آشنایی و نگهداری از درختان

انواع درختان برگ سوزنی را بشناسید!

درختان برگ سوزنی
3.8/5 - (23 امتیاز)

درختان دسته بندی های خیلی مختلفی دارن. یکی از دسته های محبوب درختان، درختان برگ سوزنیه. اگه شما قصد دارید که از این دسته درختان نگهداری کنید باید ابتدا بدونید که به چه درختانی برگ سوزنی گفته میشه. به همین دلیل ما در این مقاله از رزفارست قصد داریم تا شما عزیزان رو با انواع درختان برگ سوزنی آشنا کنیم.

انواع درختان برگ سوزنی را بشناسید!

درختان برگ سوزنی

به طور کلی درختان برگ سوزنی به درختانی گفته میشه که برگ های خیلی باریک و سوزنی شکل دارن. درختانی که برگ هایی به شکل سوزن دارن، گل و میوه نمیدن. درخت هایی مثل درختان کاج، صنوبر، سرو و انواع سرخس از این دست درختان هستن و در دسته درختان برگ سوزنی قرار میگیرن. اکثر گیاهانی که در این دسته قرار میگیرن درختان همیشه سبز هستن؛

البته دقت داشته باشید که درختانی هستن که همیشه سبز نباشن. برای آشنایی با درختان برگ سوزنی خوبه که بدونید که این دسته از درختان بیش از 800 مدل مختلف دارن که در دنیا پراکنده شدن. در ادامه برخی از مدل های معروف گیاهان برگ سوزنی رو بهتون معرفی میکنیم.

صنوبر

درخت صنوبر در خانوادۀ درختان کاج قرار میگیره. در دسته درختان برگ سوزنی، درخت صنوبر هم مثل همه ی درختان موجود در این دسته برگ های سوزنی شکل داره. مخروط های درخت صنوبر به شکل استوانه ای درازه و روی شاخه هاش رشد میکنه. صنوبر ها برگ های سفت تری نسبت به کاج ها دارن.

کاج

یکی از نکات جالبی که خوبه بدونید، اینه که درختان کاج خودشون بیش از 220 گونه دارن. درخت هایی که معمولاً در کوچه ها و خیابان ها میبینیم، کاج کلاسیک هستن. بونسای کاج هم در ایران رواج پیدا کرده. همه ی درختان موجود در دسته کاج ها، بدون استثنا برگ های سوزنی شکل و مخروط های چوبی کوچیک دارن. کشور های کانادا، آمریکای شمالی، اروپا و اندونزی خیلی از مدل های کمیاب کاج رو دارن. برخی افراد درخت سرو و کاج رو اشتباها یکی میدونن اما لازم به ذکر هست چندین تفاوت درخت سرو و کاج هست که این دو نوع درخت رو از هم متمایز میکنه.

کاج

ارس

یکی از درختانی که در دسته درختان برگ سوزنی قرار میگیره، درخت ارسه. این درخت معمولاً با عطر و بوی خیلی شدید خودش شناخته میشه. مخروط های این گیاه ظاهری شبیه میوه بلوبری دارن. برگ های گیاه هم بسته به گونه درخت سوزنی یا فلس مانند باشه.

سرو

درخت سرو یکی از معروف ترین نمونه های گیاهان برگ سوزنیه. این گیاه همیشه سبز شاخه های خیلی بزرگی داره که با برگ های سوزنی شکلی پوشانده شدن. برگ های سوزنی این گیاه میتونه اندازه ای در حدود 2.5 تا 5 سانتی متر داشته باشه. برای آشنایی با درختان برگ سوزنی، بهتره بدونید که درختان سرو همیشه رو به بالا رشد میکنن.

یکی از مدل های خیلی محبوب سرو، سرو سفیده. سرو های سفید معمولاً در باغ ها دیده میشن و ازشون تا زمان محدودی هم میشه در خونه نگهداری کرد. انواع درخت سرو معمولاً در آب و هوای گرم رشد میکنن. مخروط های این گیاه حالت چرم مانند دارن.

با هم بخوانیم: برای مطالعه بیشتر درباره درخت سرو بهتون پیشنهاد می کنیم که مقاله ” همه چیز درباره درختان سرو ” رزفارست رو مطالعه کنید.

سرو

کاج سیاه

کاج سیاه که کاج اروپایی هم نامیده میشه، یکی از درختانیه که در دسته مخروطیان با برگ های سوزنی قرار میگیره. این گیاه بر خلاف دیگر گیاهان موجود در این دسته همیشه سبز نیست. برگ های این درخت قبل از پاییز زرد میشه. خوبه که بدونید مخروط این درخت کاج معمولاً خیلی کوچیک و بیضی شکله.

سرخس

درختان سرخس، خودشون دسته ای از گیاهان هستن که در تقسیم بندی گیاهان، در دسته درختان برگ سوزنی قرار میگیرن. دسته سرخس ها حدود 22 گونه داره. در حقیقت این دسته در گذشته به طور جداگانه و مستقل در نظر گرفته میشد، اما امروزه براساس شواهد گفته میشه که سرخس ها یک رابطه ژنتیکی نزدیک با مخروطیان دارن. به همین خاطر میشه اونا رو در این دسته قرارشون داد.

سرخس

چوب سرخ

درخت چوب سرخ که با نام سکویا هم شناخته میشه، یکی از بلند ترین درخت های دنیاست. شاخ و برگ های این درخت مثل درخت های دیگه این لیست، کوچیک و تیزه. مخروط های گیاه هم به شکل تخم مرغ بیضی شکل هستن.

در مجله گل و گیاه رزفارست بخوانید:

معرفی انواع درختچه های همیشه سبز + عکس

نگهداری درخت موز در خانه | پرورش و نگهداری درخت موز

سوالات متداول درباره درختان برگ سوزنی

به چه درختانی برگ سوزنی گفته میشه؟

به طور کلی درختان برگ سوزنی به درختانی گفته میشه که برگ های خیلی باریک و سوزنی شکل دارن …

انواع درختان برگ سوزنی کدامند؟

ما در این مقاله درختان برگ سوزنی رو بهتون معرفی میکنیم …

معروف ترین درخت برگ سوزنی در ایران کدوم درخته؟

کاج و سرو محبوبترین درختان برگ سوزنی هستن …

ویژگی درختان برگ سوزنی چیه؟

اکثر گیاهانی که در این دسته قرار میگیرن درختان همیشه سبز هستن؛ البته دقت داشته باشید که درختانی هستن که همیشه سبز نباشن …

خلاصه نکات مقاله درختان برگ سوزنی

درختان دسته بندی های خیلی مختلفی دارن. یکی از دسته های محبوب درختان، درختان برگ سوزنیه. اگه شما قصد دارید که از این دسته درختان نگهداری کنید باید ابتدا بدونید که به چه درختانی برگ سوزنی گفته میشه. ما در این مقاله از رزفارست سعی کردیم تا شما عزیزان رو با انواع درختان برگ سوزنی آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *