گل و گیاه در دکور و تزئینات, گل و گیاه در زندگی

کاربرد گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل
امتیاز یادتون نره!

کاربرد گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل چیه؟ گیاهان آپارتمانی گیاهانی هستن که در فضاهای بسته مثل خونه‌ها و اداره‌ها رشد میکنن. گیاهان آپارتمانی معمولاً با اهداف تزیینی، تأثیرات مثبت روان شناسی، تازه نگه داشتن هوا یا به دلایلی که برای سلامتی دارن مثل تصفیه هوای داخل خونه پرورش داده میشن. برخی از گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی، تصفیه کنندگی و … خواص درمانی هم دارن و بسیار مورد استفاده قرار میگیرن. گیاهان آپارتمانی، به مقدار مناسب رطوبت، نور، ترکیبات موجود در خاک، درجه حرارت و رطوبت همچنین، کود مناسب و ظرفی که اندازه مناسب داشته باشه نیاز دارن تا به بیماری و آفات دچار نشن.

کاربرد گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

امروزه گیاهان آپارتمانی یکی از گزینه های کاربردی برای معماران در طراحی فضای داخلی به شمار میرن. دکوراسیون خونه با گیاهان آپارتمانی فقط برای زیبایی و یا برخی از خواص دارویی اونا نیست بلکه ازشون به عنوان یک اِلمان معماری در طراحی هم استفاده میشه. دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی در فضای خونه و محل کار به صورتی که همواره در معرض دید قرار داشته باشن علاوه بر زیبایی، در بالا بردن روحیه ی افراد هم تاثیرات زیادی داره. ما در این مقاله از رزفارست قصد داریم تا شما عزیزان رو با چندین کاربرد گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل آشنا کنیم، پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی

شاید شما تا به حال از گیاهان صرقا برای زیبایی و یا روح بخشیدن به خونه و یا محل کارتون استفاده کردید اما شما با مطالعه این مقاله میتونید اونا رو به صورتی بچینید که به خونتون نظم بدن و یا حتی در بزرگ نشون دادن خونتون هم کمکتون کنن! در ادامه به بررسی استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی میپردازیم.

تقسیم فضا

برای تقسیم فضا میتونید از گیاهانی با ارتفاع بلند استفاده کنید و فضا رو از لحاظ فیزیکی محصور کنید. شما همچنین میتونید با طراحی فضایی برای کاشت مثل یک باغچه ی خونگی و باریک یک فضای بزرگ رو به 2 فضای کوچیک تقسیم کنیم و یا با قرار دادن این مسیر کاشت در طول یک مسیر، مسیری مشخص برای تردد در بین فضاها ایجاد کنید.

محصور کردن فضا

با قرار دادن گیاهان آپارتمانی در فضاهای مختلف خونه میشه بخش هایی از خونه رو به لحاظ بصری تفکیک کرد و دید افراد رو تا حدی به بخش های دیگه محدود کرد. برای مثال در جلوی شیشه ی تراس حتی به جای پرده هم میتونید از درختچه های متناسب با ارتفاع خونتون استفاده کنید و دید رو محدودتر کنید. هر چی گیاهان مورد استفاده متراکم تر باشن دید رو محدودتر میکنن و هر چی دارای خلل و فرج بیشتری باشن محیط بازتری رو به وجود میارن.

محصور کردن فضا

پوشاندن معایب

برای پر کردن گوشه هایی از فضا هم که خالی موندن میشه از گیاهان پرشاخ و برگ و متراکم استفاده کرد. از طرفی تابش نور خورشید هم در ساعات مختلف روز روی گیاهان منجر به شکل گیری سایه روشن هایی بر روی دیوارها میشه که زیبایی فضا رو بیشتر میکنه. همچنین شما میتونید معایبی مثل گچ بری های ریخته شده رو توسط قرار دادن گیاهان در این مکان ها بپوشونید.

عمق بخشیدن به فضا

وجود بافت در هر فضایی و ترکیب مناسبش میتونه به عمق بخشیدن به فضا کمک کنه و تنوع خوبی هم ایجاد کنه. استفاده از گیاهان آپارتمانی میتونه به بافت بخشیدن به یک فضا کمک کنه و رنگ سبز گیاهان هم میتونه ترکیب رنگی زیبایی با دکوراسیون خونه ی شما داشته باشه.

برای عمق بخشیدن به فضا میشه از گیاهانی با بافت ریز مثل گیاهان با برگ های ریز و یا کاکتوس ها در پس زمینه و گیاهان با بافت درشت مثل درختچه ها و گیاهان برگ درشت در جلوی دید و پیش زمینه استفاده کرد تا عمق بصری رو افزایش بدن.

با هم بخوانیم: با این گیاهان آپارتمانی برگ پهن خانه خود را جنگل کنید!

گیاهان آپارتمانی در فضای تراس

تراس از جمله فضاهاییه که به دلیل نور مناسب و تهویه ی مطبوع برای نگهداری گیاهان خیلی مناسبه، به خصوص در آپارتمان های امروزی که کمتر فضایی به عنوان حیاط در اختیار دارن، اگه شما بتونید از سمت نشیمن و یا پذیرایی دید مناسبی به تراس ایجاد کنید، میتونید همواره از حضور همیشگی فضای سبز در کنارتون لذت ببرید و حتی از مزیت محصور کنندگیش هم بهره ببرید.

گیاهان آپارتمانی در فضای تراس

گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه

در آشپزخونه های امروزی همه ی افراد حاضر در خونه به محیط آشپزخونه دید کامل دارن و این امر برای کسانی که در آشپزخونه مشغول به کار هستن خیلی خوشایند نیست. گیاهان علاوه بر زیبایی و فواید زیادی که برای ما دارن میتونن این مشکل رو حل کنن به این صورت که تعدادی گلدون در سایز های مختلف تهیه کنید و اگه از اُپن آشپزخونه به عنوان میز کار استفاده نمیکنید، گیاهان کوتاه و بلند رو در گلدون ها بکارید و روی اُپن قرار بدید. همچنین شما میتونید از گیاهان خوراکی مناسب آشپزخونه استفاده کنید و از گیاهان تازه در غذاهاتون هم استفاده کنید.

گیاهان آپارتمانی در آشپزخانه

گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب

وجود گیاهان در اتاق خواب میتونه به داشتن خوابی راحت و به طبع سلامت روح و جسم کمک کنه و حتی طبق تحقیقات انجام شده گیاهانی وجود دارن که با تاثیراتی که در ذهن و روح ما میذارن به خواب آسوده و سرحال بودن ما در روز کمک میکنن. اگه وجود گیاهان در اتاق خواب به دلیل حساسیت های تنفسی و غیره مانعی برای افراد به حساب نیاد، میتونه به حس شادابی فضا کمک زیادی بکنه و اتاق خواب رو از اینکه صرفا” فضایی برای خوابیدن باشه به مکانی برای فعالیت های شخصی مختلف تبدیل کنه. شما با تزیین دکور اتاق خواب با گیاهان آرامش و نشاط رو به خودتون هدیه میدید.

گیاهان آپارتمانی در اتاق خواب

گیاهان آپارتمانی در پذیرایی

پذیرایی، بخش مهمی از خونه محسوب میشه که معمولا برای اینکه حالت رسمی خودش رو حفظ کنه، رنگ خنثی‌ای به خودش میگیره. برای از بین بردن این حس خسته‌کننده و بی‌روح، بهتره از گیاهان دکوراتیوی با رنگ‌های شاد در مکان های مناسب بهره برد. برای اینکه دکوراسیون داخلی خونه شما یکنواخت نباشه شما میتونید در فصول متفاوت، گیاهان متنوعی رو تهیه و جایگزین گیاهان قدیمیتون کنید.

گیاهان آپارتمانی در پذیرایی

گیاهان آپارتمانی در فضای نشیمن

فضای نشیمن مهم ترین فضا برای هر خونه به شمار میره و برای کنار هم جمع شدن و سپری کردن لحظات خوب در کنار خانواده باید سرشار از انرژی مثبت و احساس خوشایند باشه. دکوراسیون خونه با گیاهان آپارتمانی در فضای نشیمن به ایجاد حس صمیمت و خودمونی بودنش کمک زیادی میکنه و باعث میشه که افراد، زمان بیشتری رو با آرامش بیشتر در اون سپری کنن. به خصوص گیاهانی که از نظر علمی ثابت شده که در از بین بردن انرژی های منفی تاثیر دارن و از خودشون انرژی مثبت ساطع میکنن و هم برای روح افراد خانواده و هم جسم بسیار مفیدن.

گیاهان آپارتمانی در فضای نشیمن

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

معرفی انواع گلدان برای گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی اکسیژن ساز که باید در منزل نگهداری کنید!

معرفی گیاهان آپارتمانی لاکچری و لوکس برای افراد خوش سلیقه

سوالات متداول درباره گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

کاربرد گیاه آپارتمانی در دکوراسیون خونه چیه؟

گیاهان آپارتمانی گیاهانی هستن که در فضاهای بسته مثل خونه‌ها و اداره‌ها رشد میکنن. گیاهان آپارتمانی معمولاً با اهداف تزیینی، تأثیرات مثبت روان شناسی، تازه نگه داشتن هوا یا به دلایلی که برای سلامتی دارن مثل تصفیه هوای داخل خونه پرورش داده میشن. برخی از گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی، تصفیه کنندگی و … خواص درمانی هم دارن و بسیار مورد استفاده قرار میگیرن …

کاربرد گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون داخلی چیه؟

از جمله این کاربرد ها میشه به تقسیم فضا، محصور کردن فضا و … اشاره کرد …

برای پذیرایی منزل از چه گیاهانی استفاده کنیم؟

پذیرایی، بخش مهمی از خونه محسوب میشه که معمولا برای اینکه حالت رسمی خودش رو حفظ کنه، رنگ خنثی‌ای به خودش میگیره. برای از بین بردن این حس خسته‌کننده و بی‌روح، بهتره از گیاهان دکوراتیوی با رنگ‌های شاد در مکان های مناسب بهره برد …

کاربرد گیاه آپارتمانی در اتاق خواب چیه؟

وجود گیاهان در اتاق خواب میتونه به داشتن خوابی راحت و به طبع سلامت روح و جسم کمک کنه و حتی طبق تحقیقات انجام شده گیاهانی وجود دارن که با تاثیراتی که در ذهن و روح ما میذارن به خواب آسوده و سرحال بودن ما در روز کمک میکنن …

خلاصه نکات مقاله گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

امروزه گیاهان آپارتمانی یکی از گزینه های کاربردی برای معماران در طراحی فضای داخلی به شمار میرن. دکوراسیون خونه با گیاهان آپارتمانی فقط برای زیبایی و یا برخی از خواص دارویی اونا نیست بلکه ازشون به عنوان یک اِلمان معماری در طراحی هم استفاده میشه. دکوراسیون با گیاهان آپارتمانی در فضای خونه و محل کار به صورتی که همواره در معرض دید قرار داشته باشن علاوه بر زیبایی، در بالا بردن روحیه ی افراد هم تاثیرات زیادی داره. گیاهان آپارتمانی، به مقدار مناسب رطوبت، نور، ترکیبات موجود در خاک، درجه حرارت و رطوبت همچنین، کود مناسب و ظرفی که اندازه مناسب داشته باشه نیاز دارن تا به بیماری و آفات دچار نشن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *