درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن

درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکن


درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن برای ایجاد یک محیط زیبا و منحصر به فرد، در این روزهایی کرونایی میتونه تا حدودی ما را سرگرم کنه. شما میتونید با تغییر دکوراسیون بالکن خود، ساعات خوشی را در یک محیط زیبا بگذارنید و کمی از زندگی آپارتمانی برای چند ساعت دور بشید.

گیاهان باعث شادابی روحیه نیز میشوند، بنابراین انتخاب گیاهان زیبا و شناخت گیاهان مناسب برای بالکن اهمیت زیادی داره.

درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن


بالکن ها یکی از مکان های آرامش بخش خانه که من همیشه دوست دارم ساعت ها در آن به استراحت بپردازم.گل فروشی آنلاین رزفارست به شما در زیباسازی بالکن و منزلتون کمک میکند.

شاید از خود بپرسید که بالکن من چه ویژگی دارد که دوست دارم ساعت ها وقتم را در آن سپری کنم؟ در پاسخ به این سوال میتونم به شما بگویم که، بالکن من یکی از مکان های زیبای دنیاست زیرا بالکنم را با انواع درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکن تزئین کرده ام.

بدون شک شما نیز از بالکن های که دارای فضای سبز زیبایی هستند، لذت میبرید. قصد دارم در این مقاله انواع درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن را معرفی کنم تا شما نیز مانند من بتوانید طعم لذت بخش یک چای را در یک بالکن زیبا پس از یک روز سخت کاری تجربه کنید.

برای خرید گیاهان آپارتمانی کلیلک کنید.


درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن به شما کمک میکند تا بالکن آپارتمان خود را به یک حیاط کوچک تبدیل کنید و از آن نهایت لذت را ببرید. زیرا زندگی آپارتمانی بدون داشتن گل گیاه بسیار سخت و خسته کننده است.

گل و گیاه های که در بالکن مورد استفاده قرار میگیرد عمدتا باید در مقابل شرایط طبیعی مانند: سرما، گرما، نور زیاد، گرد و غبار و … مقاومت بالایی داشته باشد. بنابراین نمیتونیم از هر گیاهی برای بالکن خود استفاده کنیم.

درادامه:

البته ناگفته نماند که موقعیت بالکن نیز در انتخاب گیاهان اهمیت بسیار زیادی دارد. در حقیقت گیاهان بالکن های شمالی با تراس های جنوبی متفاوت میباشد. برخی از گل های مناسب برای بالکن ها و تراس ها عبارتند از: گل حنا، گل تونیا، بنفشه، زنبق، نردبان یعقوب، پیچک، عشقه، گل انارک، اقاقیا، شمعدانی، گل های کاغذی و …

مطالب مرتبط: تکثیر آگلونما از طریق برگ

گلدان مخصوص نرده بالکن ودرختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن

گلدان مخصوص نرده بالکن ودرختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن


همانطور که قبلا گفتم، نمیتونیم هر گیاهی را در بالکن ها قرار دهیم، زیرا گیاهی مناسب است که علاوه بر مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی سخت، زیبایی و شادابی بالکن را نیز تامین کنه.

یکی از مهمترین نکته های که باید در هنگام انتخاب درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن به آن توجه شود اینه که از گلدان های سبک برای گیاهان مناسب تراس استفاده بشه. بنابراین بهترین گلدان برای بالکن ها میتونه گلدان پلاستیکی، گلدان های لعابی سبک و … باشه.

نکته مهم دیگر درباره گلدان های بالکن توجه به خاک گلدانه. برای مراقبت از گلدان هایی که روی نرده های بالکن ها قرار میگیرند، بهتره از کود های سنگین مانند: کمپوست استفاده نشود. گل های مناسب برای گلدان هایی که از نرده های بالکن آویزان میشه، عبارتند از: آویشن، مریم گلی، رزماری، پیازچه و …


یکی از کارهایی که من در فصل تابستان برای بالکن خود انجام میدم و به شما نیز توصیه میکنم که برای زیبا تر شدن بالکن خود در فصل تابستان از گلدان های کاکتوس، ساکولنت ها و … استفاده کنید.

زیرا نور بیشتر سبب زیبایی و شادابی این گیاهان خواهد شد و به شما کمک میکنه تا بالکن با صفایی را در فصل تابستان داشته باشید. شما همچنین میتونید از درختچه پیراکانتا نیز برای زیبایی نرده های بالکن خود استفاده کنید زیرا این درختچه همیشه سبز میباشد. این درختچه یکی از گیاهان مقاوم در برابر شرایط سخت آب و هوایی نیز هست.

پیشنهاد ویژه خرید با تخفیف : باکس شکلاتی

چیدمان گل در تراس کوچک به همراه درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن

چیدمان گل در تراس کوچک به همراه درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن


در حقیقت هیچ اهمیتی نداره که بالکن آپارتمان شما در چه ابعاد و اندازه ایه، در درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن چیزی که اهمیت داره نحوه درست چیدمان درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکنه. زیرا یک چیدمان عالی بالکن میتونه یک محیط زیبا را در کنار زندگی آپارتمانی خسته کننده به وجود بیاره.

از گل های زیبایی که به تراس کوچک شما زیبایی خاصی را هدیه میده و فضای زیادی را هم نمیگیره، میتوان به شمعدانی، رز های مینیاتوری، گل نیلوفر، لاله عباسی و … اشاره کرد. البته ناگفته نماند که شما میتونید در تراس خود از درختچه های زیبایی مانند: شمشاد و … استفاده کنید.


بهتره برای چیدمان درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن زیباتر گل های شمعدانی از گلدان های سفالی یا سرامیکی استفاده کرد، اگر میخواهید در کنار شمعدانی های خود، رز های مینیاتوری را نیز قرار دهید بهتره که از گلدان های دایره ای شکل استفاده کنید که با یک دیگر سازگاری داشته باشه.

گل های نیلوفر را حتما از بالکن های خود آویز کنید زیرا زیبایی آویزان شدن گل های نیلوفر بالکن شما را به مکانی خاص تبدیل میکنه. درختچه های شمشاد کمی به نور حساس هستند و بهتره در بالکن های استفاده بشه که مکانی برای سایه داشته باشه.

شمشاد را میتونیم به هر شکل دلخواهی هرس کنید و همین اشکال زیبا بالکن را بسیار جذاب و منحصر به فرد خواهد کرد. پیراکانتا نیز میتونه گزینه مناسبی برای نگهداری در تراس های کوچک باشه اما من شمشاد را بیشتر ترجیح میدم.

چیدمان صندلی ها و ترکیب گیاهان در کنار هم از نکات اصلی و مهم چیدمان تراس ها میباشد که شما میتونید برای انتخاب گیاهان مناسب برای بالکن زیبای خود از کارشناسان با تجربه فروشگاه رز فارست مشورت بگیرید.

گیاهان بالکنی مقاوم به گرما

گیاهان بالکنی مقاوم به گرما


درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن گرمای زیاد یکی از شرایط سخت آب و هواییه که باید در هنگام انتخاب درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکن به آن توجه زیادی کرد. برخی از گیاهان و درختچه ها نیاز به نور و گرمای کافی برای رشد دارند؛ عبارتند از

گل پنتاس: گل گنتاس یکی از گیاهان مناسب برای بالکنه که برای رشد کردن نیاز به نور و گرمای مناسب داره، شما میتونید این گل را در گلدان های سبک به راحتی پرورش دهید و بالکن خود را به مکانی زیبا تبدیل کنید.

گل شاه پسند: گل شاه پسند یکی از گل های مقاوم به گرما است به گونه ای که هر چقدر آفتاب بیشتر بتابد، این گل رشد بیشتری را خواهد داشت. مراقبت از این گل بسیار آسانه، زیرا گل شاه پسند به راحتی در گرما زیاد و همچنین دیگر تنش ها رشد خواهد کرد. این گل را میتوان با رنگ های مختلفی مانند: قرمز، زرد، نارنجی، سفید و صورتی پیدا کرد.

درختچه یاس آبی: درختچه آفریقای یاس آبی نیز یکی از درختچه های مقاوم به گرما است که به راحتی در مناطق گرمسیری رشد میکند. رنگ خاص این درختچه میتونه بالکن شما را بسیار زیبا کند.

شمعدانی: گل شمعدانی یکی از زیباترین گل های بالکنیه که در برابر گرما مقاومت بسیار بالایی دارد. شمعدانی یک گیاه نور پسند است به همین دلیل هر چقدر در معرض نور و گرمای بیشتری قرار بگیره رشد بیشتری میکنه.

کاکتوس: گیاهان کاکتوس انواع مختلفی داره که میتونیم این گیاهان را به عنوان محبوب ترین گل های آپارتمانی معرفی کنیم. کاکتوس طلایی یکی از زیبا ترین نوع های کاکتوس است که در برابر گرما بسیار مقاومه. این گیاها در فصل های بهار و تابستان میتونه یکی از گزینه های عالی در بالکن شما باشه.

گیاهان بالکن جنوبی


درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن شاید کمی تعجب آور باشه، اما انتخاب گیاهان بستگی به شمالی بودن یا جنوبی بودن بالکن شما نیز داره. زیرا انتخاب گیاهان بالکن های شمالی کمی دشوار تر از بالکن های جنوبی میباشد.

اکثر گیاهان مناسب برای بالکن های جنوبی نور پسند و گرما را ترجیح میدهند. از مهمترین گل های بالکن جنوبی می‌توان به گل کاغذی، نیلوفر، لاله عباسی، عشقه، شمعدانی، تاج خروس و … اشاره کرد.


آویز کردن گل های شمعدانی، نیلوفر و … از نرده های بالکن، میتونه بالکن شما را بسیار منحصر به فرد کند. عطر های خاص این گیاهان سبب میشود تا شما بتوانید مدت ها وقت خود را در بالکن سبز کوچکتان سپری کنید و از محیط زیبایی که درست کردید، لذت ببرید.

درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن مقاوم به سرما

درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن  مقاوم به سرما


اگر میخواهید تراس همیشه سبز و زیبایی و درختچه‌ها و گل‌ های مناسب تراس و بالکن داشته باشید، باید گیاهان را به گونه ای انتخاب کنید که در مقابل سرمای زمستان مقاومت خوبی داشته باشه. گیاه زنگ مرجانی یکی از گیاهان مناسب برای بالکنه که علاوه بر زیبایی خاصی که داره، در برابر سرما نیز مقاومه.

رنگ این گیاه نامیرا و همین امر سبب شده تا این گیاه به یکی از زیباترین گیاهان تراس ها تبدیل بشه. شما میتونید در بازار گیاه زنگ مرجانی را در رنگ های سفید، ارغوانی، قرمز، آبی، صورتی و … پیدا کنید.

شبدر ایرلندی نیز یکی دیگر از گیاهان بالکنی مقاوم به سرماست که با رنگ های خاص خود مانند: ارغوانی، بنفش ملایم، گلبهی و … منظره چشم نوازی را برای تراس شما به ارمغان خواهد آورد.

گیاه سوسن نیز در برابر سرمای زمستان مقاومت خوبی داره. گیاه سوسن چشم سیاه برای رشد بهتر در بالکن به خاک مرطوب، زهکش مناسب و نور کافی نیاز داره. فروشگاه رز فارست با داشتن متخصصین با تجربه در زمینه پرورش گیاهان زینتی، انواع گل های آپارتمانی و … میتواند به شما کمک کنه تا تراس یا بالکن زیبایی را با گل های منحصر به فرد داشته باشید.

داشتن یک بالکن زیبا در زندگی امروزه یکی از نعمت های ویژه ای که باعث به وجود آوردن چند ساعت لبخند روی لب های شما خواهد شد.

درختچه های مناسب تراس

درختچه های مناسب تراس


درختچه ها نیز مانند گل های زینتی میتونند، سبب زیبایی خاصی در بالکن شما بشه. درختچه های جذابی که میتونیم در تراس ها از آنها استفاده کنیم، عبارتند از:

درختچه های نارنج: نارنج یکی از سبز ترین درختچه های بالکنیه که عطر بسیار خاصی را در بالکن شما به وجود میاره. این درختچه در برابر سرما بسیار مقاومه و میتونه به راحتی زمستان را پشت سر بذاره. البته این جمله بدان معنی نیست که شما هیچ مراقبی در فصل سرما از این گیاه نکنید.

درختچه زیتون: زیتون نیز یکی از درختچه های سر سبز بالکنیه که در برابر شرایط سخت آب و هوایی مانند: سرما و گرما از مقاومت بسیار بالایی برخورداره.

پیراکانتا: درختچه پیراکانتا را میتونه مانند: شمشاد هرس کرد و اشکال خاصی را با این گیاه درست کرد. بنابراین هرس خلاقانه گیاه پیراکانتا میتونه بالکن شما را بسیار زیبا کنه.

نخل های زینتی: نخل های زینتی گیاهان چند ساله ای هستند زیرا این گیاه در برابر شرایط محیطی سخت مقاوم میباشد. این گیاه را در بازار با نام فونیکس نیز میشناسند.

خلاصه نکات مقاله


درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکن میتونه در این روز های سخت کرونایی به تمامی ما کمک کنه تا این روز ها را سریع تر و کمی شادتر سپری کنیم. این روز ها به راحتی نمیتونه از خانه خارج شد و تحمل این شرایط برای کودکان بسیار دشواره.

اما شما میتونید با درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکن، محیط جذابی را برای آنها درست کنید تا بتونه در این محیط وقت خود با شادی سپری کنه. امیدوارم که این مقاله توانسته باشه شما را با درختچه ها و گل های مناسب تراس و بالکن آشنا کنه. متخصصین فروشگاه رز فارست میتونه به شما در زمینه انتخاب گیاهان بالکن به شما کمک کنه.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید