آشنایی با گل و گیاه

10 گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن را بشناسید! + عکس

10 گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن را بشناسید! + عکس
4.5/5 - (2 امتیاز)

یکی از مشکلات آپارتمان های امروزی، فاصله خیلی کم با خونه های کناری و نداشتن حریم خصوصی در بالکن یا پنجره ها برای ساکنین خونه هست. گیاهان علاوه بر ایجاد فضای خصوصی، زیبایی طبیعت رو به ما هدیه میدن و بنابراین وجودشون در پشت پنجره ها و یا در بالکن ها ضروریه. گیاهان بلند قامت و یا گیاهان آویز برای این کار بهترین انتخاب هستن چون که فضا رو با برگ ها و شاخه های بلند و روندشون مثل یک پرده میپوشونن. در این مقاله با رزفارست همراه باشید تا با گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن آشنا بشید.

10 گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن را بشناسید! + عکس

گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن

حتی در صورتی که محیط بالکن شما کوچیک باشه باز هم میتونید از داشتن گیاهان آویز لذت ببرید چون که این گیاهان فضای کمی رو میگیرن و شما میتونید اونا رو از سبد های آویزان از سقف آویز کنید. شاخه های زیبای این گیاهان از این گلدون ها آویز میشن و علاوه بر حفظ حریم، زیبایی خاصی به فضا میدن. در ادامه مقاله با این گیاهان آشنا میشید.

گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن

کاکتوس غوره ای (String of Pearls)

  • نام گیاه شناسی: Senecio rowleyanus

شاخه های آویز، بلند و رونده غوره ای با برگ های گوشتی و نخود مانند، ظاهری متفاوت و خیلی خاص به این کاکتوس میده. با قرار دادن این گیاه در یک گلدون سقفی، شما شاهد آبشاری از دانه های گوشتی سبز رنگ و زیبا هستید که به راحتی تکثیر میشن. غوره ای دارای گل های سفید کوچیک با رایحه دارچینه.

کاکتوس غوره ای (String of Pearls)

کاکتوس رشته موزی (String of Banana)

  • نام گیاه شناسی: Curio radicans

این کاکتوس هم از خانواده کاکتوس های رشته ایه که به دلیل برگ های موزی شکل به رشته موزی معروفه. این کاکتوس هم در سبد های آویز خیلی زیبا جلوه میکنه و شاخه های روندش به همراه برگ های موزی و کوچیک سبز به سرعت رشد میکنن و آویز میشن.

کاکتوس رشته موزی (String of Banana)

سرخس بوستون (Boston Fern)

  • نام گیاه شناسی: Nephrolepis exaltata

سرخس از جمله گیاهان آپارتمانیه که در بالکن های دارای سقف میشه ازش استفاده کرد. این گیاه در نور متوسط و رطوبت بالا به خوبی عمل میکنه و برگ های افشان خودش رو از هر طرف روی گلدون میندازه.

با هم بخوانیم: نگهداری از گیاه سرخس در خانه به سادگی

سرخس بوستون (Boston Fern)

دم الاغی (Burro’s Tail)

  • نام گیاه شناسی: Sedum morganianum

ساقه های این گیاه با برگ های انبوه گوشتی مثل دم الاغ کاملا پوشیده شدن و از هر طرف گلدون آویز میشن. این گیاه زیبا نیازمند نور کامل خورشیده و شما میتونید اون رو روی استند قرارش بدید و یا از گلدون های آویز سقفی استفاده کنید و در بالکن یا حیاط ازش نگهداری کنید.

پتوس (Pothos)

  • نام گیاه شناسی: Epipremnum aureum

این گیاه همیشه سبز دارای برگ هایی به شکل قلب با رنگ بندی منحصر به فرد سبز، ابلق، سفید، نئونی، ارتشی و … هست. نگهداری از گیاه پتوس سخت نیست و شما میتونید به راحتی ازش نگهداری کنید. پتوس ساقه های بلند و رونده ای داره که میشه اونا رو در جهت دلخواه روی چوب، میله یا حتی دیوارهای بالکن حرکتشون داد و یه پوشش گیاهی سبز با برگ ها ایجاد کرد.

اشک بچه (Baby’s Tears)

  • نام گیاه شناسی: Soleirolia soleirolii

این گیاه زیبا با شاخه های متراکم از برگ های مینیاتوری تشکیل شده و در دیش گاردن های کوچیک و یا تراریوم های کوچیک داخل بطری ها به وفور استفاده میشه. شما گیاه اشک بچه رو میتونید در بالکن نگهداریش کنید و در تابستون شاهد رشد شکوفه های سفید زیبا روی شاخ و برگش باشید.

اشک بچه (Baby’s Tears)

هدرا (English Ivy)

  • نام گیاه شناسی: Hedera helix

هدرا دارای برگ های براق، سبز و طرح دار با رنگ بندی سبز یا ابلقه. این یک گیاه چند ساله هست که رشد سریع و زیادی داره و همیشه سبزه. هدرا مثل یک درخت انگور عمل میکنه و دور هر چیزی که در نزدیکیش باشه میپیچه و ازش بالا میره. از این رو برای پوشش بالکن میتونید از یک توری استفاده کنید و شاخه های رونده هدرا رو بهش بپیچید.

هدرا (English Ivy)

گیاهان هوازی (Air Plants)

  • نام گیاه شناسی: تیلاندسیا

گیاهان هوازی از جمله گیاهان مقاوم با نگهداری آسون هستن که برای باغبان های فراموشکار بهترین گزینه هستن. این گیاهان به خاک نیازی ندارن و تنها از نور خورشید و آبیاری کم زندگیشون رو میگذرونن. توجه داشته باشید که گیاهان هوازی به آبیاری زیادی نیاز ندارن چون که مواد مغذی و رطوبتشون رو از جو اطراف جذب میکنن.

گیاهان هوازی (Air Plants)

پپرومیا (Peperomia)

  • نام گیاه شناسی: Peperomia

برگ های گیاه پپرومیا براق، بیضی، ضخیم و گوشتیه. این گیاه زیبا در اندازه های مختلف و رنگ های متنوع از سبز تا صورتی وجود داره. نگهداری گل قاشقی خیلی راحته!

پپرومیا (Peperomia)

سرخس لانه پرنده (Bird’s Nest Fern)

  • نام گیاه شناسی: Asplenium nidus

سرخس های لانه پرنده دارای برگ های پهن با لبه های پیچ خورده و همیشه سبز هستن. برگ های این گیاه زمانی که در نور شدید و غیر مستقیم خورشید قرار میگیرن، مارپیچ تر میشن و در نور کم هم صاف میشن.

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

سرخس لانه پرنده (Bird’s Nest Fern)

راز افزایش سرعت رشد پتوس

انواع کاکتوس رو بشناس، بهترینشو بخر!

چرا گل پتوس رشد نمیکند | دلایل رشد نکردن پتوس + روش درمان

سوالات متداول درباره گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن

گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن چه گیاهانی هستن؟

از جمله این گیاهان میشه به گیاه پپرومیا، هدرا، پتوس و …. اشاره کرد. ما در این مقاله همه این گیاهان رو بهتون معرفی میکنیم …

گیاهان هوازی چه گیاهانی هستن؟

گیاهان هوازی از جمله گیاهان مقاوم با نگهداری آسون هستن که برای باغبان های فراموشکار بهترین گزینه هستن …

کاکتوس رشته موزی چه نوع کاکتوسیه؟

این کاکتوس هم از خانواده کاکتوس های رشته ایه که به دلیل برگ های موزی شکل به رشته موزی معروفه. این کاکتوس هم در سبد های آویز خیلی زیبا جلوه میکنه و شاخه های روندش به همراه برگ های موزی و کوچیک سبز به سرعت رشد میکنن و آویز میشن …

ویژگی های گیاه هدرا چیه؟

هدرا دارای برگ های براق، سبز و طرح دار با رنگ بندی سبز یا ابلقه. این یک گیاه چند ساله هست که رشد سریع و زیادی داره و همیشه سبزه. هدرا مثل یک درخت انگور عمل میکنه و دور هر چیزی که در نزدیکیش باشه میپیچه و ازش بالا میره. از این رو برای پوشش بالکن میتونید از یک توری استفاده کنید و شاخه های رونده هدرا رو بهش بپیچید …

خلاصه نکات مقاله گیاه آویز مناسب برای نگهداری در بالکن

یکی از مشکلات آپارتمان های امروزی، فاصله خیلی کم با خونه های کناری و نداشتن حریم خصوصی در بالکن یا پنجره ها برای ساکنین خونه هست. گیاهان علاوه بر ایجاد فضای خصوصی، زیبایی طبیعت رو به ما هدیه میدن و بنابراین وجودشون در پشت پنجره ها و یا در بالکن ها ضروریه. گیاهان بلند قامت و یا گیاهان آویز برای این کار بهترین انتخاب هستن چون که فضا رو با برگ ها و شاخه های بلند و روندشون مثل یک پرده میپوشونن.

حتی در صورتی که محیط بالکن شما کوچیک باشه باز هم میتونید از داشتن گیاهان آویز لذت ببرید چون که این گیاهان فضای کمی رو میگیرن و شما میتونید اونا رو از سبد های آویزان از سقف آویز کنید. شاخه های زیبای این گیاهان از این گلدون ها آویز میشن و علاوه بر حفظ حریم، زیبایی خاصی به فضا میدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *