز دختر در تقویم شمسی چه روزیه؟

ما در این مقاله تاریخ دقیق این روز مهم رو در تقویم های شمسی، قمری و میلادی براتون بیان کردیم. برای اطلاع بیشتر وارد مقاله بشید …

چرا تاریخ روز دختر هر سال تغییر میکنه؟

به علت قمری بودن تاریخ تولد حضرت فاطمه معصومه (س) در ایران روز دختر تاریخ ثابتی نداره و هر ساله این روز در تقویم شمسی ما در حال گردشه …

کادوی مناسب روز دختر چیه؟

این موضوع کاملا سلیقه ای هست اما گل ها مناسب ترین کادوهایی هستن که با روحیه لطیف دختران سازگار هستن و شما میتونید بهشون هدیه بدید …

خلاصه نکات مقاله روز دختر ۱۴۰۲

روز دختر یکی از مهم ترین روزها و مناسبت هایی هست که در تمام کشورهای دنیا جشن گرفته میشه. دختران در آینده مادران فرزندان این سرزمین هستن. مادرانی که میتونن با تربیت فرزندانی متعهد باعث پیشرفت کشور و جامعه بشن. سال روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) در تقویم ایرانی با عنوان روز «دختران» نامگذاری شده‌. ما در این مقاله از رزفارست تاریخ دقیق این روز مهم رو در تقویم های شمسی، قمری و میلادی براتون بیان کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *