آشنایی با گل و گیاه

چند گیاه آپارتمانی زیبا و فوق العاده جذاب را بشناسید! + عکس

چند گیاه آپارتمانی زیبا
4.7/5 - (4 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم تا شما رو با چند گیاه آپارتمانی زیبا و خاص آشنا کنیم تا اگه به دنبال گیاهان آپارتمانی برای خونتون هستین، بتونید راحت تر تصمیم بگیرید و انتخاب کنید. تعدادی از این گیاهان رو انتخاب کنید و در خونتون ازشون نگهداری کنید و ببینید که چه تغییر زیبایی رو در دکوراسیون خونتون ایجاد میکنن.

چند گیاه آپارتمانی زیبا را بشناسید! + عکس

با گیاهان زیبای آپارتمانی آشنا شوید!

وجود گل‌ها و گیاهانی زیبا در خونه رنگ و رویی تازه به خونتون میبخشه و محیط خونه و یا محل کارتون رو زیبا و باطراوت میکنه. اگه دوست دارید که از گل ها و گیاهان اپارتمانی در منزلتون نگهداری کنید و قصد خرید این گیاهان رو دارید اما نمیدونید که چه گیاهی رو خریداری کنید با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا با این گیاهان جذاب و زیبا آشنا بشید. در ادامه به معرفی این گیاهان می پردازیم.

کالاتیا

کالاتیا گیاهی دوست داشتنیه که نگاه کردن بهش بسیار دل انگیزه. گونه های بسیار متنوعی با ترکیب رنگ و نقش های دل فریب و زیبایی داره. این گیاه استوایی با نور کم هیچ مشکلی نداره. اون رو در محلی گرم با دمای معمولی اتاق نگهداریش کنید و از محل های سرد دور نگهش دارید. این گیاه رطوبت و آبیاری منظم رو دوست داره.

کالاتیا

پیله آ

این گیاه به خاطر نوار های نقره ای روی برگ هاش که مانند آلومینیوم به نظر میرسه معروف شده. این نوارها روی رنگ سبز درخشان برگ ها نمایان میشه و اون رو به یکی از گیاهان آپارتمانی زیبا با نگهداری کم تبدیل میکنه. اون رو در محلی خنک و سایه دار قرارش بدید.

پیله آ

فیکوس لیراتا

این گیاه بسیار بلنده. فیکوس لیراتا گیاه آپارتمانی جذاب و برجسته با شاخ و برگ هایی چرمی هست که میتونه ظاهر هر اتاقی رو با وجودش زیبایی ببخشه.

فیکوس لیراتا

آنتوریوم

آنتوریوم گیاه اپارتمانی زیباییه که گل های قشنگی به رنگ های سفید ،صورتی و یا قرمز میتونه داشته باشه. رنگ های غنی، عمر طولانی و نگهداری آسون همه و همه اون رو به گیاهی بسیار مناسب برای افرادی که مشغولیت زیادی دارند تبدیل کرده. آنتوریوم وقتی که در نور کمی قرار داره برگ های بیشتری تولید میکنه. اون رو در معرض نور غیرمستقیم قرارش بدید.

آنتوریوم

آگلونما قرمز

این گیاه اپارتمانی زیبا با رنگ سبز تیره و رگه هایی از قرمز و صورتی بسیار زیبا و دوست داشتنی به نظر میرسه. پرورش و نگهداری این گیاه بسیار آسونه و نور کم و خشکی رو به خوبی تحمل میکنه.

با هم بخوانیم: شرایط نگهداری و موثرترین روش های درمان انواع آگلونما

آگلونما قرمز

فیتونیا

این گیاه آپارتمانی پرطرفدار  با برگ های پر نقش و نگارش بسیار زیبا به نظر میرسه. این گیاه در مورد آبیاری و هوای خشک داخل خونه حساسه و باید تعادل رو در آبیاریش برقرار کنید.

فیتونیا

مارانتا لوکونورا

این گیاه عجیب و غریب میتونه زیبایی زیادی رو به هر خونه ای هدیه کنه. این گیاه به محلی روشن و آبیاری محدود و متوسطی نیاز داره. یک حقیقت جالب در مورد این گیاه اینه که در شب و یا مکان های تاریک برگ هاش رو بالا میبره.

مارانتا لوکونورا

بابا آدم

آلوکازیا به آبیاری منظم و محل روشنی با نور غیرمستقیم خورشید نیاز داره. برگ ها رو هر چند روز یکبار تمیزشون کنید تا گیاه سالم و جذاب به نظر برسه.

بابا آدم

اکسالیس

این گیاه به گونه ی edible تعلق داره و به خاطر برگ های ارغوانی رنگش که شیه به پروانه هستن به گیاهی قابل توجه تبدیل شده. شکوفه های این گیاه به رنگ های صورتی و سفید هستند. این گیاه مکان هایی با نور متوسط تا روشن رو دوست داره و در خاک مرطوب بهتر رشد میکنه.

اکسالیس

کروتون

کروتون گیاه آپارتمانی برجسته و چشم گیریه که خیلی حساسه. این گیاه ترکیبی از رنگ های زرد و نارنجی با خط هایی روی شاخ و برگ هایی با رنگ سبز تیره داره و باعث شده که فوق العاده به نظر برسه این گیاه رو در محل روشنی قرارش بدید که نور غیر مستقیم خورشید دریافت کنه. نگهداری از گیاه کروتون خیلی راحت نیست و شما باید بهش خیلی توجه کنید.

کروتون

سرخس لانه پرنده

سرخس بومی جنوب شرقی آسیاست. این گیاه پرورش آسونی داره و اگه شرایط مناسب نگهداریش فراهم باشه رشد خیلی خوبی داره و خونتون رو زیباتر میکنه.

سرخس لانه پرنده

بنت قنسول

این گیاه از جمله تزیینات تعطیلات کریسمسه. گل کریسمس با یا بدون شکوفه به خاطر برگ های رنگیش زیبا به نظر میرسه. برای اینکه این گیاه رو سالم نگهش دارید به یک نقطه ی روشن احتیاج دارید با چند ساعت نور صبح خورشید که غیرمستقیم باشه. تنها زمانی که خاک خشک میشه نیاز به آبیاری داره.

بنت قنسول

اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم گیاهی زیبا و تصفیه کننده ی هواست. نگهداری اسپاتی فیلوم خیلی راحته. این گیاه برگ های سبز براق و شکوفه های سفید کوچیکی داره. این گیاه در سایه بهترین رشدش رو داره و حتی در نبود نور هم دوام میاره.

اسپاتی فیلوم

لیندا

لیندا یک نوع ساکولنت عجیب و غریبه. این گیاه بسیار جالب به نظر میرسه و به نگهداری کمی احتیاج داره. همچنین به آب کمی احتیاج داره و به آرومی هم رشد میکنه که به این معناست که شما مجبور نیستید مرتبا گلدونش رو عوض کنید.

لیندا

برگ انجیری

برگ انجیری از زیباترین گیاهان آپارتمانیه. این گیاه با برگ های بزرگ و سبز تیره اش بسیار شگفت انگیزه. این گیاه رو تصور کنید که میتونه چه جلوه ی فوق العاده ای به خونتون بده.شما میتونید اون رو در نور کم نگهداریش کنید اما برای گرفتن نتایج بهتر اون رو کنار پنجره ای نگهداری کنید که کل روز نور غیرمستقیم دریافت کنه.

برگ انجیری

بگونیا رکس

بگونیا رکس زیباترین گونه ی بگونیاست. اگه میخواید به دکوراسیون داخلیتون جلوه ببخشید، این گیاهیه که باید اون رو پرورشش بدید. این گیاه رو در نقطه ای سایه روشن قرارش بدید و مطمئن بشید که خاکش زهکشی مناسبی داره و آب به خوبی تخلیه میشه. مهمه که بیش از اندازه به این گیاهان آب ندید.

بگونیا رکس

شفلرا

اگه شما به دنبال گیاه آپارتمانی بلند میگردید شفلرا میتونه گزینه ی مناسبی باشه. این گیاه نسبت به شرایط نگهداریش حساسه و نور مستقیم خورشید رو دوست نداره پس بهتره اون رو در مکانی با نور کم قرارش بدید. مکان نگهداریش همچنین باید گردش هوای مناسبی هم داشته باشه. آبیاریش هم باید به صورت محدود و متوسط انجام بشه.

شفلرا

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

چرا برگهای آگلونما زرد می‌شود؟ | روش درمان

معرفی گیاه فیکوس لیراتا + آموزش مراقبت و نگهداری

7 روش ساده برای شکوفایی گلهای آنتوریوم که نمی دانید!

سوالات متداول درباره چند گیاه آپارتمانی زیبا

آیا گیاه کالاتیا جزو گیاهان مقاوم به کم نوری هست؟

بله. این گیاه استوایی با نور کم هیچ مشکلی نداره. اون رو در محلی گرم با دمای معمولی اتاق نگهداریش کنید و از محل های سرد دور نگهش دارید. این گیاه رطوبت و آبیاری منظم رو دوست داره …

در کجا باید از گیاه کروتون نگهداری کنیم؟

کروتون گیاه آپارتمانی برجسته و چشم گیریه که خیلی حساسه. این گیاه رو در محل روشنی قرارش بدید که نور غیر مستقیم خورشید دریافت کنه …

چرا آنتوریوم برگ زیادی تولید میکنه؟

آنتوریوم وقتی که در نور کمی قرار داره برگ های بیشتری تولید میکنه. اون رو در معرض نور غیرمستقیم قرارش بدید …

شرایط نگهداری گیاه شفلرا چیه؟

این گیاه نسبت به شرایط نگهداریش حساسه و نور مستقیم خورشید رو دوست نداره پس بهتره اون رو در مکانی با نور کم قرارش بدید. مکان نگهداریش همچنین باید گردش هوای مناسبی هم داشته باشه. آبیاریش هم باید به صورت محدود و متوسط انجام بشه …

خلاصه نکات مقاله چند گیاه آپارتمانی زیبا

وجود گل‌ها و گیاهانی زیبا در خونه رنگ و رویی تازه به خونتون میبخشه و محیط خونه و یا محل کارتون رو زیبا و باطراوت میکنه. اگه دوست دارید که از گل ها و گیاهان اپارتمانی در منزلتون نگهداری کنید و قصد خرید این گیاهان رو دارید اما نمیدونید که چه گیاهی رو خریداری کنید این مقاله رو حتما مطالعه کنید.

ما در این مقاله شما رو با تعدادی از انواع گیاهان آپارتمانی زیبا و خاص آشنا کردیم تا اگه به دنبال گیاهان آپارتمانی برای خونتون هستین، بتونید راحت تر تصمیم بگیرید و انتخاب کنید. تعدادی از این گیاهان رو انتخاب کنید و در خونتون ازشون نگهداری کنید و ببینید که چه تغییر زیبایی رو در دکوراسیون خونتون ایجاد میکنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *