گل و گیاه در زندگی

داستان واقعی ولنتاین چیست؟

داستان واقعی ولنتاین چیست
امتیاز یادتون نره!

داستان واقعی ولنتاین چیست؟ روز ولنتاین یا روز عشق  در هر سال در روز ۱۴ ام ماه فوریه جشن گرفته میشه و روزیه که در اون افراد، محبت و علاقه ی خودشون رو به همدیگه با فرستادن هدایایی مثل کارت ولنتاین، گل، شکلات، کادو و پیام های عاشقانه نشون میدن. اما این سنتف سنتیه که امروزه مرسوم شده. جالبه بدونید که ولنتاین از اول به این شکل برگزار نمیشده. ما در این مقاله از رزفارست قصد داریم تا داستان واقعی ولنتاین رو بهتون بگیم! اگه شما هم دوست دارید که با رازهای این روز با شکوه آشنا بشید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

داستان واقعی ولنتاین چیست؟

امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌ که حداقل سه قدیس به نام والنتین یا والنتیوس وجود داشتهن که همه ی اونا به قتل رسیدن، به همین دلیل چندین افسانه و داستان مختلف درباره داستان روز ولنتاین وجود داره. داستان ولنتاین از این قراره که در قرن سوم میلادی که از نظر زمانی مطابق میشه با اوایل امپراطوری ساسانی در ایران، در روم باستان نام کلودیوس دوم سلطنت میکرده.

کلودیوس، عقاید عجیبی داشته و یکی از عقایدش بر این مبنا بوده که سربازی که خوب میجنگه سرباز مجرد هست و تمامی سربازان باید مجرد باشن. کلودیوس به همین خاطر ازدواج رو برای سربازان امپراطوری روم قد غن میکنه.

داستان واقعی ولنتاین چیست؟

حقیقت ولنتاین چیست؟

کلودیوس به قدری بی رحم و فرمانش به اندازه ای قاطع بود که هیچ کس جرات مخالفت نداشت و سربازان روم ازدواج نمیکردن، اما کشیشی به نام والنتیوس یا همون ولنتاین، مخفیانه عقد سربازان رومی رو با دختران محبوبشان جاری میکرده. کلودیوس از این جریان با خبر میشه و دستور میده که  کشیش ولنتاین رو به زندان بندازن.

ولنتاین هم در زندان عاشق دختر زندان بان میشه . سرانجام کشیش ولنتاین به جرم جاری کردن عقد عشاق با قلبی عاشق اعدام میشه اما قبل از مرگش نامه ای عاشقانه رو به دست اون دختر میرسونه. بنابراین مردم ولنتاین رو به عنوان فدایی و شهید راه عشق  میدونن و از اون زمان ولنتاین تبدیل میشه به نمادی از عشق!

داستان کوتاه درباره ولنتاین

همونطور که گفتیم داستان ها و افسانه های مختلفی از ولنتاین وجود داره. گرچه بر طبق تاریخچه روز ولنتاین این روز هر سال در روز ۱۴ ام ماه فوریه جشن گرفته میشه، اما اصل این جشن به یکی از جشن های رومیان به نام جشن لوپرکالیا برمیگرده که در ۱۵ فوریه برگزار میشد. در این جشن حاصل خیزی و باروری گرامی داشته میشد.

ارتش رومی در اون زمان کشورها رو از لحاظ اجتماعی و تحت تاثیر خودشون قرار میدادن. زمانی که رومی ها به فرانسه حمله کردن فستیوالی به راه انداختن که در اون پسران رومی نام دختران رومی رو از یک گلدون بیرون میکشیدن تا اون دختر همسرشون بشه و بعد اون جفت در روز فستیوال هدایایی رو رد و بدل میکردن.

این جشن مربوط به مشرکین بود بنابراین در سال ۴۶۹ میلادی پاپ گلاسیوس تصمیم گرفت که به این جشن رنگ و بوی مسیحیت ببخشه و به همین خاطر اعلام کرد که از حالا به بعد این جشن به افتخار سنت ولنتاین برگزار میشه. همین فستیوال به روش دیگه ای هم برگزار میشد.

دراین روش دو رومی جوان که توسط کشیش متبرک شده بودن شلاق چرمی از پوست بز رو به دست میگرفتن و در خیابان ها میدویدن. این افراد اعتقاد داشتن که اگه این شلاق به زنی برخورد کنه اون زن بهتر میتونه بچه به دنیا بیاره. این موضوع باز هم باروری رو تداعی میکنه.  

با گذشت زمان کلیسای کاتولیک روم تمام سعی خودش رو برای تحریم فستیوال باروری و همسریابی کرد. با این حال این رسم در برخی از جوامع باقی موند و کلیسا هم از مبارزه با اون دست برداشت و تصمیم گرفت اون رو به روز مقدس مسیحی برای سن ولنتاین بدل کنه. بدین ترتیب در سال ۱۶۶۰ میلادی چارلز دوم به طور رسمی روز ولنتاین رو در جامعه انگلیس رواج داد.

به همین دلیل انگلستان نخستین کشوریه که چاپ کارت تبریک ولنتاین رو برای عشاق شروع کرد. روز ولنتاین در سال ۱۶۲۹ هم به آمریکا رفت ولی در آمریکا هم با مخالفت هایی از برخی بزرگان کلیسا مواجه شد، اما در نهایت اتفاقی نیوفتاد و روز ولنتاین در این کشور هم جای خودش رو پیدا کرد. با گذشت زمان روز ولنتاین در فرهنگ سایر کشورها جشن گرفته شد و تا به امروز می توان گفت که در اکثر کشورهای جهان روز ولنتاین جشن گرفته میشه. جالبه بدونید که سنت های روز ولنتاین در کشورهای مختلف به صورت متفاوتی برگزار میشه.

داستان کوتاه درباره ولنتاین

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید: ولنتاین ۱۴۰۱ کیه؟ | ولنتاین 2023

سوالات متداول درباره داستان واقعی ولنتاین چیست

داستان واقعی ولنتاین چیست؟

ما در این مقاله از رزفارست داستان و راز های روز ولنتاین رو بهتون میگیم. برای مطالعه بیشتر وارد مقاله بشید …

روز ولنتاین در چه تاریخی جشن گرفته میشه؟

روز ولنتاین یا روز عشق  در هر سال در روز ۱۴ ام ماه فوریه جشن گرفته میشه …

روز ولنتاین چه روزیه؟

روز ولنتاین یا همون روز عشق روزیه که در اون عاشقان با کادو دادن به همدیگه ابراز عشق میکنن …

نام ولنتاین از کجا اومده؟

امروزه کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌ که حداقل سه قدیس به نام والنتین یا والنتیوس وجود داشتن که همه ی اونا به قتل رسیدن و روز ولنتاین به همین دلیل به این نام، نامگذاری شده …

خلاصه نکات مقاله داستان واقعی ولنتاین چیست

کلیسای کاتولیک به این نتیجه رسیده‌ که حداقل سه قدیس به نام والنتین یا والنتیوس وجود داشتهن که همه ی اونا به قتل رسیدن، به همین دلیل چندین افسانه و داستان مختلف درباره داستان روز ولنتاین وجود داره. داستان ولنتاین از این قراره که در قرن سوم میلادی که از نظر زمانی مطابق میشه با اوایل امپراطوری ساسانی در ایران، در روم باستان نام کلودیوس دوم سلطنت میکرده.

کلودیوس، عقاید عجیبی داشته و یکی از عقایدش بر این مبنا بوده که سربازی که خوب میجنگه سرباز مجرد هست و تمامی سربازان باید مجرد باشن. کلودیوس به همین خاطر ازدواج رو برای سربازان امپراطوری روم قد غن میکنه. در همین زمان اما کشیشی به نام والنتیوس یا همون ولنتاین، مخفیانه عقد سربازان رومی رو با دختران محبوبشان جاری میکرده. کلودیوس از این جریان با خبر میشه و دستور میده که  کشیش ولنتاین رو به زندان بندازن و اون رو به قتل میرسونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *