آشنایی با گل و گیاه

زیباترین گیاهان برگ قرمز را بشناسید!

گیاهان برگ قرمز
3.3/5 - (3 امتیاز)

هر بار که در رابطه با زیبایی گیاهان آپارتمانی صحبت کردیم، از رنگ سبز و آرامشی که دارن گفتیم، اما این بار قضیه کمی فرق داره و قصد داریم تا به معرفی گیاهان برگ قرمز بپردازیم. گیاهان برگ قرمز گیاهان هیجان انگیزی هستن که انرژی و نشاط رو به خونه شما میارن. آیا شما گیاهانی با برگ‌های قرمز رنگ می‌شناسید؟ اگه دوست دارید که چند گیاه برگ قرمز در خونتون داشته باشید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

گیاهان برگ قرمز

گیاهان برگ قرمز

وجود رنگ قرمز در دکوراسیون خونه نمادی از انرژی و نشاطه. اگه شما از گیاهان آپارتمانی مختلف در خونتون استفاده میکنید، وجود چند گیاه با برگ‌های قرمز رنگ به سبزینگی خونه شما تنوع میده. و همچنین وجود یک گیاه برگ قرمز در قسمتی از خونه مثل یک نقطه کانونی توجه نگاه افراد رو به سمت خودش جلب میکنه.

در نتیجه با دقت کافی شما میتونید جای مناسبی رو برای گلدون خودتون پیدا کنید. برخی از گیاهان برگ قرمز در همه حالات برگ رنگی دارن و برخی از اونا با قرار گرفتن در شرایط نوری مختلف و با توجه به فصل سال رنگ برگ‌ هاشون تغییر پیدا میکنه. در ادامه مقاله با گیاهان برگ قرمز بیشتر آشنا خواهید شد.

کراسولا آتشین

کراسولا جزو گیاهان برگ گوشتیه. کراسولا در تابستون که شدت نور زیاده تغییر رنگ میده و به رنگ قرمز در میاد به همین دلیل به کراسولای آتشین هم معروفه.

بگونیا قرمز

بگونیا یکی از گیاهان آپارتمانی زیباییه که تنوع رنگی زیادی در برگ‌هاش دیده میشه. انواعی از بگونیاها برگ قرمز هستن. بگونیا در مناطقی با میزان رطوبت هوای کافی رشد بهتری دارن. بگونیا جزو گیاهان جذابیه که فرم‌ های برگش، اون رو نسبت به گیاهان آپارتمانی دیگه متمایز میکنه. بگونیا نور غیر مستقیم رو میپسنده.

با هم بخوانیم: نگهداری و روش تکثیر انواع بگونیا + عکس

بگونیا قرمز

آگلونما قرمز

آگلونما از گیاهان آپارتمانی مقاومیه که به دو شکل سبز و قرمز وجود داره. آگلونمای سبز نسبت به آگلونمای قرمز شهرت بیشتری داره. آگلونمای قرمز از گیاهان برگ قرمزیه که نیاز به توجه بیشتری نسبت به گونه سبزش داره. ولی این گیاه قرمز رنگ جذابیت زیادی به دکوراسیون خونتون میده.

بنت قنسول

بنت قنسول گیاهی برگ زینتیه که براکته‌های قرمز رنگ زیبایی در پاییز و زمستان در اون ظاهر میشه. اغلب افراد تصور میکنن براکته‌های قرمز رنگ بنت قنسول برگ‌های اون هستن، البته خیلی هم اشتباه نیست چون که براکته هم به نوعی برگ محسوب میشه. در نتیجه بنت قنسول رو نوعی گیاه برگ قرمز هم میشناسیم که هم برگ‌های سبز داره و هم برگ قرمز. راستی نگهداری گل بنت قنسول خیلی سادست!

بنت قنسول

دراسنا برگ قرمز

انواع دراسنا گیاهان آپارتمانی هستن که در سایه رشد خوبی دارن. این گیاه برگ قرمز و سرسخت، میتونه گزینه‌ی خوبی برای دکوراسیون مدرن شما باشه. برای نگهداری از دراسنا تنها کافیه چند نکته اصلی رو فراموش نکنید. اجازه بدید فاصله بین دو آبیاری خاک گلدون خشک بشه ولی اون رو خشک نگه ندارید. دراسنا رو در مکانی با دمای پایین نگهداریش نکنید. خاک کمی اسیدی برای این گیاه آپارتمانی مناسبه. این گیاه نسبت به سایه مقاومه ولی اون رو دائما در سایه نگهداریش نکنید.

فیتونیا قرمز

خطوط روی برگ‌ های فیتونیا اون رو به یکی از گیاهان آپارتمانی جذاب تبدیل میکنه. فیتونیا هم جزو گیاهانیه که گونه‌های مختلفی با رنگ‌های متفاوت صورتی، ارغوانی، قرمز و بنفش داره.

فیتونیا قرمز

کالادیوم

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی کالادیومه. این گیاه آپارتمانی زیبا به دلیل رنگ خاص برگ‌هاش در همه دنیا طرفداران زیادی داره. به دلیل بزرگی برگ‌های کالادیوم بهش گوش فیل هم میگن. کالادیوم برای حفظ رنگ برگ‌هاش به نور غیر مستقیم خورشید نیاز داره.

اگه نور مناسب این گیاه تامین نشه سبزی برگ‌ ها بیشتر و قرمزیشون کمتر میشه. برای داشتن یک کالادیوم زیبا، گلدونش رو در اتاق پر نور قرار بدید. به این نکته دقت کنید که نور شدید و مستقیم خورشید برگ‌ های این گیاه رو میسوزونه. کالادیوم هم به زهکشی خاک حساسه. آب بیش از حد باعث پوسیدگی و از بین رفتن گیاه میشه. مخلوطی از پیت ماس و خاک برگ با نسبت مساوی یک خاک ایده آل برای کالادیومه.

کالادیوم

آنتوریوم

گیاه آنتوریم به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوب و زیبا شناخته میشه. در صورتی که چند عنصر کلیدی رو در نظر بگیرید، نگهداری از آنتوریم خیلی ساده و بدون دردسره. نور غیر مستقیم برای رشد این گیاه مناسبه، اما در نظر داشته باشید که اگه آنتوریوم در نور کم رشد کنه، گل‌ های کمتری میده.

آنتوریم نمیتونه نور مستقیم رو تحمل کنه و برگ‌هاش به سرعت میسوزن. این گیاه آپارتمانی با برگ های سبز و قرمز به خاکی نیاز داره که زهکشی نشده باشه، اما بتونه آب رو در خودش نگه داره. مخلوط خاک گلدون برای رشد آنتوریوم ایده آله. آنتوریوم خود رو فقط زمانی آبیاریش کنید که خاکش خشک شده باشه. این گیاه مستعد پوسیدگی ریشه هست، بنابراین آب زیاد میتونه باعث از بین رفتن ریشه‌هاش بشه.

کروتون

این گیاه آپارتمانی جذاب و رنگی، نشاط خاصی به خونتون میده. گیاه آپارتمانی با رنگ برگ‌ های گوناگون که همین ویژگی نیاز به نور اون رو زیاد کرده. نمیشه گفت این گیاه همه‌ی برگ‌هاش قرمزه ولی در بین برگ‌هایش رنگ قرمز هم وجود داره. این گیاه یک ترکیب رنگی جذاب برای دکوراسیون پاییزی خونتون محسوب میشه. نگهداری از گیاه کروتون خیلی سخت نیست اما شما باید توجه زیادی به این گیاه داشته باشید.

کروتون

حسن یوسف

حسن یوسف یکی از گیاهانی که نگهداری خیلی ساده ای داره و همچنین رشد سریعی هم داره. اگه دوست دارید که حسن یوسف شما برگ‌های قرمز زیبایی داشته باشه باید نور کافی رو براش تامین کنید. با توجه به نوع حسن یوسف رنگ برگ‌ ها ممکنه قرمز یا بنفش باشن.

گل سنگ قرمز

گل سنگ یک گیاه آپارتمانی کوچیک با برگ‌ های رنگیه. این گیاه زیبا شرایط نگهداری آسونی داره و در برابر خشکی مقاومه. عمر گل سنگ کوتاهه و اگه بعد از گلدهی برگ‌ هاش بریزه، عمرش به پایان رسیده میرسه. گل سنگ گیاهی نور دوسته. برای نگهداری از این گیاه مکانی پر نور رو انتخاب کنید؛ اما مراقب تابش مستقیم خورشید به برگ‌ هاش باشید.

نور مستقیم برگ‌ های گل سنگ رو میسوزونه. نیاز آبی گل سنگ در دوره‌های مختلف رشد متفاوته. این گیاه بهار و تابستون رشد فعالی داره، به همین دلیل باید بیشتر آبیاری بشه. در دوره رشد این گیاه برگ سبز و قرمز بعد از خشک شدن خاک سطحی گلدون رو آبیاری کنید. در دوره استراحت گیاه یعنی پاییز و زمستان، آبیاریش رو کمتر کنید و تنها ماهی یک بار گلدون گل سنگ رو آبیاریش کنید.

گل سنگ قرمز

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

نگهداری و بیماری های گل سنگ

آسان ترین روش های تکثیر کروتون در منزل!

همه چیز درباره نگهداری گل آنتوریوم را در اینجا بخوانید!

سوالات متداول درباره گیاهان برگ قرمز

انواع گیاهان برگ قرمز کدامند؟

برای مطالعه و آشنایی بیشتر با انواع گیاهان برگ قرمز وارد مقاله بشید …

رنگ قرمز نماد چیه؟

وجود رنگ قرمز در دکوراسیون خونه نمادی از انرژی و نشاطه …

شرایط نگهداری آنتوریوم چیه؟

نور غیر مستقیم برای رشد این گیاه مناسبه، اما در نظر داشته باشید که اگه آنتوریوم در نور کم رشد کنه، گل‌ های کمتری میده. آنتوریم نمیتونه نور مستقیم رو تحمل کنه و برگ‌هاش به سرعت میسوزن. این گیاه آپارتمانی با برگ های سبز و قرمز به خاکی نیاز داره که زهکشی نشده باشه، اما بتونه آب رو در خودش نگه داره. مخلوط خاک گلدون برای رشد آنتوریوم ایده آله. آنتوریوم خود رو فقط زمانی آبیاریش کنید که خاکش خشک شده باشه …

شرایط نگهداری گل سنگ چیه؟

گل سنگ گیاهی نور دوسته. برای نگهداری از این گیاه مکانی پر نور رو انتخاب کنید؛ اما مراقب تابش مستقیم خورشید به برگ‌ هاش باشید. نور مستقیم برگ‌ های گل سنگ رو میسوزونه. نیاز آبی گل سنگ در دوره‌های مختلف رشد متفاوته. این گیاه بهار و تابستون رشد فعالی داره، به همین دلیل باید بیشتر آبیاری بشه …

خلاصه نکات مقاله گیاهان برگ قرمز

وجود رنگ قرمز در دکوراسیون خونه نمادی از انرژی و نشاطه. اگه شما از گیاهان آپارتمانی مختلف در خونتون استفاده میکنید، وجود چند گیاه با برگ‌های قرمز رنگ به سبزینگی خونه شما تنوع میده. و همچنین وجود یک گیاه برگ قرمز در قسمتی از خونه مثل یک نقطه کانونی توجه نگاه افراد رو به سمت خودش جلب میکنه.

هر بار که در رابطه با گیاهان آپارتمانی صحبت میکنیم، از رنگ سبز و آرامششون گفتیم، اما در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان رو با گیاهان برگ قرمز که جزو جذاب ترین و زیبا ترین گیاهان برای دکوراسیون خونه هستن آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *