چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم | نحوه رشد و تکثیراین گیاه با شکوه

بنجامین

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟ این گیاه معروف به انجیر گریان، انجیر بنیامین یا درخت فیکوس اغلب در فروشگاه‌ها فقط به عنوان فیکوس فروخته میشود، گونه ای از گیاهان گلدار از خانواده موراکائی، بومی‌آسیا و استرالیاست. این درخت رسمی‌ بانکوک، تایلند محسوب میشود. گونه ای که اخیراً به عنوان فیکوس بنجامین توصیف شده. برکتاتا در جنگل‌های مرتفع جنوب تایوان یافت میشود.

همه چیز درباره گیاه بنجامین

همه چیز درباره گیاه بنجامین چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم

امروزه این درخت از محبوبیت جهانی برخورداره. اما در گذشته، این فقط در استرالیا و جنوب / جنوب شرقی آسیا رایج بود. درختی همیشه سبزه و در شرایط طبیعی با برگ‌های براق و شاخه‌های بلند میتواند به سی متر (98 فوت) برسد. همانطور که پیش از این گفته شد، این گیاه متعلق به موراکائیه – خانواده‌ای از گیاهان گلدار. نام آن برگرفته از واژه لاتین “Ficus” مخفف “انجیر” و “بنجامین” است و در واقع از نام هندی آن “Benjan” گرفته شده.

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟ برای این کارباید بدانیم که به اقلیم مطلوب آن برمیگردد، منطقه‌ای معتدل و وقتی در فضای باز پرورش یابد، میتواند بسیار بزرگ شود. این درخت همچنین میتواند به عنوان یک گیاه خانگی نگهداری شود، کشت این گیاه به همین سادگی نیست، به همین خاطر گیاه بنجامین خاصه. از طرفی این گیاه کاملاً ریز نقشه و همچنین به سرما، تغییرات جزئی در نور یا جابجایی حساس است.

ظرافت و شاخه‌های باریک مورد بحثه که از یک تنه خاکستری روشن و با برگ‌های تیره و براق متراکم و براق قوس میگیرد و البته ممکنه این برگ‌های زیبا هنگام تنش و شوک به گیاه بریزند. وقتی گیاهان در فضای داخلی رشد میکنند، به طور معمول هرس میشوند تا ارتفاع ثابتی حدود 3 تا 6 فوت قد داشته باشند و تنه‌های آنها گاهی اوقات برای جذابیت تزئینی بافته میشود.

هم چنین شما میتوانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتربه صفحه فروشگاه آنلاین گل وگیاه مراجعه کنید.

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم

در آب و هوای گرمسیری، انجیر گریان را می‌توان به عنوان نمونه درختانی پرورش داد که ارتفاع آنها تا 60 فوت میرسد و گاهی اوقات آنها را به عنوان پرچین کاشته و هرس میکنند.

به عنوان یک درخت بزرگ پر برگ و همیشه سبز،بسیاری از ویژگی ها به رشد آن در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری ربط دارد. این گیاه بیشتر به عنوان یک گیاه آپارتمانی در خانه‌ها و دفاتر کاربرد دارد و یکی از گل‌های محبوب تزئینی در محوطه سازی داخلی است. درختی نادر است که تحمل خوبی برای شرایط نوری محدود در محیط‌های آپارتمانی دارد.

و اما در ادامه بیان باید گفت انجیر گریان یکی از بهترین گیاهان برای تهویه و بهبود کیفیت هوا در فضای بسته است. یکی از قوی‌ترین حذف‌کننده‌های سموم هوا مانند فرمالدئید، بنزن و تری کلرواتیلنه.هم چنین برای داشتن محیط با رایحه مطللوب میتوانید ازانواع باکس گل نیز استفاده کنید.

 انواع گل بنجامین وچگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟

 چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟ در واقع اینجا وجود دارد، این گیاهان آپارتمانی دکوراسیونی عالی ایجاد میکنند و همچنین میتوانند به باغ شما سبزی قابل توجهی بیفزایند. به طور کلی، مراقبت از اکثر انواع گیاهان فیکوس آسانه. انواع درختان فیکوس شامل گیاهان بوته مانند، انگورهای خزنده و درختان چوبیه.

گیاهان فیکوس به عنوان یک درخت در فضای باز میتوانند درختان بزرگ بنه، درختان انجیر یا درختان لور باشند. محبوبیت آن در انواع انجیر برگ کمانچه، گیاه لاستیک، آدری فیکوس و انجیر گریان خلاصه میشود. دلیل محبوبیت زیاد درختان فیکوس آپارتمانی اینه که بسیار متنوع هستند و متناسب با طیف وسیعی از نیازهای طراحی داخلی میشوند.

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟ بیشتر مردم در مورد گیاه “ficus” صحبت میکنند اما همه چیز درباره گیاه بنجامین متفاوته. گونه‌های فیکوس شامل درختان میوه انجیر، درختان بزرگ بنه و گیاه خانگی هامبل هستند. در تیره فیکوس حدود 850 گونه گیاه وجود دارد. این درختان چوبی، تاک، بوته‌ها و گیاهان از خانواده موراکوئی هستند.

به طور کلی، گونه‌های گیاهان در تیره فیکوس در محیط‌های بسیار متنوعی رشد میکنند. بعضی از انواع آن در فضای گرم و در شرایط گرم به خوبی رشد میکنند. انواع دیگر گیاهان در تیره فیکوس به عنوان گیاهان آپارتمانی مناسب ترند.

برای خرید:به صفحه گیاهان آپارتمانی مراجعه کنید.

چگونه از انواع گل بنجامین مراقبت کنیم ؟

انواع گل بنجامین چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم

در واقع انواع بنجامین در محیط بیرونی اینجاست؛ از جمله انجیر مقدس که نوعی درخت با رشد سریعه که در آفتاب کامل رشد خوبی میکند. ویژگی بارز انجیر مقدس برگ‌های قلبی شکل آنه. با یک مراقبت مناسب، این نوع درخت فیکوس در فضای باز میتواند به یک درخت تزئینی لذت بخش در یک باغ یا حیاط تبدیل شود.

انجیر مقدس برخلاف بسیاری از انواع درختان در تیره فیکوس از رشد کامل آفتاب برخورداره. هرس منظم این نوع درخت فیکوس در زمستان و بهار میتواند به حفظ ارتفاع آن در سطح قابل کنترل کمک کند.

همچنین اگر بخواهیم به انواع بنجامین آپارتمانی اشاره کنیم این موارد هستند: بلک بنجامین، آمستل، بنجامین ابلق، پادشاه طلایی، اگزوتیکا، ناتاشا، ویاندلی، مونیک و ریجنالید.

 دلایل ریزش یرگ بنجامین

علت ریزش برگ بنجامین چیست؟چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم

– همه چیز درباره گیاه بنجامین و آبیاری نادرست : آبیاری ناکافی یا زیاد هر دو میتوانند باعث پایان عمر آن شوند. یک درخت فیکوس که به طور نامناسب آبیاری شده باشد، ممکن است برگ‌های زردی داشته باشد و برگ‌های درخت ممکنه حلقه شوند.

خاک را فقط در زمانی که سطح بالای خاک خشکه آبیاری کنید، اما همچنین اطمینان حاصل کنید که گلدان درخت فیکوس شما زهکشی خوبی دارد. اگر به طور تصادفی اجازه دهید خاک درخت فیکوس شما کاملاً خشک شود، ممکنه لازم باشد ظرف درخت را به مدت یک ساعت در وان خیس کنید تا خاک به طور مناسب آب رسانی شود.

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟همه چیز درباره گیاه بنجامین دقت میخواهد، از جمله آبیاری بیش از حد که ممکنه باعث پوسیدگی ریشه شود و به این منظور باید درخت را درمان کنید.برای داشتن انرژی برای نگهداری از آگلونما پیشنهاد میشود باکس شکلاتی رزفارست را تهیه نمایید.

 حالا واقعا علت ریزش برگ بنجامین چیه؟

 چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟ قبل از هرگونه نگرانی، درک کنید که طبیعیه برخی از برگ‌های خود را از دست بدهد. افتادن چند برگ درخت به آن صدمه ای نمیزند و دوباره رشد می‌کنند، اما اگر درخت شما بیش از چند برگ از دست داده باشد، به دلایل زیر میتواند باشد:

– همه چیز درباره گیاه بنجامین و تغییر در محیط : مهمترین دلیل برای برگ ریزانه این است که محیط آن تغییر کند. اغلب اوقات، با تغییر فصول، شاهد ریزش برگ‌های بنجامین خواهید بود. زمانی که رطوبت و دمای خانه شما تغییر میکند و باعث از بین رفتن برگ درختان بنجامین میشود.

اگر این روی درخت شما تأثیر ‌گذارد، برگ‌های درخت علاوه بر ریزش ممکنه زرد شوند. برای کمک به این مسئله، سعی کنید محیط درخت خود را تا حد ممکن پایدار نگه دارید. آن را از پنجره‌ها و درها، کولرها و بخاری‌ها دور نگه دارید. در زمستان که هوا خشک میشود از مرطوب کننده هوا استفاده کنید. هنگامی‌که درخت خود را در خانه خود قرار دادید، آن را جابجا نکنید.

درادامه:

– چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟ نور کم : دلیل دیگر ریزش برگ‌های درخت اینه که درخت کم نور میشود. غالباً، عمده مشکلات و می‌توان گفت همه چیز درباره گیاه بنجامین به نور کم برمیگردد که پراکنده و دوار به نظر میرسد. برگ‌های جدید نیز ممکن است کم رنگ یا حتی سفید به نظر برسند. در این حالت، شما باید درخت را به محلی منتقل کنید که نور بیشتری پیدا کند.

همه چیز درباره گیاه بنجامین و آفات : ریزش برگ بنجامین می‌تواند از آفت ناشی ‌شود. غالباً، یک علامت مطمئن از وجود آفت این خواهد بود که برگ‌های درخت چسبناک هستند و همچنین فرو میافتند. اگر این مشکل باشد، شما باید گیاه را مانند روغن نمد با حشره کش درمان کنید.

– همه چیز درباره گیاه بنجامین و قارچ : درختان بنجامین نیز گاهی تحت تأثیر قارچ قرار میگیرند که باعث میشود برگ‌های آنها بیفتد. اغلب، یک درخت فیکوس با قارچ روی برگ‌ها لکه‌های زرد یا قهوه ای دارد. برای درمان صحیح ریزش، از قارچ کش (مانند روغن چریش) روی درخت استفاده کنید.

بیشتر بدانید: نگهداری از گل قاشقی

تکثیر گل بنجامین به چه صورت باید انجام شود؟

همه چیز درباره گیاه بنجامین و تکثیر در خاک: روشی برای پرورش یک انجیر گریان از طریق قلمه، کاشت مستقیم آن در خاکه. این روش نیاز به گلدان مرحله بعدی گیاه را از بین می‌برد و قلمه‌های موفقیت آمیز زودتر از زمان تکثیر در آب ایجاد میشوند. من به طور کلی در می‌یابم که میزان موفقیت تکثیر انجیر گریان در مقایسه با آب در خاک کمتره.

 احیای گل بنجامین به چه صورت انجام می‌شود؟

 احیای گل بنجامین به چه صورت انجام می‌شود؟
همه چیز درباره گیاه بنجامین

چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟ همه چیز درباره بنجامین و احیای آن را بدانید:

گام اول: شاخ و برگ را آزمایش کنید تا ببینید آیا آنها واقعاً مرده اند یا نه. ممکنه برگ‌های مرده داشته باشد اما اندام زنده باشند. یا ساقه را خم کنید تا ببینید آیا جدا می‌شود یا اینکه پوسته را با ناخن خود خراش دهید تا ببینید آیا پوست آن جدا می‌شود تا سبز تازه در زیر آن ظاهر شود یا خشک شده.

گام دوم: تمام برگ‌های مرده و اندام خشک را برش دهید. اندامها را تا تنه درخت با استفاده از قیچی ببرید.

گام سوم: بنجامین را دوباره در گلدان بکارید. همه چیز را از گلدان قبلی برداشته و خاک را دور بریزید.

گام چهارم: همه گیاه بنجامین و خاک آن که روی ریشه درخت باقی بماند را از بین ببرید.

گام پنجم: گلدان را با آب و صابون ملایم بشویید.

گام ششم:خاک تازه را دوباره به گلدان بریزید و بنجامین را دوباره درون گلدان قرار دهید.

گام هفتم: درخت را آبیاری کنید و سپس خاک را کم کم اضافه کنید زیرا آب خاک را فشرده میکند. افزودن خاک را ادامه دهید تا ریشه‌ها کاملاً پوشانده شوند.

برای مطالعه: شرایط و نگهداری انواع آگلونما

 آیا هرس بنجامین بلک شرایط ویژه ای دارد؟

آیا هرس بنجامین بلک شرایط ویژه ای دارد؟

 چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟، گیاهی که میتواند در زیستگاه طبیعی خود به ارتفاع باشکوه 30 متر (98 فوت) برسد. با این حال بیشتر اوقات، به عنوان یک گیاه گلدان خانگی نگهداری میشود، هرچند هم در آپارتمان و هم در فضای باز تحمل می‌کند.

از نظر شکل ظاهری، شاخه‌های ظریف خود را خم می‌کند که به آن لقب انجیر گریان را میدهد. این اندام‌ها دارای برگ‌های براق و بیضی شکل با نوک‌هایی هستند که تا یک نقطه باریک کوتاه میشوند. همه چیز درباره این گیاه جالبه حتی میتوانند میوه تولید کند. هرچند به طور معمول خورده نمیشود، اگرچه خوراکیه.

اما بنجامین بلک که برگ‌های آن سبز روشن هستند و به مرور تیره میشوند. شاخه‌های بنجامین حالت آبشاری و برگ‌های آن به شکل بیضوی و نوک تیز میباشند.

بزرگترین نقطه ضعف آن حساس بودن به تغییرات محیطی هست که باعث برگ ریزان میشود که با پیوند بنجامین بلک با نوع ابلق حل میشود.

 فصل تعویض گلدان بنجامین

فصل تعویض گلدان بنجامین

پس از استقرار مناسب و در صورت عدم مزاحمت زیاد، مراقبت از آن نسبتاً آسانه. این گیاه فقط از نظر قرار گرفتن در موقعیت، آبیاری آن بسیار حساسه و باید در برابر تغییرات سریع دما محافظت شود. باید در یک اتاق نورانی قرار گیرد اما که باید از تابش مستقیم آفتاب دور باشد. در آخر، از جابجایی زیاد آن خودداری کنید، زیرا این درخت به زمان نیاز دارد تا با شرایط جدید خود سازگار شود.

در پاسخ به سوال چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟ وقتی گلدان خیلی کوچک شد، باید هر 2 یا 3 سال درخت خود را دوباره بکارید. برای سالم نگه داشتن گیاه، پیوند هر چند سال یک گیاه به گلدان یا گیاه جدید توصیه میشود. اگر درخت شما از گلدان قدیمی‌خود بزرگتر شده، در یک آب و هوای مناسب گلدان جدیدی برای درخت تهیه کنید.

در صورت امکان همه چیز را به فصل بهار موکول کنید. این فصل قوی ترین فصل برای کاشت دوباره درخت شماست – در زمستان، بهار و پاییز، درخت شما ممکنه سازگاری کمتری داشته باشد. اگر میتوانید تا بهار صبر کنید تا گیاه خود را دوباره بکارید، گیاه را تا آن زمان در گلدان فعلی آن بگذارید.

بیشتر گونه‌های بنجامین اگر تقریباً سالی یکبار دوباره کاشته شوند، بهترین رشد را دارند. این درختان داخل آپارتمان به طور کلی با کاشت دوباره سازگارتر هستند حتی اگر فصل ایده آل نباشد.

 بیماریهای گیاه بنجامین

بیماریهای گیاه بنجامین

 همه چیز درباره این گیاه و انواع بیماری‌های باکتریایی در این جدول خلاصه شده‌اند:

نام متداولنام علمیگیاهان تحت تأثیر قرار می‌گیرند
لکه برگ باکتریاییسودوموناس سیچوریFb، Fe، Fl
لکه برگ باکتریاییPseudomonas ficuserectae 
لکه برگ باکتریاییXanthomonas campestris 
تاج صفراAgrobacterium tumefaciensFb، Fe

همچنین همه چیز درباره این گیاه و بیماری‌های قارچی نیز به این شرحه:

نام متداولنام علمیگیاهان تحت تأثیر قرار می‌گیرند
آنتراکنوزColletotrichum gloeosporioidesFe, Fl
لکه برگ CercosporaCercospora spp.Fe
لکه برگ کورینسپوراCorynespora cassiicolaFb
قالب خاکستریBotrytis cinereaFe, Fl
بازگشت فوموپسیسDiplodia sppFb
بیماری بلایای جنوبیSclerotium rolfsiiFb, Fe, Fl
پژمردگی ورتیسیلیومVerticillium albo-atrumFb

 مورچه در بنجامین

 شاید با وجود دانستن تمامی موارد درباره این گیاه این اتفاق هم برای شما افتاده باشد که از بنجامین باشکوه شما مورچه‌های کوچک بالا می‌روند و همچنین در خاک زندگی میکنند. درخت در خارج از منزل نبوده، و شما هیچ آلودگی دیگری به جز برخی از شیره‌های چسبناک در کف سنگ که قبلاً وجود نداشته نمی‌بیند.

همچنین لکه‌های مایل به سفید را در بسیاری از برگ‌ها مشاهده کنید، انگار که مورچه‌ها برگ را بریده اند تا شیره آب خارج شود. مثلا استفاده از حشره کش در اطراف گلدان به شما کمک میکند به گلدان برنگردند.

 فیلم قلمه زدن گل بنجامین

فیلم قلمه زدن گل بنجامین

تکثیر در آب: همانطور که مراحل مختلف این فیلم میبینید قلمه زدن بنجامین به راحتی انجام میشود – فقط یک برش سالم بردارید و آن را در آب یا گلدان خاک پرورش دهید.

 میتوان یک انجیر گریان را در آب تکثیر کرد. قلمه‌های ساقه به راحتی در آب رشد میکنند و می‌توانید ریشه‌ها را مشاهده کنید، بنابراین دقیقاً میدانید که چه زمانی آماده منتقل شدن به گلدان‌های خود هستند.

قلمه در آب ساده ترین روش انتشار انجیر گریانه. خطر پژمردگی قلمه‌ها را کاهش میدهد، اما خطر پوسیدگی ساقه را افزایش میدهد. قلمه در آب معمولاً کمی ‌کندتر از کاشت قلمه‌ها به طور مستقیم در خاکه، اما بسیار آسانه و یک روش عالی برای استفاده از قلمه‌ها بعد از هرسه.

 سوالات متداول در رابطه با سوال چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم

 1-چه نوع کودی برای گیاه خانه داخلی Ficus benjamina توصیه میشود؟

کودهای همه منظوره مشکلی ندارند. یک بار در سال آن را توصیه میکنم.

2-چرا درخت من روی زمین لکه‌های صورتی رنگ میریزد؟وقتی خشک می‌شوند سخت میشوند..

بعضی‌ها شیره دارند اما بعضی‌ها آن را اینگونه نشان نمیدهند. در بسیاری از گیاهان این میتواند نشانه ای از آبیاری بیش از حد باشد. بنجامین ها میتوانند کمی‌خشک شدن بین آبیاری را تحمل کنند.

3-من دو فیکوس بنجامین دارم و به نظرم همه چیز در آن دو یکسانه. اخیراً متوجه شدم که یکی از آنها آب خود را جذب نمی‌کند. آبیاری را متوقف کردم، اما زمین اطراف گیاه بیش از حد مرطوب ماند. اکنون آن را از گلدان خارج کردم، زمین هنوز کاملاً مرطوبه… و بوی پوسیدگی بسیار شدیدی دارد. که به اعتقاد من اثر گوگرد روی نقره. برنامه من اینه که دوباره بکارم… چه کنم؟ بسیار گیج کننده زیرا گیاه دیگر خوب به نظر میرسد.

به نظر میرسد پوسیدگی قارچی ریشه در خاک گیاه خود دارید. در این صورت، بهتره خاک قدیمی‌را کاملاً از بین ببرید، ریشه‌های گیاه را با آب ساده بشویید و گلدان را با محلول سفید کننده 10٪ بشویید و سپس اجازه دهید قبل از کاشت مجدد گیاه کاملاً خشک شود. این باید به از بین بردن قارچ عامل پوسیدگی ریشه کمک کند.

 چرا گیاه بنجامین برگ‌هایش میریزد؟ چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم؟

چرا گیاه بنجامین برگ‌هایش میریزد

 همانطور که پیش از این همه چیز درباره ی این گیاه گفته شد گیاهی حساسه و باید سعی کنید محیط درخت را تا حد ممکن پایدار نگه دارید. آن را از پنجره‌ها و درها، کولرها و بخاری‌ها دور باشد. در زمستان که هوا خشک میشود از مرطوب کننده هوا استفاده شود و در محیط آپارتمانی مدام جابجا نشود. همچنین ممکنه به دلیل آبیاری نادرست، نور کم، انواع آفات و قارچ باشد.

 چرا گیاه بنجامین زرد میشود چگونه باید از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟

 این میتواند ناشی از شوک مربوط به آبیاری باشد. اگر رطوبت کم باشد برگ‌های بنجامین نیز ممکنه زرد شوند. اگر خاک مرطوب بود، برگ‌ها را غبارآلود کنید تا رطوبت اطراف گیاه افزایش یابد. زرد شدن برگ‌ها معمولاً در فصل زمستان هنگام خشک شدن هوای داخل آپارتمان اتفاق می‌افتد.

چرا گیاه بنجامین رشد نمی‌کند چگونه باید از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟

رازی دیگری در مقوله بنجامین اینه که بیشتر گونه‌ها نیمه چوبی هستند که در زمان بلوغ به درختان کوچکی تبدیل میشوند. آنها به خوبی در آپارتمان عمل میکنند و همچنین می‌توانند در مناطق گرمتر در فضای باز رشد کنند،. این درخت به طور کلی گیاهی با رشد کنده، اما اگر گیاه شما رشد مجدد نداشته باشد، ممکنه لازم باشد شرایط رشد آن را اصلاح کنید. به این منظور شرایطی مانند، یک چرخه عادی برای رشد، نورپردازی بهتر، آبیاری و تغذیه باید فراهم شود.

آیا گیاه بنجامین سمی‌است

آیا گیاه بنجامین سمی‌است

همه چیز درباره این گیاه یا “انجیر گریان” جذابه به جز برگ‌های ریزان که گاهی ظاهر مالیخولیایی دارند و شیره ای که از آن ساطع میشود. میوه‌های کوچک درخت اگرچه غیرقابل خوردن هستند اما سمی‌ هم نیستند.

در عوض شیره ای که از تمام قسمتهای ساطع می‌شود بسیار سمیه. تماس با شیره می‌تواند منجر به واکنش‌های آلرژیک و درماتیت شود. در نتیجه باید همه چیز درباره این گیاه را به دقت بررسی کرد و از کودکان خردسال دور نگه داشت.

برخی علائم اصلی وجود دارند که به طور کلی نشان دهنده واکنش سمی ‌به درخت بنجامین هستند. از جمله علائم رایج که باید مراقب آنها باشید شامل خارش چشم، خس خس سینه و سرفه، پس از تماس بیش از حد با گیاه. بلافاصله پس از تماس مستقیم با درخت بنجامین و همچنین قرار گرفتن در معرض نور خورشید، افراد ممکنه برخی علائم تحریک پوست را تجربه کنند.

این علائم شامل گزش، قرمزی و خارش پوسته. به طور کلی، تحریکات پوستی فقط چند دقیقه طول میکشد. با این حال، اگر احساس تحریک پوستی دارید و همچنان ادامه دارد، سریعاً به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

خلاصه نکات مقاله چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟

نام علمیفیکوس بنجامین
نام متداولانجیر گریان، درخت فیکوس، انجیر بنیامین
نوع گیاهدرخت همیشه سبز معمولاً به عنوان گیاه خانگی رشد می‌کند
اندازه بالغ3 تا 6 فوت در هنگام رشد در داخل منزل. تا 60 فوت در فضای باز
قرارگیری در معرض نور خورشیدنور فیلتر شده و براق
نوع خاکخاک گلدان غنی با سریع زهکشی
PH خاک6.0 تا 6.5 ؛ کمی‌ اسیدی تا خنثی
زمان شکوفهبه ندرت در فضای داخلی شکوفا می‌شود
منطقه بومیهند، جنوب شرقی آسیا، استرالیای شمالی

در این مقاله سعی بر این بود که تمامی سوالات درباره چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم گفته شود از جمله تکثیر، احیا، هرس بنجامین ابلق و بلک، فصل تعویض گلدان، بیماری‌های بنجامین و رویت مورچه اطراف آن، دلایل ریزش برگ، زردی و عدم رشد که به شما در پرورش بهتر این گیاه کمک کنیم.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید