نگهداری از گیاه پتوس و روش های رشد و تکثیر این گیاه

همه چیز دربازه پتوس

در گیاه آپارتمانی پوتوس هیچ گونه حشره ایبه وجود نمیاید و یکی از بهترین گیاهان برای داخل خانه میباشدعلاوه بر زیبایی باعث حفظ رطوبت هوا نیز میگردد.شما میتوانید با مطالعه مقاله نگهداری از گیاه پتوس علاوه بر اطلاعات درباره این گیاه، میتوانید این گیاه را از رزفارست فروشگاه آنلاین گل و گیاه تهیه کنید

 همه چیز درباره نگهداری از گیاه پتوس

همه چیز درباره نگهداری گل پتوس

گیاه پتوس پر زرق و برق با برگ‌هایی قلبی شکل به رنگ‌های سبز و زرد متنوع رؤیت می‌شود. این گیاهی با رشد سریع و مقاومه و شرایط مختلفی را برای رشد تحمل میکند.

نگهداری از گیاه پتوس جالبه حتی ارتفاع آنها می‌تواند به 10 اینچ یا بیشتر برسد و آن را برای سبدهای آویز که در آن شاخ و برگ‌های زیبایی ایجاد میکنند، به گزینه ایده آل تبدیل میکند.

اگر یک پایه خزه یا نوع دیگری از تکیه گاه فراهم شود، گیاه پتوس (پیچک شیطان) بوته خانگی رعنا و زیبا ایجاد میکند.

تامین نیازهای اولیه از جمله نور، برای یک تازه کار عالی، به هیچ وجه کلافه کننده نیست، پتوس میتواند در نور شدید آفتاب یا نور کم در خانه شما رشد کند. تنها شرایط نوری که نمیتواند تحمل کند، آفتاب کامل، مستقیم و تاریکی کامله.

در صورت قرار گرفتن در معرض نور شدید و فیلتر شده، پتوس شما در برگ‌های خود طیف زرد بیشتری خواهد داشت.

هم چنین شما میتوانید اطلاعات بیشتری رادر گل فروشی آنلاین رزفارست بدست آورید

نگهداری از گیاه پتوس و آبیاری:

همه چیز درباره گیاه پتوس و آبیاری:

 ریشه گیاهان پتوس نسبتاً کم عمق ه، بنابراین برای نفوذ به ریشه فقط کافیه کمی به آن ‌آب دهید. در ماه‌های رشد آن، بهار و تابستان به دفعات مورد نیاز آن را آبیاری کنید. فقط از خیساندن کامل خاک خودداری کنید و خیال راحت باشید.

همه چیز درباره گیاه پتوس و خاک:

 تا آنجا که خاک مربوط میشود، یک ترکیب استاندارد گلدان برای همه گیاهان خانگی کاملاً کافیه. باید زهکشی خوبی داشته باشد، اما به اندازه کافی آب نگه دارید تا در فواصل بین آبیاری مرطوب بماند (پیچک شیطان خاک خیلی خشک را دوست ندارد).

بیشتر بدانید: همه چیز درباره گیاه کامپکت

روش‌های مختلف نگهداری از گیاه پتوس و قلمه زدن آن

 از روش‌های مختلف برای نگهداری ازاین گیاه قلمه زدن پتوس می‌توان بهره برد، مهم‌ترین نکته اینه که هم از خاک و هم از آب امکان قلمه زدن وجود دارد ولی در آب روند پیشرفت را سریع تر مشاهده میکنید و البته اینکه برای مبتدیان پیشنهاد میشود:

در گام اول باید یک بخش از ساقه یا نوک ساقه را در زیر گره برش دهید. برای اینکه جوانه بزند و به رشد خود ادامه دهد تا دو هفته ریشه آن را در آب غوطه ور کنید. هنگامی‌که جوانه ها قابل مشاهده شدند، پتوس را در خاک بکارید تا رشد کند. در گام چهارم ساقه‌های دنباله دار طولانی با ریشه‌های هوایی را میتوان برش داد و در مخلوط بذر و قلمه یا زغال سنگ نارس و شن و ماسه درشت با نسبت 50:50 قرار داد.

متناوب، ممکنه آنها را به گلدان‌های بذری منتقل کرده و با سیم برش بزنید. هنگامی‌که آنها به اندازه کافی ریشه بدهند، ممکنه از گیاه اصلی جدا شده و به صورت جداگانه درمان شوند.ایا میدونستید که بعضی گل ها جایدانن و نیاز به قلمه زدن هم ندارند؟ برای تهیه رزجاویدان لینک قبل را لمس کنید.

قلمه زدن و نگهداری از گیاه پتوس چگونه انجام می‌شود؟

قلمه زدن گل پتوس چگونه انجام می‌شود؟

نگهداری از این گیاه در اینجا خلاصه شده:

1- کمی ‌از ساقه را درست در زیر برآمدگی‌های چوبی برگ قرار دهید.

2- ساقه گیاهان خود را به صورت زاویه دار برش دهید، این امر باعث می‌شود تا ریشه آن آب گرفته شود.

3- آنها را در یک ظرف شیشه ای قرار دهید تا فقط ریشه‌ها در آب نشسته باشند.

4- اجازه ندهید برگ‌ها در آب فرو بروند.

5- قلمه‌ها به آفتاب جزئی احتیاج دارند – بهترین طاقچه پنجره با نور روشن و فیلتر شده.

6- حدود دو هفته زمان بگذارید تا ریشه‌های جوانه زده را خوبی ببینید.

7- گیاه جدید خود را به خاک گلدان مرطوب منتقل کنید.

قلمه زدن گل پتوس چگونه انجام می‌شود؟

اطلاعات بیشتر: چگونه از گیاه بنجامین مراقبت کنیم ؟

فواید گل پتوس

فواید گل پتوس

، همه چیز درباره گیاه پتوس گفته شد؛ در فضای آپارتمانی رشد میکند و به کمترین شرایط قانع است، سرسبزی خاصی به سبدهای آویز میبخشد، گلدان‌های رومیزی یا گلدان‌های چسبیده برای بالا رفتن پتوس‌ها نیز زیبایی دوچندانی به آن میبخشد. قسمت‌های تکثیر شده حتی در یک ظرف آب رشد میکنند و گیاه برای محیط‌های آشپزخانه و حمام مناسبه.

به گفته متخصصان، یکی از مزایای رشد پتوس به عنوان گیاه خانگی توانایی حذف برخی آلاینده‌ها از هوای داخل خانه. البته باید پتوس‌های آپارتمانی را مرتباً با استفاده از ابزار هرس استریل شده برای کنترل اندازه آنها هرس کنید.

برای خرید:به صفحه گیاهان آپارتمانی مراجعه کنید.

نگهداری پتوس حصیری چگونه است

حالا می‌خواهیم همه چیز درباره گیاه پتوس حصیری (پنیر سوئیسی) را بدانیم؛ به عنوان یک گیاه زینتی استوایی اینه که ریشه‌های هوایی دارد که از ساقه به سمت پایین رشد میکند.

اگر بخواهید این گیاه زیبا صعود کند و به سمت بالا رشد کند، به پشتیبانی نیاز دارد. در طبیعت، از ریشه‌های هوا استفاده میکند تا خود را به سمت بالا به یک درخت مجاور یا تاک چوبی سوق دهد. هنگام پرورش آن به عنوان گیاه آپارتمانی، میتوانید با قرار دادن یک چوب خزه در وسط گلدان، نقش آن گیاه مجاور را شبیه سازی کنید.

پتوس حصیری هیچ بیماری جدی و مشکلی با آفات ندارد. مانند اکثر گیاهان خانگی، شته‌ها، گیاهان شپشک، تریپس یا کنه‌های عنکبوتی گاهی اوقات میتوانند مسئله ساز شوند. صابون‌های حشره کش معمولاً بهترین راه حل غیر سمی ‌برای این آفات هستند.

پتوس حصیری و نور مورد نیاز با توجه به اینکه گیاهان هیولا آدانسونی بومی‌جنگل‌های آمریکای مرکزی و جنوبی هستند، زیر پوشش درختان بزرگ رشد کرده‌اند و نیاز به نور متفاوتی دارند. بنابراین، این گیاهان در برابر نور غیر مستقیم خورشید بهترین رشد را دارند. اگر تابش مستقیم نور خورشید اجتناب ناپذیره، قرار گرفتن در معرض نور را فقط به دو تا سه ساعت آفتاب صبحگاهی محدود کنید.

همه چیز درباره گیاه پتوس حصیری و خاک:

همه چیز درباره گیاه پتوس حصیری و خاک:

این گیاه در خاک گلدان پایه پیت در گلدانی که دارای یک سوراخ زهکشی بزرگه، بهترین رشد را دارد. زغال سنگ نارس کمک میکند تا رطوبت در خاک حبس شود و اجازه ندهد آب آن غوطه ور شود. برای رشد قوی، pH خاک 5/5 تا 7،0 را هدف قرار دهید.

همه چیز درباره گیاه پتوس حصیری و آب:

قبل از اینکه به گیاه آب دهید، آزمایشی با انگشت انجام دهید – انگشت خود را به داخل خاک فرو ببرید تا ببینید خاک چقدر مرطوب یا خشکه. اگر خاک نسبتاً خشکه، آن را آبیاری کنید. اجازه ندهید خاک کاملاً خشک شود.

همه چیز درباره گیاه پتوس حصیری و دما و رطوبت آن:

پتوس حصیری بهتره در یک گلخانه یا گلخانه ای پرورش یابد که رطوبت، دما و نور به حداکثر برسد. اینها گیاهان جنگلی هستند که در رطوبت بسیار زیاد، رطوبت در فصل بارندگی و دمای بالا رشد میکنند. هرچه بتوانید آن شرایط را تقلید کنید و نزدیکتر به شرایط طبیعی گیاه باشید، بهتره – حمام ها یا آشپزخانه‌های دارای نور، گرم و مرطوب را انتخاب کنید.

همچنین می‌توانید برای مرطوب نگه داشتن هوا، یک مرطوب کننده در نزدیکی گیاه قرار دهید. گیاه را در صورت امکان بالاتر از 60 درجه فارنهایت نگه دارید. میتوانید گیاهان را در تابستان به خارج از آپارتمان و حیاط منتقل کنید.

تهیه انواع باکس گل با لمس لینک قبل.

 علت زرد شدن نوک برگ پتوس

همه چیز درباره گیاه پتوس و زردی نوک آن به آبیاری بیش از حد بر میگردد. برگ‌های پتوس، که به آن پیچک شیطان نیز میگویند، زرد و قهوه ای میشوند. گیاهان زمانی شکوفه میدهند که در فاصله آبیاری خاکی که در آن میروید، خشک شود وگرنه آب زیاد منجر به بیماری قارچی می‌شود که اغلب به آن “پوسیدگی ریشه” میگویند.

 تزیین گل پتوس چطور انجام می‌شود؟

گلدان‌ها با برگ آویزان از دهه 70 تکامل یافته اند و اکنون لوازم متنوع در تمام رنگ‌ها، اشکال و بافت‌ها با برخی از موارد مورد علاقه از جمله گلدان‌های PALM.S وجود دارد. با ظرف سفیدی که به زنجیر طلا در حمام آویزانه، زیبایی دو چندان مییابد. گلدان رنگی در چند سال اخیر پیشتاز بوده.

همچنین برای نگهداری از گیاه پتوس یک روش خلاقانه دیگر برای نمایش سرسبزی پتوس شما، اینه که نگاهی به گیاهان پرطرفدار گیاه Ivy Muse بیاندازید. ویژگی‌های بارز پتوس از جمله سرسبزی در فضاهایی مانند حمام می‌تواند تغییر دهنده فضا و دکوراسیون داخلی باشد و چه چیزی بهتر از این! آنها اغلب در آن محیط به دلیل بخار آب رشد میکنند.

 اسپری آب روی پتوس باید به چه صورت انجام شود؟

اسپری آب روی پتوس باید به چه صورت انجام شود؟

در سراسر جهان افرادی که از پتوس مراقبت میکنند دو ادعا دارند و در نتیجه دو رویکرد برای انواع پتوس وجود دارد: آنهایی که غبارپاشی می‌شوند و آنها که نمیشوند.

لبته باور کنید یا نه، موضوع چالش برانگیزی برای بسیاری از افراده. طرفداران غبارپاشی گیاهان میگویند که گیاهان آپارتمانی از شرایط آب و هوایی مختلفی آمده‌اند از جمله هوای مرطوب و نیاز به شبیه سازی آن اقلیم در منزل دارند؛ گروه دیگر در مقابل ادعا میکند که غبارپاشی در واقع رطوبت هوا را افزایش نمیدهد و در اصل ممکنه مسائل دیگری مانند گسترش آفات و همچنین میکرو ارگانیسم‌ها ایجاد کند.

 چرا گیاه پتوس پژمرده میشود

 پژمردگی پتوس اتفاق رایجی نیست و برمی گردد به اینکه آن گیاه به چه چیزهایی نیاز دارد. اگر ظاهر آن پژمرده باشند، می‌تواند نشانه کم آبیاری یا آبیاری بیش از حد باشد. فقط خاک را بررسی کنید و پاسخ خود را بیابید. به عنوان مثال، اگر خاک حالت خشکی داشته باشد و برگ‌ها پژمرده شوند – آن گیاه به مقداری آب رسانی نیاز دارد! و بالعکس.

 جلوگیری از پژمردگی گیاه پتوس

 گیاه پتوس که به دلیل رشد سریع و آسان خود شناخته شده، یک گیاه خانگی فوق العاده را برای باغبانان مبتدی و با تجربه ایجاد می‌کند. گیاه پتوس شباهت زیادی به گیاه فیلودندرون دارد و عادات رشد و نیازهای مشابه خاک را از خود نشان میدهد.

نگهداری از گیاه پتوس: گیاهان پتوس برگ‌های خال دار و قلبی شکل در امتداد ساقه‌های دو قلو دارند. مانند همه گیاهان خانگی، گیاهان پتوس نیز گاهی اوقات از شرایط نامساعد رنج میبرند و مورد غفلت قرار میگیرند. با تأمین عناصر لازم برای رشد سالم گیاه از پژمردگی پتوس ممانعت کنید.

 چرا گل پتوس رشد نمیکند

چرا گل پتوس رشد نمیکند

مقاومت این گیاه معروفه که حتی در صورت غفلت میتواند رشد کند، با این حال، مانند همه گیاهان، به آب منظم، آفتاب یا نور مصنوعی، تغذیه مناسب و گردش هوا نیاز دارد. گیاهان مانند پتوس ممکنه از مشکلات زیادی رنج ببرند، چه از نظر اقلیمی و چه از نظر آفت. رفع شایع ترین دلایل افت پتوس نسبتاً آسانه و حتی یک باغبان تازه کار میتواند گیاه را نجات دهد.

نگهداری از گیاه پتوس: گیاهان پتوس دارای برگ‌های قلب ‌شکل، سبز براق یا رنگارنگ هستند. رشد برگ پتوس جوان نسبت به برگ‌های بالغ کمی‌ متفاوته. این برگ‌های جوان، صاف و با چندین اینچ طول دارند. برگ‌های بالغ میتوانند تا 3 فوت (91 سانتی متر) طول داشته و به شکل های بیضی یا قلبی درآیند، که اغلب سوراخ‌هایی در قسمت میانی آن ایجاد میشود.

اکثر گیاهان آپارتمانی به برگ‌هایی با آن اندازه دست نمییابند، اما برگ‌ها هنوز به طور مشابه رشد میکنند. مشکلات غبار پاشی گیاهان پتوس با کاهش رشد برگ، باعث ضعیفی آن شده و اغلب پژمرده میشوند. به طور کلی ممکنه سلامتی گیاه تحت تأثیر قرار گیرد و دیگر قادر به تولید رشد و تولید برگ جدید نباشد. نور و کود کافی معمولاً باعث افزایش تولید غبار پاشی میشود.

برای مطالعه:همه چیز درباره گیاه بنجامین و نحوه رشد و تکثیراین گیاه با شکوه

 تحقیق در مورد گیاه پتوس در رزفارست

رزفارست انواع پتوس را به شما عرضه میکندروش های نگهداری از گیاه پتوس از جمله پتوس ابلق که جزء دسته گیاهان آپارتمانیه و از ویژگی‌های محصول میتوان به سایز قطر گلدان 10 سانتیمتری اشاره کرد. البته اینکه این گیاه مناسب برای محیط‌های سرپوشیده، گلدان پلیمری دوست دار محیط زیست از جمله ویژگی‌هاییه که منحصربفرد محسوب میشود.

 سوالات متداول

سؤال. گیاه گلدان های طلایی من مانند دیوانه وار در حال رشده و من نمیدانم با این‌همه پتوس چه کنم؟

پاسخ. هنگامی‌که قسمت‌هایی از پتوس را قطع میکنید، به طور معمول پتوس‌های تازه رشد میکنند. حتی گاهی اوقات شما میتوانید دو پتوس جدید داشته باشید. برای هرس یک گیاه، باید پتوس ها را بپیچید تا قابل کنترل تر باشند.

سؤال. گیاهان خود را با چه چیزی آبیاری کنم؟ آب شیر، مقطر…؟

پاسخ. برخلاف بعضی از گیاهان خانگی، پتوس های طلایی با آب معمولی شیر مناسب هستند. هر چند ممکنه بهتره اجازه دهید تا در دمای اتاق سرد شود تا با تغییر ناگهانی دما، از شوک زدن سیستم ریشه جلوگیری کنید.

پرسش: بهترین استراتژی هرس برای گیاه پتوس چیست؟

جواب. – اگر آن را هرس نکنید، به یک گیاه آشفته تبدیل میشود و مقدار زیادی شاخ و برگ در اطراف پتوس میریزد. اگر می‌خواهید آن را کنترل کرده و گلدان خود را پرتر کنید، تمام آنچه که باید انجام دهید اینه که یک شاخه را کاملاً قطع کنید تا ریز شود. اگر حتی پتوس های طلایی بیشتری میخواهید، می‌توانید این قلمه‌ها را ریشه کن کنید!

پرسش: چرا همه چیز درباره ی گیاه پتوس عجیب ه، برگ‌های آن فر میشوند؟

حدود چهار دلیل مختلف وجود دارد که برگ‌های پتوس شما را فر میکند، …

اگر سوالی درباره نگهداری از باقی گیاهان آپارتمانی همچون نگهداری از گل قاشقی دارید به صفحه آن مراجعه نمایید.

 علت شل شدن برگ‌های پتوس چیست؟

 شاید برای شما هم اتفاق بیفتد در هنگام نگهداری از گیاه پتوس برگ‌های پایین پتوس من زرد میشوند؟ چند دلیل وجود دارد که این اتفاق میافتد:

آبیاری بیش از حد و زیر آن میتواند باعث زرد شدن شود، بنابراین سطح آب را بررسی کنید. با پیر شدن گیاه پتوس، قدیمی‌ترین برگ‌ها در نهایت زرد شده و از بین میروند، بنابراین میتواند پیشرفت طبیعی گیاه شما باشد. ممکنه کمبود مواد مغذی داشته باشید، بنابراین سعی کنید با آبیاری بعدی خود، یک مقدار نصف کود مایع وارد کنید.

 چرا گیاه پتوس زرد میشود

چرا گیاه پتوس زرد میشود

 برگ‌های زرد روی پتوس هرگز نشانه خوبی نیست. اما این لزوماً نشان دهنده پایان عمر گیاه یا حتی نشانه یک بیماری جدی نیست. یکی از دلایل اصلی زردی برگ‌های پتوس، آفتاب زیاد است. همه چیز برای پتوس نور زیاد نیست هرچند مقدار متوسطی از نور را ترجیح میدهد ولی میتواند در نور کم نیز رشد کند.

از طرف دیگر، تابش مستقیم خورشید را تحمل نخواهد کرد. شاخ و برگ زرد پتوس میتواند نشانه ای باشد که گیاه شما بیش از حد آفتاب میگیرد. اگر آن پتوس را جلوی پنجره رو به جنوب گذاشته اید، آن را به مکان دیگری یا دورتر از نور منتقل کنید.

در روش نگهداری از گیاه پتوس و دیگر، آویز برگ‌های زرد روی پتوس را حلقه کنید و یک پرده کامل بین گیاه و پنجره آویزان کنید. کود اضافی یا ناکافی نیز می‌تواند باعث زرد شدن برگ پتوس شود. یک کود ماهیانه با غذای مناسب گیاه آپارتمانی محلول در آب کافیه.

خلاصه نکات مقاله

خلاصه نکات مربوط به نگهداری از گیاه پتوس پتوس (پیچک شیطان) در اینجا ارائه میشود:

نام (های) مشترکپتوس، پیچک شیطان، پیچک، جامه شکارچی، پیچک جزایر سلیمان، تاج تارو
نام علمیاپیپرونئوم اوره
خانوادهAraceae
اصل و نسبپلی نیزی فرانسه
قدتا 40 فوت
نورنور خورشید روشن و غیرمستقیم
آبمتوسط
درجه حرارت60-80 درجه فارنهایت
رطوبتمتوسط رو به بالا
خاکمخلوط گلدان با زهکشی خوب
کودهر 2 هفته یک بار در کود، در زمستان ماهی یک بار با کود گیاه تغذیه کنید
تکثیرساقه
آفاتانواع حشرات

پتوس‌های طلایی یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی در جهان هستند زیرا مراقبت از پتوس بسیار آسانه.

در ادامه:

در واقع نگهداری از گیاه پتوس یک گونه از گیاهان گلدار از خانواده Araceae (قبیله Potheae) بوده و بومی چین، شبه قاره هند، استرالیا، گینه نو، آسیای جنوب شرقی و جزایر مختلف اقیانوس آرام و هنده. این گیاه خانگی با نام Epipremnum aureum و همچنین به عنوان “pothos” شناخته میشود.

نام های رایج دیگر این گیاه پیچک شیطانه. برگ های جوان میتوانند تا 12 اینچ رشد کنند، قلبی شکل و گاهی به رنگ‌های مختلف هستند، بسته به گونه دارای رگه های سبز زرد، سفید یا نقره ای خواهند بود.

برگ های پتوس بالغ، بزرگ و مومی شکل هستند و اغلب به عرض 30 اینچ رسیده و سوراخ هایی بین رگها وجود دارد. این گیاهان در زیستگاه طبیعی خود معمولاً وقتی رشد خوبی پیدا میکنند و سرعت بالایی دارند. پتوس ها از محبوبیت طولانی مدت در بین باغبانان و علاقمندان گل و گیاه برخوردار بوده اند، احتمالاً به این دلیل که شرایط رشد در محیط آپارتمانی و طیف وسیعی از سطح رطوبت خاک را تحمل میکنند.

به همین دلایل و از آنجا که از پتوس ها به طرق مختلف (توتم، سبد آویز، دیش گاردن و اندازه های مختلف گلدان از 3 تا 10 اینچ) در دکوراسیون خانه و اداره استفاده میشود، احتمالاً برای سالهای طولانی یکی از مهمانان و گیاهان سرسبز خانه شما خواهند بود.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.
کمک میخواهید? پیام دهید