آشنایی با گل و گیاه

گل های عجیب و غریب در ایران و جهان را بشناسید! + عکس

گل های عجیب و غریب
4.2/5 - (4 امتیاز)

گل ها زیباترین و شگفت انگیزترین هدیه ی طبیعت به ما انسان ها هستن. در کل دنیا، بیش از 270000 نوع گل وجود داره که برخی از اونا تو گل آرایی باکس گل ها، دسته گل و … کاربرد زیادی دارند. در این بین گل های عجیب و غریبی وجود دارن که بسیار کمیاب هستن و کمتر کسی اونا رو دیده. ما در این مقاله از رزفارست قصد داریم تا شما عزیزان رو با انواع گل های عجیب و غریب آشنا کنیم. اگه شما هم علاقه مند به آشنا شدن با این گل ها هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

گل های عجیب و غریب در ایران و جهان را بشناسید! + عکس

اسم گل های عجیب و غریب

همه گل‌ها زیبایی خاص خودشون رو دارن، اما بعضی از اونا به‌ معنی واقعی کلمه خاص هستن. آیا میدونستین که گل های عجیب و کمیابی در جهان وجود داره که ظاهرشون شبیه دختر رقصان، مرد عریان، صورت میمون، اردک پرنده و یا صورت ببره؟ بله چنین گل هایی وجود دارن و در دل طبیعت‌ رشد میکنن و به‌ ندرت پیش میاد که کسی اونا رو از نزدیک دیده باشه یا لمس کرده باشه. در ادامه مقاله با این گل ها آشنا خواهید شد.

اسم گل های عجیب و غریب

گل قلب خونی

این گل، به ویژه در شکل جوان، از گونه Lamprocapnos هست. این گیاه گل دار خانواده خشخاش، شبیه شکل متعارف قلب و قطره زیر اونه. به همین دلیله که اسم قلب خونریزی بهش داده شده. این گیاه در سیبری، شمال چین، کره و ژاپن پیدا میشه.

گل قلب خونی

گل ارکیده اردک

Caleana معمولا به عنوان اردک شناخته میشه. این به این دلیله که ظاهرش مثل یک اردک در حال پرواز با بال هاشه. این گل قرمز رتگ مایل به قهوه ای هست و در موارد نادر سبز با لکه های تیره. این ارکید کوچیک زمینی در استرالیا، از کوئینزلند تا استرالیا جنوبی و حتی در ایالت تاسمانی وجود داره.

گل ارکیده اردک

گل ارکیده بالرین

این گیاهان کوچیک، ارکیده های عنکبوتی زمینی شکل هستن که به طور جداگونه یا در گروه های مختلف در سراسر جزیره استرالیا رشد میکنن. گل ها عمدتا کرم رنگ هستن. به نظر میرسه که این گل یک دختر با دامن سفید، در برگزاری رقص باله هست. جالبه که بدونید گل ارکیده جزو گرانترین گل های دنیا محسوب میشه.

گل ارکیده بالرین

گل ارکیده مرد برهنه

Orchis italica اغلب به عنوان واریته ایتالیایی به دلیل منطقه مدیترانه ای که در اون به طور کلی در تعداد زیادی رشد میکنه، نامیده میشه. اما، به طور معمول، به عنوان انسان برهنه شناخته شده. این به این دلیله که گل های شگفت انگیز ارکیده، گلبرگ هایی دارن که مثل مردان برهنه میمونن.

گل ارکیده مرد برهنه

گل ارکیده کبوتر

Peristeria Orchid در سراسر جنوب آمریکا به همراه پاناما، ترینیداد و کاستاریکا رشد میکنه. با یک نگاه به داخل گل به نظر میرسه که گل مثل کبوتر هست.

گل ارکیده کبوتر

گل ارکیده میمون

دراکولا سیمیا یا ارکیده میمون هم یک گونه نادر از ارکیده هاست که در جنگل های ابر در مناطق جنوب غربی اکوادور و پرو رشد میکنه. این گل به این نام نامیده میشه چون گل هایی داره که ترتیب عجیب ستون، گلبرگ ها و لب ها رو نشون میده که خیلی شبیه به صورت یک میمون هستن.

گل ارکیده میمون

گل لب های هوکر

این گیاه کاملا واقعیه و به شکل لب های سرخ هست. این گیاه در جنگل های بارونی استوایی مرکزی و جنوب آفریقا وجود داره. رنگش قرمز روشنه و همونطور که گفتیم مثل لب های یک زنه.

با هم بخوانیم: 8 گل برای هدیه به خانوم ها را بشناسید! + عکس

گل لب های هوکر

گل طوطی

Impatiens Psittacina یک گیاه شگفت انگیز از خانواده صدفه. گل های رنگی ارغوانی و کرم رنگ قرمز هستن. در زمان مشاهده از طرف مقابل، گل به نظر میرسه که مثل یک طوطی در حال پروازه. این گیاه نادر در تایلند و بخش هایی از هند پیدا میشه.

گل طوطی

گل ساعتی

گل ساعتی جز نادرترین و غیر معمول ترین گل های جهانه. گل ساعتی یکی از زیباترین، رنگارنگ ترین و گل های معطره که زنبورها، پرندگان و پروانه ها رو جذب میکنه. برگ های این گل به شکل بیضی و یا مستطیل هستن. برگ های این گل حدود 10 تا 15 سانتی متر طول و 1 سانتی متر تا 10 سانتی متر عرض دارن. این گل ها به آفتاب کامل نیاز دارن و معمولا در اواخر تابستون قبل از فصل پاییز شکوفه میدن.

گل ساعتی

گل کوکای

کوکای یکی دیگه از نادر ترین گیاهان در جهانه که از یک درخت در هاوایی به دست میاد. این گیاه برای اولین بار در دهه 1860 کشف شد.

گل کوکای

گل جید وین

جید وین هم گلی نادر و غیر معموله. این گیاه معمولا در اواخر بهار و اوایل تابستون شکوفه میزنه و شکوفه های زرد متمایل به سبز رنگ در هوا آویزان داره. چنگال های گل جید میتونن تا 3 متر رشد کنن. رنگ این گل زیبا از آبی به سبز روشن تغییر میکنه. در شب، جید درخشانه و شرایط جوی طبیعی مداوم در حال تغییر و گرده افشانی طبیعی، جید وین رو به عنوان گلی نادر میسازه.

گل جید وین

گل دختر رقصان

یکی دیگه از زیباترین و نادرترین گل جهان، گل دختر رقصان هست. این گل فوق العاده زیبا شبیه دختری کوچیکه که دامن پوشیده. این گیاه تنها حدود یک فوت رشد میکنه. این گل یک گونه پایداره و نزدیک به 8 اینچ از هر طرف طول داره. زیر گل سرخ رتگه، و برگ های سبز به شکل زیتون سبز در بالای اون قرار دارن.

دختر رقصان تحت دمایی کم تر از 45 درجه رشد میکنه، این گل احتمالا میتونه در دمای حدود 35 درجه هم زنده بمونه، اما مثل خیلی از گل ها، به نور و محیط مرطوب و خاک هم نیاز داره.

گل دختر رقصان

گل کوزه ای

بعد از آشنایی با گیاه کوزه ای این گیاه قطعا باعث تعجب شما میشه. گل کوزه ای جزو عجیب ترین گل های دنیاست که صد نوع مختلف داره و از حشرات تغذیه میکنه. ظاهر این گل‌ شبیه یک کوزه استوانه‌ ایه که برای جذب طعمه اون رو پر از آب میکنن.

گل کوزه ای

گل پرنده بهشتی

گل پرنده بهشتی که به عنوان گل بزرگی شناخته میشه، یکی از زیباترین و محبوب ترین گل های رنگارنگ در جهانه و جز نادرترین گل ها قرار داره. این گل شبیه پرنده های در حال پروازه. تیغه های برگ این گیاه 6 تا 18 اینچ ارتفاع دارن. این گیاه 6 فوت ارتفاع با برگ های بزرگ و قوی به اندازه 25 تا 70 سانتی متر طول و 10 تا 30 سانتی متر عرض رشد میکنه.

گل پرنده بهشتی

گل ارکیده مرغ ماهی‌ خوار سفید

این گل وحشی با ظاهر عجیب و منحصر به‌ فردش که شبیه مرغ ماهی‌ خوار در حال پروازه، از ظریف‌ ترین و زیباترین گل های جهان محسوب میشه.

گل ارکیده مرغ ماهی‌ خوار سفید

گل ارکیده زنبوری

این‌ گل عجیب به‌ خاطر شباهتش به زنبور عسل به این نام نام گذاری شده. برای رویش این گیاه باید هم‌ زیستی با نوعی قارچ شکل بگیره، بنابراین پیوند و تکثیر این گیاه خیلی سخته. این ارکیده با تولید بوی زنبور ماده، زنبورهای نر رو برای گرده‌ افشانی به‌ سمت خودش میکشونه.

گل ارکیده زنبوری

گل خفاش سیاه

خفاش سیاه اسم یک گیاه گل‌ دار غیرطبیعیه که در تایلند، هند، مالزی و شرق آسیا پیدا میشه. گل‌ های منحصر به‌ فرد این گیاه به‌ رنگ بنفش مایل به سیاه تا ۳۰ سانتی‌متر رشد میکنن و بلندی ساقه‌هاش تا ۷۰ سانتی‌متر هم میرسه. همین ساقه‌های سیاه و بلند ظاهر عجیب خفاش در حال پرواز این گل رو میسازن.

گل خفاش سیاه

گل پنجه خرچنگ

گلبرگ‌‌های این گل عجیب شبیه به پنجه خرچنگ هستن. پنجه خرچنگ میتونه تا ۹ سانتی‌متر رشد کنه و چندین بار در سال شکوفا بشه.

گل پنجه خرچنگ

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

نگهداری از گل ارکیده | شرایط نگهداری از گیاه ارکیده

نگهداری گل های شاخه بریده | افزایش عمر گل شاخه بریده

صفر تا صد نگهداری گل بنت قنسول | معرفی انواع بنت قنسول

سوالات متداول درباره گل های عجیب و غریب

گل های عجیب و غریب در دنیا کدامند؟

ما در این مقاله لیست کاملی از این گلها رو بهتون معرفی کردیم. برای مطالعه بیشتر وارد مقاله بشید …

کدوم گل های عجیب و غریب برای نگهداری در خونه مناسب هستن؟

برای اینکه بدونید از کدوم گل میتونید به راحتی در منزلتون نگهداری کنید، باید با شرایط نگهداری گل مورد نظرتون آشنایی داشته باشید …

چرا گل قلب خونی به این نام معروفه؟

این گیاه گل دار خانواده خشخاش، شبیه شکل متعارف قلب و قطره زیر اونه. به همین دلیله که اسم قلب خونریزی بهش داده شده …

گل پرنده بهشتی در فضای باز چقدر رشد میکنه؟

تیغه های برگ این گیاه 6 تا 18 اینچ ارتفاع دارن. این گیاه 6 فوت ارتفاع با برگ های بزرگ و قوی به اندازه 25 تا 70 سانتی متر طول و 10 تا 30 سانتی متر عرض رشد میکنه …

خلاصه نکات مقاله گل های عجیب و غریب

گل ها زیباترین و شگفت انگیزترین هدیه ی طبیعت به ما انسان ها هستن. در کل دنیا، بیش از 270000 نوع گل وجود داره که برخی از اونا فقط در فصول خاص شکوفه میدن. در این بین گل های عجیب و غریبی وجود دارن که بسیار کمیاب هستن و کمتر کسی اونا رو دیده.

آیا میدونستین که گل های عجیب و کمیابی در جهان وجود داره که ظاهرشون شبیه دختر رقصان، مرد عریان، صورت میمون، اردک پرنده و یا صورت ببره؟ بله چنین گل هایی وجود دارن و در دل طبیعت‌ رشد میکنن و به‌ ندرت پیش میاد که کسی اونا رو از نزدیک دیده باشه به همین دلیل ما در این مقاله از رزفارست سعی کردیم تا شما عزیزان رو با انواع گل های عجیب و غریب آشنا کنیم.

2 دیدگاه در “گل های عجیب و غریب در ایران و جهان را بشناسید! + عکس

  1. جانان گفت:

    تو این لیست گل پرنده بهشتی واقعا خیلی زیبا و جذابه

    1. کارشناس گل و گیاه گفت:

      پرنده بهشتی گیاه بسیار جذابیه مخصوصا وقتی که گل میده. نگهداریش هم خیلی سخت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *