آموزش ساخت دیش گاردن

آموزش ساخت دیش گاردن


آموزش ساخت دیش گاردن یکی از آموزش های جذابه که امروزه علاقه مندان به طبیعت به دنبال یادگیری آن میباشند. ساخت دیش گاردن ها نیاز به خلاقیت بالایی داره و هر یک از آنها داری پیام و موضوع خاصی میباشد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکات و نحوه ساخت دیش گاردن آشنا کنیم. شما میتونید از گلدان های شکسته، وسایل دور ریختنی و … نیز برای ساخت دیش گاردن استفاده کنید.

آموزش ساخت دیش گاردن

آموزش ساخت دیش گاردن

عمدتا گیاهان آپارتمانی گزینه های بسیار مناسبی برای طراحی و ساخت دیش گاردن های مختلف میباشه که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد.هم چنین برای دیدن اطلاعات بیشتر میتونید به صفحه فروشگاه آنلاین گل و گیاه رزفارست نیز مراجعه کنید.

شما همچنین از وسایل دور ریختنی که دیگر به آنها احتیاجی ندارید نیز میتونید برای ساخت دیش گاردن استفاده کنید. کاکتوس ها به دلیل مقاومت بالا برای ساخت دیش گاردن بسیار مناسب میباشه.

آموزش ساخت دیش گاردن دارای مراحل مختلفی هست. برای ساخت یک دیش گاردن باید به ترتیب مراحل زیر را اجرا کنید:

انتخاب ظرف مناسب: شما میتونید برای ساخت دیش گاردن از وسایل دور ریختنی، گلدان و … استفاده کنید. جنس این ظرف های اهمیت زیادی نداره.

بنابراین جنس ظرف شما میتونه چوبی، پلاستیکی، سرامیکی و … باشد. نکته بسیار مهم اینه که زهکش ظرف را بررسی کنید که مطمئن بشید آب اضافی ظرف خارج خواهد شد. عمدتا عمق ظروف دیش گاردن 5 تا 10 سانتی متر میباشه.

انتخاب گیاه مناسب برای دیش گاردن: شما میتونید برای ساخت دیش گاردن از انواع گیاهان آپارتمانی مختلف استفاده کنید اما توجه داشته باشید که این گیاهان باید از نظر ویژگی شباهت داشته باشند به طور مثال شما نمیتونید از یک گیاه که به نور زیاد برای رشد کردن احتیاج داره؛ در کنار یک گیاه سایه دوست استفاده کنید.

کاشت گیاه: کاشت گیاه در دیش گاردن باید به گونه ای انجام بشه که به ریشه ها آسیبی وارد نشه. سپس خاک اطراف گیاه را فشرده کنید و با استفاده از سنگ های مختلف دیش گاردن را تزیین کنید.

آموزش ساخت دیش گاردن با وسایل دور ریختنی

شما با مراحل آموزش ساخت دیش گاردن به صورت کلی آشنا شدید. اولین مرحله آموزش ساخت دیش گاردن انتخاب یک ظرف مناسب بود که شما میتونید از وسایل دور ریختنی برای تهیه این ظرف استفاده کنید زیرا این ظرف به عمق زیادی نیاز نداره.

برای مطالعه: نگهداری از گیاه زاموفیلیا | چگونگی رشد و آبیاری این گیاه

میخوام شما رو با آموزش ساخت دیش گاردن به وسیله اشیاء کم اهمیت آشنا کنم. فرض کنید که شما یک جعبه قدیمی دارید که فرسوده شده است. شاید در نگاه اول یک جعبه قدیمی فرسوده بی ارزش باشه اما شما با استفاده از این وسیله قادر به ساخت یک دیش گاردن زیبا خواهید بود.

شما میتونید با استفاده ابزاری ساده مانند: چکش، میخ، اره و … که در تمامی خانه وجود داره، میتونید این جعبه فرسوده را به یک ظرف زیبا با زهکش مناسب تبدیل کنید. ظروف یکبار مصرف یکی دیگر از وسایل دور ریختنیه که میتونه به شما در تهیه ظرف دیش گاردن کمک کنه.

عمدتا ظروف یکبار مصرف پس از یکبار استفاده دور انداخته میشه. زیرا این ظروف فاقد مقاومت زیادی میباشند. شما میتونید با ترکیب سه ظرف یکبار مصرف صاحب یک ظرف خلاقانه دیش گاردن بشید البته ناگفته نماند برای به خطر نیفتادن طبیعت بهتره که از ظروف یکبار مصرف گیاهی به جای ظروف پلاستیکی استفاده کنید.

راحت بخرید —–>> خریدگل

انواع دیش گاردن کاکتوس

انواع دیش گاردن کاکتوس


آموزش ساخت دیش گاردن های کاکتوس یکی از پرطرفدارترین دیش گاردن های موجود در بازار میباشند، زیرا این کاکتوس ها گیاهان بسیار مقاوم هستند و شما با خرید دیش گاردن های کاکتوس میتونید برای مدت زمان زیادی یک دیش گاردن جذاب در محیط خانه یا محیط اداری خود داشته باشید.

کاکتوس ها دارای تنوع زیادی هستند و شما می توانید بر اساس سلیقه خود آنها را برای دیش گاردن تان انتخاب کنید.

برخی از گونه های کاکتوس عبارتند از: اپونتیا (Opuntia)، اپونتیا اکیوس (Opuntia Echios)، اپونتیا انگلمانی (Opuntia Engelmannii)، اچینوپسیس (Echinopsis)، اسکوباریا میسورینسیس (Escobaria Missouriensis)، اورئوسرئوس ترولی (Oreocereus Trollii)، آرتروسرئوس روندونیانوس (Arthrocereus rondonianus)، آروجادوا تئونیسنیانا (Arrojadoa theunisseniana)، آریوکارپوس الفانتیدنس(Ariocarpus kotschoubeyanus) و …


کاکتوس ها معمولا نیازی به آبیاری با فاصله زمانی کم ندارند؛ به همین دلیل مراقبت از آنها بسیار آسانه. زیبایی و مقاومت بالای گیاهان کاکتوس سبب شده تا از این گیاهان برای تهیه دیش گاردن استفاده زیادی بشه و در بین افراد علاقه مند به دیش گاردن بسیار محبوب باشه. در ادامه درباره آموزش ساخت دیش گاردن کاکتوس صحبت خواهیم کرد.

ساخت دیش گاردن با گلدان شکسته


آیا میتونه با یک گلدان شکسته دیش گاردن ساخت؟ بله، شما میتونید از گلدان های شکسته نیز برای ظرف دیش گاردن استفاده کنید.

اگر قسمتی از گلدان شما شکسته شده، آن را دور نیندازید. زیرا شما با استفاده از کمی خلاقیت میتونید این گلدان را به ظرفی زیبا تبدیل کنید. با استفاده از ابزاری ساده مانند: تیشه، چکش و … گلدان را به شکل دلخواه در بیارید و سپس آن را با خاک مخصوص گیاه دیش گاردن خود پر کنید.

در نهایت گیاه مورد نظرتان را با دقت درون گلدان شکسته شده قرار بدید و سپس آن را آبیاری کنید. شما میتونید این گلدان ها را با وسایل کوچکی مانند: کبوتر های تزیینی، آبشارها، وسایل چوبی و … تزیین کنید.

ساخت دیش گاردن با گلدان های شکسته کاری بسیار خلاقانه. بنابراین شما با استفاده از فضا و سبکی که برای گلدان خود در نظر دارید، میتونید طرح گلدان خود را عوض کنید. همانطور که مشاهده شد، گلدان های شکسته شده نه تنها دور ریختنی نیستند بلکه میتونند به یک وسیله محبوب نیز باشند.

امروزه دیش گاردن های مختلفی که با استفاده از گلدان های شکسته ساخته میشه از محبوب بالایی در بین افراد برخوردار میباشند.

ساخت دیش گاردن با کاکتوس

ساخت دیش گاردن با کاکتوس


ساخت دیش گاردن کاکتوس بسیار آسانه و همین امر سبب میشه تا شما بتونید در کمترین زمان ممکن یک دیش گاردن با سلیقه خود را درست کنید و از آن لذت ببرید. مراحل آموزش ساخت دیش گاردن با کاکتوس به صورت زیر میباشد:

 • ابتدا ظرف مناسبی که دارای زهکش باشد را انتخاب کنید.
 • سطح درونی ظرف دیش گاردن را با یک توری نازک یا مقداری سنگ ریزه بپوشانید و سپس ظرف را با خاک ویژه کاکتوس نیمه پر کنید.
 • کاکتوس را درون خاک قرار دهید و کمی سطح خاک را با بلیچه فشرده کنید.شما برای تزیین سطح روی خاک می توانید از انواع سنگ های مختلف و همچنین وسایل تزیینی استفاده کنید.
 • در نهایت کاکتوس را آبیاری کنید و از عملکرد زهکش ظرف مطمئن شوید.
  نکته بسیار مهم: اگر ظرف دیش گاردن فاقد زهکش باشد، آب های اضافی از ظرف خارج نمی شود و همین امر سبب می شود تا ریشه گیاه نتواند اکسیژن مورد نیاز را دریافت کند. بنابراین اگر ظرف شما فاقد زهکش باشد شما گیاه شادابی نخواهید داشت.

تصاویر دیش گاردن

در ادامه میخوام آموزش ساخت دیش گاردن هایی را که دارای گیاهان و ظروف مختلفی هستند را با عکس به شما معرفی کنم.


هر یک از دیش گاردن ها دارای یک موضوع و پیام خاص میباشند و وسایل درونی ظرف دیش گاردن نیز بر اساس همان پیام انتخاب میشه. به طور مثال دیش گاردن زیر از یک ظرف شیشه ای به همراه یک برش خاص تهیه شده و همانطور که مشاهده میکنید نشان دهنده یک کلبه گرم و صمیمی درون جنگل میباشد.

ظرف های شیشه ای برای گیاهانی که به نور بیشتری احتیاج دارند بسیار مناسبه و میتونه به راحتی به گیاهان درون ظرف نور را انتقال بده.

دیش گاردن سرامیکی

ساخت گلدان تزئینی

برخی از دیش گاردن ها دارای گیاهان مختلف زیادی میباشه که سبب جلب توجه بسیاری از افراد میشه. شکل زیر یکی از نمونه های دیش گاردن شلوغه. اگر میخواید خودتان دیش گاردن را درست کنید توصیه میکنم از گیاهان زیاد درون ظرف استفاده نکنید.

زیرا وجود گیاهان زیاد در یک ظرف سبب میشه تا آب، نور و اکسیژن کافی به تمامی گیاهان نرسد و همین امر باعث از بین رفتن دیش گاردن شما در مدت زمان کوتاهی خواهد شد. بنابراین بهترین راه درست کردن دیش گاردن استفاده از خلاقیت برای تزیین سطح خاک با استفاده از اشیا کوچک میباشد.

دیش گاردن با استفاده از ظرف شیشه ای

دیش گاردن هایی که با استفاده از ظرف های سرامیکی درست میشه بسیار شیک و جذاب میباشند. زیبایی منحصر به فرد این ظرف ها سبب میشه تا بسیاری از افراد با سلیقه دیش گاردن هایی سرامیکی را به دیش گاردن های مختلف دیگر ترجیح دهند.

اگر ظرف سرامیکی سفید رنگ را برای تهیه دیش گاردن خود انتخاب کردید، بهتره که از سنگ های تیره رنگ برای تزیین روی سطح خاک استفاده کنید.

خلاصه نکات مقاله


امروزه دیش گاردن ها از محبوبیت بالایی در بین علاقه مندان به طبیعت برخوردار میباشند. فروشگاه رز فارست با مدیریت صحیح و داشتن افراد متخصص به شما کمک میکنه تا دیش گاردن مورد علاقه خود را تهیه کنید.

در حقیقت ساخت دیش گاردن ها بسیار جذاب است، اما باید در هنگام ساخت آنها به نکات بسیاری مهمی توجه کنید. در این مقاله با برخی از این نکات آشنا شدید که اگر بخواهیم مرور سریع روی آنها داشته باشیم میتونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. استفاده از ظرف های زهکش دار
 2. استفاده از توری یا سنگ ریزه در کف ظرف
 3. کاشت گیاهانی که با یکدیگر شباهت بیشتری دارند.
 4. استفاده از خاک های مناسب برای گیاه مورد نظر
 5. عدم استفاده از گیاهان زیاد درون یک ظرف دیش گاردن
 6. عمق کم ظرف (عمدتا 5 تا 10 سانتی متر)

فروشگاه رز فارست با داشتن متخصصین با تجربه و خلاق به مشتریان خود یک دیش گاردن زیبا و منحصر به فرد را به محیط کاری، محیط منزل و … آنها هدیه میده. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد شما را با آموزش ساخت دیش گاردن آشنا کنه.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید