گل و گیاه در زندگی

با سنت های روز ولنتاین در کشورهای مختلف دنیا آشنا شوید!

سنت های روز ولنتاین
5/5 - (1 امتیاز)

برای بیشتر مردم در سراسر دنیا روز ولنتاین رومانتیک ترین روز سال محسوب میشه، زمانی که زوج ها در سراسر دنیا این روز رو جشن میگیرن. بیشتر کشورهای دنیا سنت ها و آداب و رسوم خاص خودشون رو در روز ولنتاین دارن. ما در این مقاله از رزفارست قصد داریم که شما عزیزان رو با سنت های روز ولنتاین در سراسر دنیا آشنا کنیم، اگه دوست دارید بدونید که در سایر کشور های دنیا چجوری ولنتاین رو جشن میگیرن، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

سنت های روز ولنتاین

روز ولنتاین رسم و رسوم خاص خودش رو داره. همه عاشق های از جوان تا پیر این روز رو جشن میگیرن و برای عشق زندگیشون کادوهای زیبا و به یاد موندنی میگیرن و اونا رو هدیه میدن. البته توی همه کشورهای جهان، روز ولنتاین به معنی هدیه دادن و هدیه گرفتن نیست! بلکه رسم های عجیب دیگه ای هم وجود داره. بنظرتون جالب ترین سنت روز ولنتاین چی میتونه باشه؟ در ادامه با ما همراه باشیدد تا پاسخ این سوال رو بفهمید!

سنت ولنتاین در ایتالیا

روز ولنتاین توی کشور ایتالیا همزمان با جشنواره های بهاره برگزار میشه. توی این روز رمانتیک، عشاق کنار هم دیگه لحظات شیرینی رو تجربه میکنن و با دادن هدایایی مثل باچی پریجونا این روز خاص رو با هم ثبت میکنن. باچی پریجونا جعبه ای هست که پر از شکلاته. یکی دیگر از جالب ترین سنت های روز ولنتاین در ایتالیا اینه که اولین مردی که یه دختر مجرد رو توی روز ولنتاین ببینه، توی فاصله کمتر از یه سال حتما همسرش میشه!

سنت ولنتاین در ایتالیا

سنت ولنتاین در تایوان

تایوان به خاطر گل های قشنگ و حیرت انگیزی که داره، شهرت خاصی پیدا کرده. به نظر میرسه که مردم تایوان بسیار رمانتیک باشن به این علت که روز ولنتاین در این کشور، دو بار در سال جشن گرفته میشه. یکی در 14 فوریه و یکی هم در 7 ژوئیه. مشخصه که با این شهرتی که گل های تایوان داره، هدایایه روز ولنتاین هم باکس گل و دسته گل های رویایی هستن.

شاید براتون جالب باشه که بدونید یکی از جالب ترین سنت های روز ولنتاین توی تایوان اینه که تعداد گل ها و نوعشون یه نماد و پیغامی دارن. گل رز نماد عشقه و تعداد 99 تا از این گل زیبا به معنای عشق برای همیشه هست. 108 تا گل به معنی درخواست ازدواج هست. یعنی اگه توی تایوان 108 تا گل رز رو تقدیم به خانم کنی، انگار که بهش گفتی: با من ازدواج میکنی!

سنت ولنتاین در فرانسه

جالبه که بدونید پاریس به عنوان سرزمین عشق شناخته میشه. به همین دلیل رفتن به این مقصد رویایی برای عشاق هیجان انگیزه. نامه نوشتن و ابراز علاقه توی کارت پستال های عاشقانه یکی از رسم و رسوماتی هست که کشور فرانسه ریشه فرهنگی داره. اما یکی از جالب ترین سنت های روز ولنتاین توی فرانسه، نقاشی عشق هست.

یک رسم دیگه ولنتاین هم اینه که خانوم ها امراسمی برای خودشون میگیرن و دور یه آتیش بزرگ جمع میشن. توی این مراسم خانم ها عکس مردهایی که بهشون بدی کرده رو میسوزونن ولی در نهایت این مراسم از کنترل خارج میشه. به همین علت هم دولت فرانسه مجبور شده که این سنت عجیب و غریب رو ممنوع اعلام کنه.

سنت ولنتاین در فرانسه

سنت ولنتاین در آلمان

آلمانی ها هم از طرفداران روز ولنتاین هستن و عاشقان این کشور توی این روز به همدیگه شکلات، گل و هدایایی دیگه ای به شکل قلب میدن و ابراز علاقه میکنن. اما مراسم روز ولنتاین توی آلمان فقط این نیست!

در واقع توی این روز خاص و عاشقانه یه هدیه ویژه هم انتخاب میکنن و با توجه به این که بین مردم آلمان، خوک نماد شانس به حساب میاد. عاشقان هم توی این روز مجسمه های کوچیکی به شکل خوک به همدیگه هدیه میدن. این یه نوعی از جالب ترین سنت های روز ولنتاین در بین آلمانی هاست.

با هم بخوانیم: برای ولنتاین دسته گل بخریم یا باکس گل؟

سنت ولنتاین در برزیل

اگه میخوای توی روز ولنتاین کنار عشقت لحظه های زیبایی رو داشته باشی، میتونی توی جشن های بزرگی که در کشور برزیل به این مناسبت برگزار میشه، شرکت کنی که هم فاله و هم تماشا! احتمالن میدونید که برزیلی ها مردمانی شاد هستن که و ولنتاین رو جشن میگیرن و عشاق توی این روز به همدیگه شکلات قلبی و گل و کارت پوستال عاشقانه هدیه میدن.

اما یه سنت عجیب و شگفت انگیزی که برزیلی ها دارن، اجرای موسیقی در سرتاسر شهرهای کشورشون هست.

سنت ولنتاین در برزیل

سنت ولنتاین در آرژانتین

توی کشور پر هیجان و شادی مثل آرژانتین برگزاری یه روز برای ولنتاین کافی نیس! مردم این سرزمین ولنتاین رو به مدت یه هفته جشن میگیرن و به عنوان هفته عشق اون رو میشناسن. عاشقان هم توی این فرصت خاطرات رمانتیک هفت روزه به یادگار میذارن.

سنت ولنتاین در آفریقا

توی کشور آفریقا هم مثه بقیه نقاط جهان روز ولنتاین با هدیه دادن گل و شکلات جشن گرفته میشه. اما از عجیب ترین و جالب ترین سنت های روز ولنتاین توی آفریقا میشه به چسباندن نمادی از عشق روی آستین لباس اشاره کرد که این کار توسط زنان آفریقایی انجام میشه.

زنان آفریقایی اسم عشق مورد علاقه خودشون رو با یه سنجاق یا گیره به آستین لباسشون میچسبونن! در واقع کار برای مردهای آفریقایی راحت میشه و میتونن از عاشقان مخفی خودشون با خبر بشن.

سنت ولنتاین در کره جنوبی

رسم و رسوم روز ولنتاین توی کره جنوبی هم شبیه سنت ژاپنی هاست. توی این روز خانوم ها به مردها هدیه میدن و عشق و علاقه خودشون رو ابراز میکنن. مردها هم یه ماه بعد در روز سفید این محبت خانم ها رو جبران میکنن و معشوقشون رو گلباران میکنن و شکلات و هدایای دیگه ای هم بهشون میدن.

سنت ولنتاین در کره جنوبی

سنت ولنتاین در دانمارک

دانمارکی ها برای این روز رمانتیک رسوم خاص خودشون رو  دارن. مثلا به جای گل رز، گل سفید هدیه میدن! یه رسم محبوبی که در بین دانمارکی ها رواج داره، دادن کارت عشق به همدیگه هست.

سنت ولنتاین جمهوری چک

گرچه در سال های اخیر روز ولنتاین محبوبیت بیشتری پیدا کرده اما اول ماه مه که عاشقان در جمهوری چک به طور سنتی جشن میگیرن، خیلی از زوج ها از مجسمه شاعر کارل هاینک ماچا در پارک پترین دیدن میکنن.

سنت ولنتاین در ژاپن

روز ولنتاین در کشور ژاپن هم با دادن شکلات و شیرینی جشن گرفته میشه. البته این هدایای شکلاتی دو نوع هستن. هدیه دادن نوعی شکلات به اسم “گیری شوکو” برای دختران توی این روز واجبه! البته این هدیه بدون پیام عاشقانه برای دوستان و همکاران مرد هست. اما برای ابراز علاقه و عشق شکلات دیگه ای به اسم “هانمی” رو به معشوقشون هدیه میدن.

اما این ماجرا همین جا ختم نمیشه! یه فرهنگ قدیمی و در واقع از جالب ترین سنت های روز ولنتاین توی کشور ژاپن اینه که مردها دقیقا یه ماه بعد از جشن ولنتاین، توی روزی به اسم روز سفید باید هدایا و شکلاتی که گرفتن رو پس بدن البته چندبرابرش رو!

سنت ولنتاین در انگلستان

کارت های ولنتاین اغلب به صورت ناشناس در انگلستان ارسال میشن، سنتی که به دوران ملکه ویکتوریا بر میگرده.

سنت ولنتاین در انگلستان

سنت ولنتاین عربستان سعودی

عربستان سعودی شاید تنها کشوری در جهان باشه که روز ولنتاین در اون ممنوعه. در سال 2008 مقامات سعودی به گل فروشی ها و مغازه های هدیه فروشی اعلام کردن که همه اقلام قرمز رو تا بعد از روز ولنتاین بردارید و جشن گرفتن چنین تعطیلاتی رو ممنوع کردن.

سنت ولنتاین بلغارستان

در روز 14 فوریه، بلغاری ها روز سنت تریفون زارزان رو جشن میگیرن که به عنوان روز شراب سازان شناخته میشه. بنابراین زوج ها تمایل دارن عشق خودشون رو ب یک یا دو لیوان شراب جشن بگیرن!

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

بهترین مناسبت های هدیه دادن باکس گل!

8 گل برای هدیه به خانوم ها را بشناسید! + عکس

بهترین گلها برای هدیه دادن در مناسبت های مختلف

خرید باکس گل شکلات

خرید دسته گل شکلات

سوالات متداول درباره سنت های روز ولنتاین

سنت ولنتاین در فرانسه چیه؟

نامه نوشتن و ابراز علاقه توی کارت پستال های عاشقانه یکی از رسم و رسوماتی هست که کشور فرانسه ریشه فرهنگی داره. اما یکی از جالب ترین سنت های روز ولنتاین توی فرانسه، نقاشی عشق هست …

روز ولنتاین در برزیل چجوری برگزار میشه؟

سنت عجیب و شگفت انگیزی که برزیلی ها دارن، اجرای موسیقی در سرتاسر شهرهای کشورشون هست …

سنت ولنتاین در آلمان چیه؟

عاشقان هم توی این روز مجسمه های کوچیکی به شکل خوک به همدیگه هدیه میدن. این یه نوعی از جالب ترین سنت های روز ولنتاین در بین آلمانی هاست …

آیا ولنتاین در کشور عربستان ممنوعه؟

بله. عربستان سعودی شاید تنها کشوری در جهان باشه که روز ولنتاین در اون ممنوعه …

خلاصه نکات مقاله سنت های روز ولنتاین

برای بیشتر مردم در سراسر دنیا روز ولنتاین رومانتیک ترین روز سال محسوب میشه و بیشتر کشورهای دنیا سنت ها و آداب و رسوم خاص خودشون رو در روز ولنتاین دارن. اگه دوست دارید بدونید که در سایر کشور های دنیا چجوری ولنتاین رو جشن میگیرن حتما این مقاله رو مطالعه کنید و بهمون بگید که شما چجوری روز ولنتاین رو سپری میکنید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *