آشنایی با گل و گیاه

گیاهان آپارتمانی صورتی برای افرادی که به رنگ صورتی علاقه دارند!

گیاهان آپارتمانی صورتی
امتیاز یادتون نره!

گیاهان آپارتمانی صورتی در کنار دکور طبیعی و زیبایی که به خونه میدن گیاهان تصویه کننده هوای داخل خونه هم هستن و به خاطر رنگ زیبایی که دارن شادابی رو به خونه هامون هدیه میدن. گیاهان آپارتمانی صورتی زرق و برق و درخشانی خاص و چشم نوازی دارن که همه وسوسه میشن تا یه گلدون یا حتی بیشتر از این گل داشته باشن و گوشه خونشون قرارشون بدن.

رنگ صورتی رنگ آرامش، هارمونی و همچنین محبت و عشق رو به همراه داره. شما میتونید با پرورش گیاهان آپارتمانی صورتی که نوارها و لکه های صورتی دارن گیاهان آپارتمانی صورتی رنگ رو به گلخونه ی خونتون اضافه کنید تا در دکوراسیون خونتون گیاهان جذابی رو داشته باشید. یک گلخونه ی متفاوت و جذاب.

گیاهان آپارتمانی صورتی

گیاهان آپارتمانی صورتی

این روزها اکثر ما به گیاهان خیلی علاقمندیم و ازشون نگهداری میکنیم. همچنین میدونیم که گونه های خیلی زیادی هر روزه کشف میشن و برخی از اونا برگ های رنگی، خیره کننده و خیلی عجیبی دارن. گیاهان آپارتمانی صورتی هم جزو همین گیاهان هستن که زیبایی چشمگیری دارن و قطعا با نگهداری ازشون عاشقشون میشید. اگه دوست دارید که با لیستی از این گیاهان آشنا بشید کافیه تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فیلودندرون پرنسس صورتی

برگ های این گیاه به گونه ای به نظر میرسن که انگار توسط یک نقاش رنگ آمیزی شدن. فیلودندرون نور روشن و غیرمستقیم خورشید رو میپسنده و نیاز به خاکی با زهکش مناسب داره که باید همیشه مرطوب باشه و نه خیس.

فیلودندرون پرنسس صورتی

کالاتیا اورناتا

به یقین این گیاه از زیباترین گیاهان آپارتمانیه که میتونید ازش نگهداری کنید. روی برگ های این گیاه که رنگ سبز تیره دارن خطوط منظم زیبایی با رنگ صورتی کم رنگ وجود داره و پشت برگ هاش هم به رنگ بنفش تیره هست. به طور کلی این گیاه خیلی زیبا و دلرباست. نکته جالب در مورد برگ های این گیاه اینه که، زمانی که هوا رو به تاریکی میره برگ های این گیاه به سمت بالا جمع میشن.

سینگونیوم صورتی

سینگونیوم از جمله گل های آپارتمانی صورتیه و فرم برگ هاش خیلی عجیب و زیباست. این گیاه خیلی مقاومه و سازگاری مناسبی با محیط داره. همچنین رنگ صورتی اون ملیح و خیلی پرطرفداره. این گیاه به سایه مقاومه. برای آبیاری این گیاه باید صبر کنید تا سطح خاکش خشک بشه و بعد اقدام به آبیاریش کنید.

سینگونیوم صورتی

برگ بیدی صورتی

شما معمولا گیاه برگ بیدی رو با برگ های بنفش مشاهده میکنید و این رنگ از این گیاه کمیاب تره اما رنگش خیلی زیبا و چشم نوازه. اگه قلقش دستتون بیاد نگهداری خیلی ساده ای داره. نور خیلی شدید منجر به آسیب به برگ های این گیاه میشه و نور کم منجر به کم رنگ شدن برگ هاش میشه و به طور کلی به نور غیرمستقیم و زیادی احتیاج داره.

فیتونیا

این گیاه بیشتر به خاطر برگ هاش شناخته میشه چون که رگبرگ های خیلی جالبی از رنگ صورتی دارن که این رگبرگ ها کاملا قابل مشاهده هستن. هر چند که رنگ سفیدشون خیلی رایج تره اما گونه صورتیش هم موجوده و خیلی زیباست. این گیاهان رطوبت رو دوست دارن و نباید تحت خشکی قرار بگیرن به همین علت تراریوم ها براشون انتخاب خیلی مناسبیه. همچنین این گیاهان نباید نور کامل خورشید رو دریافت کنندچون باعث میشه برگ هاشون به رنگ قهوه ای تغییر رنگ پیدا کنن. نگهداری فیتونیا خیلی سخت نیست.

فیتونیا

کالاتیا سه رنگ

این گیاه برگ های خیلی زیبا و عجیبی داره به این صورت که روی برگ به رنگ صورتی کمرنگ و سبزه و پشتش سرخابیه که ترکیب خیلی جالب و چشم نوازی رو ایجاد میکنه. این گیاه خاک مرطوب و نه خیس رو دوست داره. انواع کالاتیا به نور غیر مستقیم نیاز دارن و نور مستقیم خورشید به برگ هاشون آسیب میزنه.

گل سنگ

گل سنگ از گل های آپارتمانی صورتی رنگه و با برگ های کوچیک و زیباش نگهداری و پرورش خیلی ساده ای داره. گل سنگ معمولا به خاطر شاخ و برگ های برجسته و غیر عادیش شناخته میشه. الگوهای رنگی روی برگ های این گیاه خیلی پرطرفدار و چشمگیره و میشه با اون یک باغچه مینیاتوری درست کرد. خاک این گیاه رو به صورت معتدلانه مرطوب نگه دارید.

گل سنگ

زیپلین

نام دیگر این گیاه موسی در گهواره هست. روی برگ های زیپلین صورتی و سبز و قسمت زیرین برگ هاش به رنگ بنفش هستن که این ترکیب رنگ ها بهش زیبایی خاصی میبخش. این گیاه رو هم میشه در داخل آپارتمان و هم در فضای باز نگهداریش کرد. زیپلین به نور متوسط تا زیاد و یک یا دو بار آبیاری در هفته بسته به شرایطش نیاز داره.

کردلین

حاشیه برگ های کردلین به رنگ صورتیه که با رنگ سبز تیره برگ هاش ترکیب خیلی زیبا و چشم نوازی رو ایجاد میکنن. این گیاه با برگ های آتشین به نور متوسط تا زیاد نیازمنده و آبیاریش باید در صورت خشک شدن سطح خاک انجام بشه.

فیکوس ابلق صورتی

این زیبای کم دردسر با برگ های ابلق زیبایش خیلی دوست داشتنیه و میتونه تا ارتفاع زیادی رشد کنه. به این منظور اون رو در گلدون کوچیکی قرارش بدید تا رشدش بیشتر بشه.

با هم بخوانیم: نکات ضروری در نگهداری و بیماری های فیکوس الاستیکا

فیکوس ابلق صورتی

حسن یوسف

حسن یوسف یک گیاه آپارتمانی صورتی و پرطرفداری در بین خانواده های ایرانیه. برگ های این گیاه میتونن رنگ های مختلفی از صورتی و قرمز گرفته تا آبی و بنفش داشته باشن. حسن یوسف به علت رنگی بودن برگ هاش به نور زیادی احتیاج داره و باید در صورت خشک شدن سطح خاکش آبیاری بشه.

آگلونما صورتی

این رنگ از آگلونما خیلی زیبا و خاصه و طرفداران خاص خودش رو داره. شرایط نگهداری آگلونما صورتی با دیگر انواع آگلونما تفاوت زیادی نداره و تنها شاید به خاطر رنگی بودن برگ هاش به اندکی نور بیشتر نیاز داشته باشه. همچنین جالبه بدونید که آگلونما یکی از بهترین تصفیه کنندگان هواست و به سلامتی شما کمک زیادی میکنه.

کاکتوس کریسمس

کاکتوس کریسمس شکوفه های صورتی داره اما حواستون باشه که اسمش شما رو فریب نده تا فکر کنید که به آب احتیاج نداره. کاکتوس کریسمس یه گیاه گرمسیریه که حداقل یک بار در هفته باید بهش آب داده بشه.

کاکتوس کریسمس

ارکیده

ظاهر ظریف و شکوفه‌های زیبای ارکیده‌ ها اونا رو طی سال ها به یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب تبدیل کرده، ارکیده در رنگ های مختلف از جمله صورتی وجود داره. محبوب ترین ارکیده های صورتی ارکیده های فالنوپسیس، دندروبیوم، سیمبیدیوم و واندا هستن. مراقبت و نگهداری از ارکیده ها خیلی حساس و مهمه. یادتون باشه که ارکیده ها به آب خیلی کمی نیاز دارن. آبیاری های بیش از حد و یا کم باعث میشه ارکیده به زودی خشک بشه.

دراسنا پرچمی

دراسنا پرچمی هم از جمله گل های آپارتمانی صورتی هست. برگ های این گیاه تلفیقی از رنگ های مختلفه و برگ هایی کشیده و نازک با حاشیه ای به رنگ صورتی دارن که خیلی زیبا و خیره کننده هستن. گونه های پایه دار این گیاه هم خیلی زیبا و دکوراتیو هستن و در طراحی دکوراسیون ازشون استفاده میشه.

بنت قنسول

از دیگر گیاهان آپارتمانی صورتی میشه به بنت قنسول اشاره کرد. بنت قنسول یک گیاه فوق العاده کلاسیک و شیکه. بنت قنسول رو به عنوان اصلی ترین گیاه تابستونی (بخاطر رنگ آتشینی که داره) میشناسن اما این گیاه میتونه تو رنگ های زیادی مثل صورتی هم ظاهر بشه. این گل پر از شاخ و برگ های صورتی و شکل گرد و غبار هستش. این گل تفاوت زیادی تو فصل بهار یا زمستون نداره و همیشه شادابی خودش رو حفظ میکنه.

بنت قنسول

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

نگهداری و بیماری های گل سنگ

نگهداری و بیماری های سینگونیوم

آموزش پر پشت شدن گل فردوس در خانه

سوالات متداول درباره گیاهان آپارتمانی صورتی

انواع گیاهان آپارتمانی صورتی کدامند؟

برای مطالعه و آشنایی بیشتر با انواع گیاهان آپارتمانی صورتی وارد مقاله بشید …

آیا گیاه بنت قنسول صورتی رنگه؟

بله. بنت قنسول یک گیاه فوق العاده کلاسیک و شیکه. بنت قنسول رو به عنوان اصلی ترین گیاه تابستونی (بخاطر رنگ آتشینی که داره) میشناسن اما این گیاه میتونه تو رنگ های زیادی مثل صورتی هم ظاهر بشه …

کاکتوس کریسمس چه ویژگی هایی داره؟

کاکتوس کریسمس شکوفه های صورتی داره اما حواستون باشه که اسمش شما رو فریب نده تا فکر کنید که به آب احتیاج نداره. کاکتوس کریسمس یه گیاه گرمسیریه که حداقل یک بار در هفته باید بهش آب داده بشه …

گیاهان آپارتمانی صورتی چه خواصی دارن؟

گیاهان آپارتمانی صورتی در کنار دکور طبیعی و زیبایی که به خونه میدن گیاهان تصویه کننده هوای داخل خونه هستن و به خاطزر رنگ زیبایی که دارن شادابی رو به خونه هامون هدیه میدن …

خلاصه نکات مقاله گیاهان آپارتمانی صورتی

گیاهان آپارتمانی صورتی در کنار دکور طبیعی و زیبایی که به خونه میدن گیاهان تصویه کننده هوای داخل خونه هستن و به خاطر رنگ زیبایی که دارن شادابی رو به خونه هامون هدیه میدن. شما میتونید با پرورش گیاهان آپارتمانی صورتی که نوارها و لکه های صورتی دارن گیاهان آپارتمانی صورتی رنگ رو به گلخونه ی خونتون اضافه کنید تا در دکوراسیون خونتون گیاهان جذابی رو داشته باشید.

اگه دوست دارید که با لیستی از این گیاهان آشنا بشید کافیه تا این مقاله رو به طور کامل مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *