طرز درست کردن جزیره برای گلدان

طرز درست کردن جزیره برای گلدان

یکی از روش هایی که افراد دوستدار گلها و گیاهان آپارتمونی دارند درست کردن جزیره برای اونها هست. در این مقاله ما تلاش میکنیم تا به شما کمک کنیم تا طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو کمی یاد بگیرید. همچنین به شما میگیم که جزیره برای چه گیاهانی مناسب است، چه گل هایی نیاز به جزیره دارند و نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها رو برای شما کمی توضیح میدیم.

آموزش کامل طرز درست کردن جزیره برای گلدان

در این مقاله از مجله گل و گیاه رزفارست میخوانید: طرز درست کردن جزیره برای گلدان خیلی میتونه مهم باشه به این دلیل که گلدون شما با داشتن یک جزیره ی مناسب همیشه رطوبت مورد نیاز گیاه رو حفظ میکنه و در اختیار اون قرار میده. جزیره در واقع یک زیر گلدونی هستش که مقداری سنگریزه در اندازه های مناسب توی اون قرار میدید و اونو زیر گلدونتون میزارید آبی که لا به لای سنگ ریزه ها قرار داره مدت زمان بیشتری میمونه و به همین ترتیب رطوبت گلدون شما مدت طولانی تری حفظ میشه.

آموزش کامل طرز درست کردن جزیره برای گلدان

علاوه بر حفظ رطوبت که در بالا راجع به اون صحبت کردیم ساخت جزیره به گیاه شما این امکان رو میده تا رطوبت مورد نیاز برگ های خودش رو تامین کنه و همچنین باعث میشه تا دمای اطراف گیاهی که دارای جزیره هستش چند درجه نسبت به محیط پیرامونش کمتر باشه. در این قسمت ما در مورد طرز درست کردن جزیره برای گلدان صحبت میکنیم. برای ساخت جزیره شما ابتدا نیاز به یک زیر گلدونی دارید که اندازه ی اون باید مناسب و با اندازه ی گلدونتون همخوانی داشته باشه.

تمام فضای زیر گلدونی رو با مقدار کافی از شن هایی که درشت هستن پر کنید و یا این که اگر به اندازه ی کافی به شن دسترسی ندارید بهتره که یک سنگ تخت رو در وسط زیر گلدونی قرار بدید. بعد از این که فضای زیر گلدونی رو پر کردید یا با شن ها و یا با یک سنگ تخت گلدون مورد نظرتون رو روی اون قرار بدید. حالا شما باید زیر گلدونی رو پر از آب کنید و البته باید مراقب باشید که انتهای گلدونتون توی آب نباشه.

چرا نباید خاک گلدون همیشه خیس باشه؟

اگر گلدون شما به طور مداوم با آب در تماس باشه ریشه ی گیاه شما پوسیده میشه و در نهایت گیاه شما از بین میره. البته ذکر این نکته هم این جا ضروریه که شما باید مراقب باشید تا اگر آب موجود در زیر گلدونی کاهش پیدا کرد مجددا به اون آب اضافه کنید. طرز درست کردن جزیره برای گلدان به همین راحتی بود که توضیح دادیم؛

فقط شما باید کمی دقت و حوصله به خرج بدید تا یک جزیره ی مناسب و زیبا رو برای گل های آپارتمونی خودتون تهیه کنید. شما میتونید با کمی مطالعه طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو یاد بگیرید. همچنین طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو میتونید با مشاهده ی فیلم های موجود در سایت های مختلف اینترنتی یاد بگیرید.

جزیره برای چه گیاهانی مناسب است

نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها

بعد از این که شما متوجه شدید چه گل هایی نیاز به جزیره دارند باید بدونید نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها ی مختلف چگونه هستش. نحوه ساخت جزیره برای گیاهان و گل های مختلف رو در بخش ابتدایی مقاله برای شما توضیح دادیم.

در واقع نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها ی مختلف هیچ تفاوتی نداره و شما برای ساخت یک جزیره برای گیاهان مختلف نیاز به یک زیر گلدونی و مقداری سنگ ریزه یا شن و یا یک سنگ تخت که اندازه ی گلدونتون هم باشه نیاز دارید.

شما در نحوه ساخت جزیره برای گیاهان و گل های مختلف باید به این نکته توجه کنید که اندازه ی زیر گلدونی که شما برای ساختن جزیره استفاده میکنید باید مناسب با اندازه ی گلدونتون و مناسب با اندازه ی گل یا گیاه شما باشه. اگر گیاه شما اندازه و سایز بزرگی داره بنابراین نیاز به یک جزیره ی بزرگ هم داره چون به میزان رطوبت بیشتری نیاز پیدا میکنه.

اما اگر گیاه شما اندازه ی کوچکتری داره بنابراین شما میتونید یک جزیره ی کوچک برای گیاه خودتون تهیه کنید تا رطوبت مورد نیاز اون رو در اختیارش قرار بده.

جزیره برای چه گیاهانی مناسب است

ما در قسمت اول مقاله طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو توضیح دادیم اما نکته ی مهمی که وجود داره این هستش که جزیره برای چه گیاهانی مناسب است. ما نمیتونیم برای همه ی گیاهان آپارتمونی جزیره درست کنیم و اونها رو در جزیره نگهداری کنیم. بنابراین ضرورت داره که ما بدونیم جزیره برای چه گیاهانی مناسب است.

به طور کلی اگر بخواهیم بدونیم که جزیره برای چه گیاهانی مناسب است باید بگیم برای گیاهان رطوبت دوست مناسب و حتی شاید ضروری باشه. جزیره برای گیاهانی مثل سرخس، گل حنا، بنجامین، افرا، فلفل، بگونیا، بامبو، گل سنگ، بنفشه آفریقایی، پیرومیا، برگ هندوانه ای، آنتریوم، مارانتا، فیلودندرون، فیتونیا، کروتن، پیله آ و استرومانته.

گیاهان گفته شده به دلیل این که رطوبت دوست هستن و به آب زیادی نیاز دارن بنابراین ساختن جزیره میتونه به رشد بهتر اونها و نگهداری و پرورششون خیلی کمک کنه. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی برای ساخت جزیره شما باید بدونید که جزیره برای چه گیاهانی مناسب است.

چه گل هایی نیاز به جزیره دارند

بعضی از گیاهان و گلهای آپارتمانی که نیازمند جزیره هستند رو در این قسمت از مقاله به شما معرفی میکنیم. ما در این قسمت باید بدونیم که چه گل هایی نیاز به جزیره دارند تا نگهداری از اونها بهتر انجام بشه. بامبو گلی هستش که نیاز به جزیره داره و شما باید برای این گل زیبا یک جزیره ی مناسب تهیه کنید تا این گل همیشه شاداب و تازه باشه.

همچنین گل بامبو نیاز به رطوبت زیاد و نور کم داره بنابراین یکی از محیط های مناسب برای نگهداری این گل و بقیه ی گل هایی که رطوبت دوست هستن محیط مرطوب و کم نور حمام هستش. گل کروتون هم یکی از گل هایی هستش که نیاز به جزیره داره.

برگ های زیبای این گل نیاز به رطوبت دارند تا همیشه شاداب بمونن بنابراین شما میتونید شادابی این گل ها رو با ساخت یک جزیره ی مناسب همیشه حفظ کنید. گل کروتون نیاز به نور زیاد و رطوبت بالایی داره این رطوبت زیاد رو با جزیره برای اون تامین کنید.

ایجاد رطوبت زیاد با جزیره

در ادامه بحث درباره ی این که چه گل هایی نیاز به جزیره دارند میتونیم گل زیبای بنجامین رو به شما معرفی کنیم. بنجامین نیاز به محیطی داره که دمای اون تقریبا ثابت باشه و همچنین علاقه ی زیادی به آبیاری مداوم و بیش از اندازه نداره.

در حالی که این گل زیبا به رطوبت هوا بسیار علاقه داره بنابراین در صورتی که شما علاقمند به نگهداری و پرورش بنجامین در منزلتون هستید باید طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو بلد باشید و یک جزیره ی مناسب برای بنجامینتون تهیه کنید تا رطوبت مورد نیاز این گل رو تامین کرده باشید. همچنین گل بنجامین به مکانی نیاز داره که نور زیادی در اختیار اون قرار بده.

دیگر مقالات :

نگهداری و بیماری های گل سنگ

هر چیز که باید درباره نگهداری و بیماری های سرخس بدانید!

نگهداری و بیماری های سیکاس

گاردنیا هم واسه این کار بد نیست!

گاردنیا هم از جمله ی گل هایی هستش که به رطوبت زیادی نیاز داره بنابراین شما میتونید اسم این گل رو در فهرست گل هایی قرار بدید که جزیره برای اونها مناسب هست. گل ارکیده برای مکان هایی که رطوبت کافی دارند مناسب هستش. بنابراین در پاسخ به این سوال که چه گل هایی نیاز به جزیره دارند میتونیم گل ارکیده رو هم معرفی کنیم.

گل زیبای اسپاتی فیلوم هم از جمله ی گیاهانی هستش که نیاز به رطوبت داره و بهتره که برای اون یک جزیره ی مناسب تهیه کنید. اگر به طور مختصر بخواهیم برای ما بیان کنیم که چه گل هایی به جزیره نیاز دارند باید بگیم که سانسوریا، گندمی، پتوس و فیلودندرون گل هایی هستن که چون رطوبت دوست هستن به جزیره نیاز دارن.

راستی گفتیم سانسوریا! اگه از سانسوریا خوشت میاد و میخوای داشته باشیش فقط کافیه بری تو صفحه خرید سانسورا تا از قیمت های جذاب گلدونا شگفت زده بشه! معطل نکن کلیک کن روی خرید سانسوریا

نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها

مهم ترین نکته ساخت جزیره، سایز گلدان!

به طور کلی نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها یکسان هستش و فقط شما باید جزیره ها رو با توجه به اندازه ی گلدون و اندازه ی گل و گیاهی که دارید تهیه کنید. گاهی اوقات شما میتونید جزیره ی خودتون رو در یک ظرف بزرگ و سینی مانند تهیه کنید و تعداد بیشتری گلدون رو روی اون جزیره قرار بدید.

حتی میتونید دوباره در اون جزیره ی بزرگ که برای همه ی گلدون های خودتون درست کردید دوباره به هر کدوم از گلدون های خودتون یک جزیره ی کوچکتر بدید تا رطوبت مورد نیاز اونها رو به بهترین نحو در اختیارشون قرار بدید.

 جزیره برای گلدان

حتما بخوانید!

بیماری های گیاهان

از بین بردن پشه سیاه گلدان

نگهداری و بیماری های آلوئه ورا

خلاصه نکات مقاله

طرز درست کردن جزیره برای گلدان خیلی میتونه مهم باشه به این دلیل که گلدون شما با داشتن یک جزیره ی مناسب همیشه رطوبت مورد نیاز گیاه رو حفظ میکنه و در اختیار اون قرار میده. جزیره در واقع یک زیر گلدونی هستش که مقداری سنگ ریزه در اندازه های مناسب توی اون قرار میدید و اونو زیر گلدونتون میزارید آبی که لا به لای سنگ ریزه ها قرار داره مدت زمان بیشتری میمونه و به همین ترتیب رطوبت گلدون شما مدت طولانی تری حفظ میشه.

علاوه بر حفظ رطوبت که در بالا راجع به اون صحبت کردیم ساخت جزیره به گیاه شما این امکان رو میده تا رطوبت مورد نیاز برگ های خودش رو تامین کنه و همچنین باعث میشه تا دمای اطراف گیاهی که دارای جزیره هستش چند درجه نسبت به محیط پیرامونش کمتر باشه.

ما در بالا طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو توضیح دادیم اما نکته ی مهمی که وجود داره این هستش که جزیره برای چه گیاهانی مناسب است. ما نمیتونیم برای همه ی گیاهان آپارتمونی جزیره درست کنیم و اونها رو در جزیره نگهداری کنیم.

فواید جزیره ساختن برا گلدون

بنابراین ضرورت داره که ما بدونیم جزیره برای چه گیاهانی مناسب است. به طور کلی اگر بخواهیم بدونیم که جزیره برای چه گیاهانی مناسب است باید بگیم برای گیاهان رطوبت دوست مناسب و حتی شاید ضروری باشه. جزیره برای گیاهانی مثل سرخس، گل حنا، بنجامین، افرا و غیره. گیاهان گفته شده به دلیل این که رطوبت دوست هستن و به آب زیادی نیاز دارن بنابراین ساختن جزیره میتونه به رشد بهتر اونها و نگهداری و پرورششون خیلی کمک کنه.

چه گل هایی نیاز به جزیره دارند

در ادامه بحث درباره ی این که چه گل هایی نیاز به جزیره دارند میتونیم گل زیبای بنجامین رو به شما معرفی کنیم. بنجامین نیاز به محیطی داره که دمای اون تقریبا ثابت باشه و همچنین علاقه ی زیادی به آبیاری مداوم و بیش از اندازه نداره در حالی که این گل زیبا به رطوبت هوا بسیار علاقه داره.

بنابراین در صورتی که شما علاقمند به نگهداری و پرورش بنجامین در منزلتون هستید باید طرز درست کردن جزیره برای گلدان رو بلد باشید و یک جزیره ی مناسب برای بنجامینتون تهیه کنید تا رطوبت مورد نیاز این گل رو تامین کرده باشید. همچنین گل بنجامین به مکانی نیاز داره که نور زیادی در اختیار اون قرار بده.

گاردنیا هم از جمله ی گل هایی هستش که به رطوبت زیادی نیاز داره بنابراین شما میتونید اسم این گل رو در فهرست گل هایی قرار بدید که جزیره برای اونها مناسب هست.

گل ارکیده برای مکان هایی که رطوبت کافی دارند مناسب هستش. بنابراین در پاسخ به این سوال که چه گل هایی نیاز به جزیره دارند میتونیم گل ارکیده رو هم معرفی کنیم. گل زیبای اسپاتی فیلوم هم از جمله ی گیاهانی هستش که نیاز به رطوبت داره و بهتره که برای اون یک جزیره ی مناسب تهیه کنید.

به طور کلی نحوه ساخت جزیره برای انواع گیاهان و گل ها یکسان هستش و فقط شما باید جزیره ها رو با توجه به اندازه ی گلدون و اندازه ی گل و گیاهی که دارید تهیه کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید