نگهداری از گیاه زاموفیلیا و چگونگی رشد و آبیاری این گیاه

امروز میخوایم همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا که یکی از مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی که تا حالا دیدید صحبت کنیم انقدر مقاوم هست که میگن ازبین بردن اون خیلی سخت تر از نگهداری اون هست و بهترین گزینه برای نگهداری در داخل آپارتمان به حساب میادما در این مطلب به شما نحوه تکثیر زاموفیلیا و همچنین شرایط نگهداری اونو خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

همه چیز درباره نگهداری از گیاه زاموفیلیا

همه چیز درباره نگه داری زاموفیلیا

 اگر بخواهیم به همه چیز نگهداری از گیاه زاموفیلیا اشاره کنیم از نظر ظاهری، قد آن به 45-60 سانتی متر (17.7-23.6 اینچ) میرسد. برگ آن پر ماننده با طول 40-60 سانتی متر (15.7-23.6) و با 6-8 جفت برگچه 7/15 سانتی متری؛ آنها صاف، براق و به رنگ سبز تیره هستند. ساقه‌های این برگ‌های پنبه ای در بخش پایینی ضخیم می‌شوند.

از طرفی به طور معمول همیشه سبز است، اما در طول خشکسالی به برگ ریز تبدیل می‌شود و به دلیل ریزوم بزرگ، آب را ذخیره میکند تا شروع فصل بارش، از خشکسالی جان سالم به در برد. زاموفیلیا ذخایر آب غیرمعمول و زیادی در برگ (91%) و دمبرگ (95%) دارد و طول عمر برگ آن حداقل شش ماهه که دلیل آن میتواند به قابلیت بقا در شرایط کم نور داخلی و چهار ماه بی‌آبی برگردد.

گل زاموفیلیا زرد رنگ مایل به قهوه‌ای یا برنزی با ابعاد 5 تا 7 سانتی متری در میان برگ‌ها پنهانه؛ شروع فصل گلدهی از اواسط تابستان تا اوایل پاییزه.

گیاه زاموفیلیا و خاصیت درمانی آن؛ در تانزانیا از ضماد مواد گیاهی زاموفیلیا به عنوان درمان بیماری التهابی معروف به “mshipa” استفاده میشود. همچنین این گیاه دارای قابلیت تصفیه هوا برای محیط داخلیه.

مطالعه گروه علوم گیاهی و زیست محیطی در دانشگاه کپنهاگ در سال 2014 نشان میدهد که زاموفیلیا قادره ترکیبات آلی فرار را به میزان قابل توجهی حذف کند: بنزن، تولوئن، اتیل بنزن و زایلن با دبی حدود 0.01 مول / میلی متر 2 روز).

گیاه زاموفیلیا جز آن دسته از گیاهانی است که در فروشگاه آنلاین گل و گیاه رزفارست اطلاعات کاملی در زمینه رشد و تکثیر آن وجودارد.

 انواع مختلف گیاه زاموفیلیا

انواع مختلف گیاه زاموفیلیاو همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا

 به عنوان یک گیاه خانگی، نگهداری از گیاه زاموفیلیا به محبوبیت آن به دلیل بقا و مقاومت در شرایط مختلف بر میگردد، هرچند این گیاه رشدی کند دارد. برگ‌های زاموفیلیا مومی، بیضی و به رنگ سبز تیره روی ساقه‌های برازندهه که ارتفاع آنها می‌تواند به دو تا سه فوت برسد. در مناطق کم نور به خوبی رشد میکند، رطوبت کم آن را آزار نمیدهد و میتواند حتی با فراموشکاری باغبان خود زنده بماند.

برای تأمین شرایط مطلوب رشد، زاموفیلیا را در خاک زهکشی خوب بکارید، آن را در جایی قرار دهید که کمی ‌نور طبیعی داشته باشد (در زیر نورهای فلورسنت نیز رشد خوبی دارد) و با خشک شدن سطح رویی خاک، آن را آبیاری کنید. در حقیقت، آب زیاد میتواند باعث زرد شدن برگ‌ها شود،که ممکنه نشان دهنده پوسیدگی ریزوم باشد. زاموفیلیا را چند بار در سال با کود منظم گیاه خانگی تغذیه کنید.

نگهداری از گیاه زاموفیلیا و انواع آن؛

بیشتر گیاهان زاموفیلیا دارای برگ‌های سبز براق هستند، اما گیاه Raven ZZ، Z. Zamiifolia Dowon انواع جدیدتری هستند که در آمریکای شمالی با شاخ و برگ‌های بنفش تیره رشد کرده و تقریباً سیاه به نظر میرسند. همچنین یک نوع کوتوله وجود دارد، “Zamicro”، که کمی کوچکتر از نوع معمولیه.

در فضای تزئینی در کنار سایر گیاهان خانگی، زاموفیلیا با هر اندازه‌ای به خوبی با گیاه Sansevieria trifasciata (همچنین به عنوان زبان مادر شوهر شناخته می‌شود) جفت میشود.

اطلاعات بیشتر: تکثیر آگلونما از طریق برگ

برای خرید:به صفحه گیاهان آپارتمانی مراجعه کنید.

 افزایش رشد زاموفیلیا چگونه ممکن است؟

زاموفیلیا ​​در یک گلدان 10 اینچی به ارتفاع تقریباً 24 ″ -36 ″ اینچی میرسد. رشد در یک گلدان کوچک 4 اینچی برای زاموفیلیا 36 اینچی می‌تواند سالها طول بکشد. گاها گونه‌های قدیمی زاموفیلیا در گلدان‌های 17 اینچی به قد 4 فوت رسیده اند. البته که زاموفیلیا می‌تواند برای مدت طولانی بدون نیاز به کاشت مجدد در گلدان رشد کرده و زندگی کند اما در ادامه همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا و افزایش رشد آن ارائه شده:

 • گلدان زاموفیلیا را در بهار تعویض کنید.
 • از گلدان یک سایز بزرگتر از ظرف فعلی استفاده کنید و مطمئن شوید گلدان سوراخ‌های زهکشی دارد.
 • از ترکیب خاک مرغوب مانند مخلوط گلدان آفریقایی بنفشه استفاده کنید.
 • ته ظرف را با خاک پر کنید.
 • گیاه را از گلدان قدیمی خارج کنید.
 • ریزوم‌های بد یا نرم را از بین ببرید.
 • گیاه را در گلدان جدید در بالای خاک و در همان عمقی که قبلاً در حال رشد بود قراربده.
 • فضای آزاد گلدان را با خاک پر کنید. خاک را “فشرده” نکنید.
 • گیاه را کاملاً آبیاری کنید تا زمانی که آب از کف ظرف تخلیه بشه.
 • صبر کنید آب اضافی تخلیه بشه.
 • گیاه را به محل رشد خود دور از نور مستقیم منتقل کنید.

 ویژگی‌های گیاه زاموفیلیا

ویژگی‌های گیاه زاموفیلیاوهمه چیز درباره گیاه زاموفیلیا

نام‌های رایج: “گیاه زاموفیلیا” ؛ ”گوهر زنگبار”؛ “گیاه ابدیت”

در Zamioculcas فقط یک گونه وجود دارد و آن گیاه زاموفیلیا است. این گیاه بومی شرق تا آفریقای جنوبی میباشد.

همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا و مشخصات رشد آن:

شکل ظاهری: با ریزوم شاداب تا 2 فوت قد می‌کشد. برگ‌ها به‌صورت پرزی، صاف، براق و به رنگ سبز تیره، با 2 فوت طول هستند و 6-8 جفت برگچه تا طول 6 اینچ دارند.

گلدهی: گیاه زاموفیلیا به ندرت گل میدهد، اما در صورت گلدهی، از نوع spadix شبیه به سوسن صلح گل میکند.

مقاومت: از نظر دمایی تا 20-25 درجه فارنهایت

شرایط مراقبت: زاموفیلیا به مراقبت بسیار کمی ‌نیاز دارد. با کمبود آب در تاریک ترین مکان‌ها رشد میکند. اگر مبتدی هستید یا اگر زیاد سفر می‌کنید این گیاه همراه باوفای شماست

تکثیر: گیاه زاموفیلیا را می‌توان با بیرون کشیدن برگ‌های منفرد و صاف قرار دادن آنها در یک لایه کم عمق خاک شنی، تکثیر کرد. یک بار در هفته به مدت یک ماه آبیاری کنید تا ریشه‌های کمی ‌تشکیل شود، سپس در خاک گلدان بکارید. ریزومها پس از کاشت رشد بیشتری خواهند داشت.

سمیت: در صورت بلعیدن برای انسان و حیوانات خانگی سمیه.

 انواع روش‌های تکثیر گیاه زاموفیلیا

انواع روش‌های تکثیر گیاه زاموفیلیاوهمه چیز درباره گیاه زاموفیلیا

 روش‌های مختلفی برای تکثیر گیاه زاموفیلیا وجود دارد: قلمه زدن از برگ یا ساقه، قلمه از ریشه و انتظار برای قلمه از بذر. این مورد هم برای ارقام معمول گیاهان سبز زاموفیلیا و هم نوع black raven زاموفیلیا قابل استفاده است.

نگهداری از گیاه زاموفیلیا و تکثیر آن؛

1- تقسیم یک خوشه ضخیم گیاه زاموفیلیا

2- قلمه‌ زدن از هر دو ساقه و برگ، در خاک یا آب

3- باز تولید بذر – اما این بسیار نادره!

قبل از تکثیر باید همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا را دانست:

گیاهان سالم؛ مثل همیشه هنگام تکثیر، اطمینان حاصل کنید که یک گیاه سالم زاموفیلیا دارید. نباید هیچ اثری از بیماری و ضعف باشد، زیرا تکثیر باعث ضعف بیشتر گیاه میشود! اگر سعی در نجات یک گیاه در حال مرگ دارید، ادامه بدهید و سعی کنید آن را با روش‌های مختلف تکثیر کنید. شما شانس بیشتری برای زنده ماندن یکی یا دیگری خواهید داشت!

گیاهان نادر در نگهداری از گیاه زاموفیلیا ؛ اگر در زاموفیلیای خود، عادت رشد متفاوت مشاهده کرده‌اید، مطمئناً ارزش تکثیر آن را دارد.

با این حال، گیاهان نادر در مراکز باغ بزرگ اغلب در نتیجه چنین تلاشی حاصل میشوند. آنها اغلب توسط یک حق ثبت اختراع گیاهی محافظت می‌شوند، که تکثیر (به جز بذر) را ممنوع میکند.

 • بعد از تکثیر، حداقل 2 هفته از آبیاری خودداری کنید.
 • گیاه را با ظرافت از گلدان خود خارج کنید.
 • ریزومی را جدا کنید که هر دو ریشه و ساقه از آن در حال رشده و ریشه‌ها را بدون آسیب رساندن به آنها تفکیک کنید.
 • ممکنه نیاز به برش با تیغه تمیز باشد. در صورت زخمی شدن، گیاه را برای چند ساعت درمان کنید (بگذارید در هوای آزاد و در سایه خشک شود).
 • هر گیاه جدا شده را در گلدان تمیز با لایه ای از زهکشی در پایین و خاک سبک و خوب زهکشی کنید.

این سریع‌ترین روش تکثیره و این مزیت را دارد که بلافاصله گیاه چندین برگ جدید تولید میکند.آیا میدونستید که باهمین روش تکثیرگیاه کامپکت هم میتوانید تکثیر کنید؟برای اطلاع بیشتر مقاله همه چی درباره گیاه کامپکت را مطالعه نمایید.

 تکثیر زاموفیلیا از ساقه

تکثیر زاموفیلیا از ساقه

قلمه ساقه در نگهداری از گیاه زاموفیلیا نتایج سریعتری برای تکثیر به همراه دارد. در اینجا نحوه تکثیر برش گیاه زاموفیلیا ارائه شده:

 1. یک ساقه از پایه گیاه خود را ببرید، با یک چاقوی ضدعفونی صاف برش دهید.
 2. ساقه بریده شده را در آب قرار دهید و هر 3-4 هفته یکبار آب آن را عوض کنید. اگر فراموش کنید، مشکلی ندارد البته به شرطی که کپک نزند.
 3. قلمه را نزدیک پنجره ای نگه دارید که نور روشن و غیرمستقیم دریافت کند. نور خورشید بهترین راه برای کمک به رشد قلمه زاموفیلیاست.
 4. وقتی قلمه شما یک ریزوم داشت و ریشه حداقل یک اینچ رشد کرد، وقت آنه که دوباره بکارید!

قلمه‌های ساقه ای که در عکس می‌بینید سه ماهه هستند، برای کاشت در گلدان، به شکل زیر عمل کنید:

 1. زهکشی مهمه! از گلدان با سوراخ تخلیه و بشقاب استفاده کنید. همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا و اینکه چرا زهکشی برای گیاهان داخلی مهمه پیش از این بررسی شد.
 2. تقریباً دو اینچ خاک درون گلدان بریزید. این بافر دو اینچی باعث میشود که ریشه گیاه قبل از نیاز به کاشت دوباره، رشد کند. چگونگی انتخاب بهترین خاک گلدان برای گیاهان خانگی باعث رشد مطلوب گیاه و سلامت آن میشود.
 3. قلمه‌های ریشه دار را در گلدان قرار بدید و کمی خاک را فشار بدید. می‌توانید چندین ساقه را در یک گلدان قرار دهید تا بیشتر شبیه گیاهی باشد که از فروشگاه خریداری کرده‌اید.
 4. برای کمک به هر ساقه کمی بیشتر خاک بریزید.
 5. گلدان را با خاک پر کنید که اطراف ساقه را بپوشاند.
 6. آب دهید. جریان آب را دور محیط گلدان بچرخانید تا یکنواخت همه ریشه‌ها آبیاری شود.

 تکثیر و نگهداری از گیاه زاموفیلیا در آب

تکثیر زاموفیلیا در آب

برای تکثیر زاموفیلیا آن را به سه قسمت تقسیم کنید. به این منظور شاخه را برش بدید. بهتره ساقه کوتاه را انتخاب کنید. ساقه‌ها نرم و گوشتی باشند ممکنه پوسیده شوند. این قطعاً یک روند سریع نیست و اکثر ساقه‌ها حتی پس از 7 ماه ریشه نمیدهند و نوک قهوه‌ای یا کمی تغییر رنگ نشان نمیدهند. با این حال جای نگرانی نیست.

آب را مرتب عوض کنید و در دمای اتاق نگه دارید. شش تا نه ماه طول می‌کشد تا به اندازه کافی ریشه دهد. همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا و قلمه در آب در عکس مشخصه.

برای اطلاعات بیشتر:همه چیز درباره گل ارکیده | شرایط نگهداری از گیاه ارکیده

 احیا گیاه زاموفیلیا چطور انجام می‌شود؟

 نگهداری از گیاه زاموفیلیا (Zamioculcas zamiifolia) چند مشکل معمول مانند ریزش ساقه دارد که میتواند سلامت و زیبایی آنها را تحت تأثیر قرار دهد. در ادامه دلیل ریزش یا افتادگی ساقه‌های گیاه زاموفیلیا و چگونگی پیشگیری و رفع مشکل توضیح داده میشود:

حالا چرا ساقه‌های گیاه زاموفیلیا میریزند؟ همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا و ریزش آن به آبیاری بیش از حد بر میگردد که منجر به پوسیدگی ریشه می‌شود که معمولاً آویزان میشوند یا ریزش میکنند. البته ساقه‌های گیاه زاموفیلیا نیز میتوانند به دلیل مشکلات نور، کم آبیاری شدید، کمبود کود یا تقویت بیش از حد، استرس سرما یا استرس پیوند روبرو شوند.

نکته کلیدی در احیا و نگهداری از گیاه زاموفیلیا با ساقه‌هایی که آویزان هستند، شناسایی و درمان صحیحه. خبر خوب اینه که برای اکثر موارد راه حل‌هایی وجود دارد که می‌تواند گیاه شما را آزار دهد پس باید همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا را از قبل بدانید، مثلا آبیاری بیش از حد دلیل اصلی ریزش ساقه‌های گیاه زاموفیلیاست.

مشکلات روشنایی میتواند باعث از بین رفتن ساقه‌های گیاه زاموفیلیا شود،نور زیاد، نور کم، مشکلات کود می‌تواند باعث از بین رفتن ساقه‌های گیاه زاموفیلیا شود. همچنین دمای پایین محیط یا استرسی که در اثر پیوند و قلمه زدن به گیاه وارد می‌شود از دیگر عوامل هستند.

 آفت زاموفیلیا

 آفت زاموفیلیا

نگهداری از گیاه زاموفیلیا به همان اندازه که ممکنه در برابر بیماری‌ها مقاوم باشد، اما در برابر آفات ضعیفه. اگرچه بسیاری از انگل‌ها علاقه ای به گیاه سمی ‌ندارند، اما بعضی آفات از حمله به گیاه زاموفیلیا دریغ نمیکنند.

کنه عنکبوت، عمدتا در ماه های زمستان رخ میدهد که هوای گرم و فضای خشک اتاق را تضمین میکند. هنگامی‌که ساختارهایی مانند تار عنکبوت سفید در زیر برگ‌ها ایجاد میشود، نشان دهنده هجوم کنه عنکبوته. اکنون باید سریع واکنش نشان دهید و بلافاصله گیاه زاموفیلیا را از گیاهان دیگر دور کنید.

حشره کش‌های بی شماری به عنوان عامل کنترل در برابر کنه‌های عنکبوت – برای سمپاشی موجود هستند. با این حال، یک درمان خانگی قدیمی ‌وجود دارد، که به همان اندازه موثره اما کمتر مضره.

گیاه زاموفیلیا را شستشو دهید و آن را درون یک زباله یا کیسه پلاستیکی شفاف قرار بدید. گیاه را به مدت دو یا سه روز در یک مکان روشن قرار بدید، سپس آن را از بسته بندی پلاستیکی خارج کنید. کنه‌های عنکبوتی اکنون باید مرده باشند.

 زرد شدن زاموفیلیا

 گیاه زاموفیلیا در نور کم تا متوسط ​​رشد میکند. در صورت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی، برگ‌ها زرد شده و میسوزند. گیاه زاموفیلیا میتواند با شرایط بسیار کم نور سازگار شود، بنابراین نگران نباشید آن را در گوشه ای تاریک قرار دهید – این شاید همان چیزی باشد که به آن نیاز دارد. 

تأمین رطوبت مناسب خاک (یا کمبود رطوبت) در مراقبت از گیاه زاموفیلیا مهمه. علت شماره دو زردی برگ‌ها در میان گیاهان زاموفیلیا آبیاری زیاده. گیاهان زاموفیلیا حتی در صورت غفلت رشد میکنند – برای زنده ماندن به آب زیادی احتیاج ندارند.

فقط زمانی آبیاری کنید که 50% سطح خاک خشک باشد. تا زمانی که آب از سوراخ زهکشی پایین گلدان آزاد شود. حتماً آب اضافی که به نعلبکی میریزد را دور بریزید. گیاه زاموفیلیا شما “خیسی زیرین” را دوست ندارد، این می‌تواند منجر به پوسیدگی ریشه و در نهایت مرگ زاموفیلیا شما شود.

تناوب بین خاک خشک و مرطوب استخوان در اثر آبیاری نامناسب باعث ایجاد تنش میشود و باعث میشود زاموفیلیا برگ‌های زرد داشته باشد.

گیاهان ضعیف یا تحت فشار زاموفیلیا بیشتر در معرض حمله حشرات قرار میگیرند. این مشکل با زردی برگچه‌ها به سرعت خود را نشان میده. آفاتی مانند کنه‌های عنکبوتی در شرایط آپارتمانی رایج هستند. اگر در اوایل ظهور از بین نروند، تکثیر مییابند و در امتداد برگ‌ها و به داخل گوشه و حفرات حرکت میکنه. مراقب باشید زاموفیلیا شما از کمبود مواد مغذی یا رطوبت نامناسب خاک ناسالم دور باشد.

پیشنهاد میشود اگر به دنبال گل و گیاه های خاصی همچون زاموفیلیا هستید اما بیش از حد وقت رسیدگی به آنها را ندارید از خرید رز جاویدان قافل نشید.

 لکه‌های سیاه روی ساقه زاموفیلیا

 مهمه که گیاه عاری از آفات و بیماری‌ها باشد، تعداد برگ‌ها وضعیت آن را تعیین میکنه. این گیاه ممکنه بعضی اوقات دارای یک برگ زرد باشد. لکه‌های سیاه روی ساقه‌ها طبیعیه و مشکلی را نشان نمیدهد. در این صورت لازمه اندازه گلدان را با توجه به ضخامت گیاه و تعداد برگ و طول آنها بررسی کنید.

 نحوه تعویض گلدان زاموفیلیا چگونه است؟

 نیاز به تعویض گلدان زاموفیلیا نشانه‌های خاصی دارد، به عنوان مثال، توقف رشد، قهوه‌ای شدن زودهنگام برگ‌ها، خاکی که به طور مکرر خشک می‌شود و پژمردگی سریع – نشانه‌هایی از یک گیاه ریشه دار – نیز نشانه‌های بیماری‌های قارچیه. اما تعویض گلدان‌ها سالانه هنگامی‌که گیاهان به طور فعال در حال رشد هستند، بدون نگرانی در مورد اینکه ریشه‌ها آسیب ببینند.

زاموفیلیا با نور کم سازگاره و نسبت به شرایط خشکسالی تحمل دارد که برای رشد در محیط داخلی ایده آل میشود. زاموفیلیا‌ها همچنین در طیف گسترده ای از انواع خاک عملکرد خوبی دارند، بنابراین می‌توانید آنها را دوباره در گلدان با خاک جدید بکارید.

 گل شبیه زاموفیلیا

 گیاه زیبای زاموفیلیا به نظر شبیه cycad – furfuracea Zamia است، پایه ساقه گیاه متورم نسبت به ساقه میزبان سبز تیره و به طور طبیعی براقه. البته برگ‌ها به طور طبیعی براق هستند نه با شستشو و تمیز کردن.

 سؤالات متداول

-گیاه زاموفیلیاچقدر رشد میکند؟

پاسخ:آنها بسیار آهسته رشد میکنند، اگرچه شاخه‌های جدیدی تولید میکنند، اما ارتفاع به سختی تغییر میکند. البته فقط یکبار در ماه آب میخواهد. همچنین، از آنجا که آنها یک گیاه برگ تیره هستند، از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

– آیا میتوانم زاموفیلیا را از بالا آب دهی کنم؟ یا از ته گلدان؟ کود مورد نیازه؟

پاسخ:گیاه را از بالا آبیاری کنید و کود گاوی یا ورمی‌کمپوست به آن اضافه کنید.

چرا گیاه زاموفیلیا رشد نمی‌کند

چرا گیاه زاموفیلیا رشد نمی‌کند

این گیاه برای برگ‌های پهن، گوشتی و براق که از ساقه‌های ضخیم رشد میکنند شناخته شده. ساقه‌ها معمولاً به سمت بالا رشد میکنند، اما ممکنه بعضی از آنها ساقه بزنند. Zamioculas zamiifolia معمولاً با یک گیاه تقلبی اشتباه گرفته میشود زیرا برگ‌های براق به آن شکل پلاستیکی میده.

عیب اصلی این گیاه اینه که رشد کند دارد و بعضی اوقات نیز به هیچ وجه رشد نمیکند. اگرچه این مسئله بیشتر باغبانان را آزار نمیدهد، اما برخی دوست دارند تغییراتی در گیاهان خود مشاهده کنند.

در سمت روشن، تکثیر آن بسیار ساده، بنابراین شما قادر خواهید بود گیاهان خود را به راحتی پرورش دهید و آنها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بذارید. و از آنجا که نگهداری این گیاه بسیار آسانه، یک هدیه عالیه حتی برای افرادی که معمولاً علاقه مند به گیاه نیستند.

چرا گیاه زاموفیلیا زرد می‌شود

پیش از گفته شد برای نگهداری از گیاه زاموفیلیا و آبیاری زیاد باعث زردی برگ ها میشه لازمه برگ‌های زردرنگ از گلدان خارج کنید تا نجات یابد. مقدار زیاد آب باعث میشود ریزوم‌های ذخیره کننده آب و مواد غذایی از رشد قارچ پوسیده شوند. این گیاه حتی به اصطلاح “ابدی” در اثر آب زیاد خواهد مرد.

اگر ساقه زرده، آن را از محل اتصال، جدا کنید. از نظر علائم پوسیدگی از نزدیک بررسی کنید. اگر بیمار به نظر میرسد آن را هرس کنید.

اگر در منزل گیاه کروتون نیز دارید و به دنبال آن هستید که علت زرد شدن این گیاه را بدونید حتما مقاله نگهداری از گیاه کروتون مطالعه کنید.

خلاصه نکات مقاله

همه چیز درباره گیاه زاموفیلیا و مشخصات آن به طور مختصر اشاره میشود:

خانواده گیاهی خانواده arum (Araceae)
جنس Zamioculcas
گونه‌ها Zamioculcas zamiifolia
نام متداولگیاه زاموفیلیا، گیاه زوزو، نخل زمرد
نام‌های دیگر گیاه زاموفیلیا، سنگ زنگبار، نخل آروید، گیاه ابدیت
اصل و نسبآفریقای شرقی
مبدأ کنیا
قد 30 سانتی متر تا 90 سانتی متر
سمیتتمام قسمت‌های گیاه سمی است
گل آذین‌های روشن و پیازی
کودکود مایع عمومی
سبکنور غیر مستقیم خورشید روشن، نور کم را تحمل می‌کند
نیاز به آبمیانگین
درجه حرارتدمای متوسط ​​اتاق
خاکمخلوط گلدان با تخلیه سریع
رطوبتمیانگین
تکثیرقلمه برگ
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید